2016 Yılı Son Efsane Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu sistemi anlamak imkansız hele kocaelide rakım dinlemiyo 250 mtrede kky yağıyo 10 metre rakımda kar yağıyo düz yolda giderken 500 metrede yağmurdan kara kardan yağmura dönüyo hava. vallah artık bu gece ne olursa olur gibi geliyo bana tek güvencem semih ustanın dedikleri

• Bir arkadaşımın tavsiyesiyle iki sene önce bu foruma üye oldum. Hava oluşumlarına gönül vermiş kişilerin takdire değer ve son derece pozitif yaklaşımları sayesinde hem birşeyler öğreniyor, hem de yazılanları okumaktan keyif alıyordum. Ta ki bu senenin başına kadar. Profil yaş oranı, düzeyi ve bilgi birikimi o kadar düştü ki yorumların arasından kayda değer bilgiyi cımbızla alır hale geldik. @Efsane_Semih binbir emekle bir tahmin yapıyor ve "Benim tahminim bu, bekleyip, göreceğiz," diyor. Aradan dakika geçmiyor ki saçma sapan sorular gelmesin... Çoluk çocuğun kar yağdı, yağmadı ağlamalarıyla doluyor sayfalar.

Buna nasıl önlem alırsınız bilmiyorum ama böyle devam ederse forum üretkenlik ve öğreticilik fonksiyonlarını kaybedecek. Bu da işin keyfini alıp götürecek. Bilginize...

• Batı Karadeniz durumu: Ereğli merkezli olarak; dün gece ve bugün sabah saatlerinde yağmur vardı. Öğleden itibaren yağış yok. Kurudu yani. Kar göremedik henüz kıyılar olarak.

çark (salyangoz pompa) bizim üstümüzde. Kuzeyden inen soğuğu batıya pompalıyor. Güneyden de ılık hava çekiyor üstümüze. Yeri değişirse bir şansımız var. Ama pek umutlu değilim.

• Hocam taze taze cıktılarda cıkmısken sorayım dedim hedefte küçük değişiklikler revizyon varmı tamamen aynı devammı hepimiz suan bunu merak ediyoruz.İyi Akşamlar

• Mevzu tam gaz devam merak etmeyin sağlam yerden bilgi aldık yarın İstanbul icin okul tatili 3-4 saate acıklanır.yatın sabah kalktığınıda etraf beyaz olacak hadi iyi akşamlar

• Mevzu tam gaz devam merak etmeyin sağlam yerden bilgi aldık yarın İstanbul icin okul tatili 3-4 saate acıklanır.yatın sabah kalktığınıda etraf beyaz olacak hadi iyi akşamlar

Milleti kandırmanın bi mantığı yok. İyi akşamlar.

• Havada 1 kar parçası bile göremedik istanbul çekmeköy. Herhalde başlamadan bitti "sistem"

Çoluk çocuğu da kandırmayın tatil yarın diye sınavı olan ödevi olan vardır.

• Aciklama bekleyenlere hitaben ;

2 3 derecede deli gibi yagmur aldik halada aliyoruz. Mgm nin bazi ilcelerde son durumlarda karayel verdigine bakmayin. Gün icinde surekli takip ettim. Yildiz poyraz esti. Arada karayele donsede tutunamadi yine yildiz poyraza dondu. sicaklik olarak tam sinirda kaldik. sinirda kalmasak verdigim cm lerin aslinda az bile oldugunu yagis miktarlarindan anliyoruz.

Sistemle ilgili her 6 saatte bir guncellenen modellere gore tahmin degistirmek tarzim degil. 1 kere yaparim öz yaparim.

Elektriklerin kesilecegini bile tahmin ettik. Hatta bence cati ucmasi vs sebeplerinden dolayi istanbul da okullarda tatil olabilir.

Sozun özú 1 Ocaga kadar sistem aktif. Kismetimizde ne varsa onu yasiycaz

• maltepe de şakır şakır yağmur yağıyor ama gerek sistemi gerek hocaları takip eden kişiler bu akşamın böyle olacağını biliyordu gece yarısı kara çevirecek tabi troller bunu fırsat bilip ortalığa çıkmış arkadaşlar o kadar sabrettiniz biraz daha bekleyin sonuçta sitenin yazarları bu işle yıllarca uğraşmış kişiler boşu boşuna kimseye ümit vermezler