İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul un bir çok yeri sağanak yağmur alırken kar ve örtüyü 1,4 derecede yapan, bahsi geçen büyük rakibimiz başakşehiri 3-5 santimle geçen (önceki sistemdeki gibi) İstanbulun selvi boylu ilçesi ''Beylikdüzü" için siz saygıdeğer havaforum ahalisi ve tecrübeli hocalarımızdan tahminlerini öğrenmek istiyorum.

• İstanbul un bir çok yeri sağanak yağmur alırken kar ve örtüyü 1,4 derecede yapan, bahsi geçen büyük rakibimiz başakşehiri 3-5 santimle geçen (önceki sistemdeki gibi) İstanbulun selvi boylu ilçesi ''Beylikdüzü" için siz saygıdeğer havaforum ahalisi ve tecrübeli hocalarımızdan tahminlerini öğrenmek istiyorum.

-10 dereceyi görürsünüz kara gömülürsünüz /scatisma2::341

• Arkadaşlar az önce Dmi İstanbul 1.bölge müdürlüğünü aradım görüşme aynen şöyle.

Ben: iyi günler.

Yetkili:iyi günler.

Ben:cuma günü İstanbul'a kar gelecekmiş doğrumudur?
    Yetkili:evet doğrudur.
    Ben: Peki yoğun olacakmı?
    Yetkili: Evet Cuma günü ve Cumartesi yoğun olacak.

Ben: Peki teşekkür ederim iyi günler.

Yetkili: iyi günler

Dmi İstanbul 1.bölge müdürlüğü Telefon no :0216 457 3400

• sistemin cuma aksam saatlerinde avrupa yakasinda girecegi kesinlesmistir oglen sogugun girmesi ve karin baslamasi aksam saatlerini bulacak.oglen saatlerinde ki lodos sicakligi 7-8 c tutacak...aksam is cikisinda curcuna basliyor

• sistemin cuma aksam saatlerinde avrupa yakasinda girecegi kesinlesmistir oglen sogugun girmesi ve karin baslamasi aksam saatlerini bulacak.oglen saatlerinde ki lodos sicakligi 7-8 c tutacak...aksam is cikisinda curcuna basliyor

hocam açıkçası ecm meteogramı kafayı karıştırıyor ısrarlı uzun süredir hızlı bir düşüşle 0 ın altına inmeye başlar öğlen diyor gfs öyle demiyor ama bakalım inşAllah Erken Başlar.

• Kesin deme güzel kardeşim ECMWF öglen sokuyor bu yağışları lütfen..

ruzgar yonunu gfs ecmye gore daha iyi bilir.ayrica bu sartlarda ani karayel zor.karayel 4-5 civari esecek gibi soguk ve sicak cephe karsilastigi ani radardan takip edin bakin neler olacak.sicak soguk cephe carpismasi istanbul uzerinde olacak gibi

• keşke numarayı yazmasaydın şimdi bir sürü kişi hatlarını gereksiz meşgul edicek kardeş.