İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GfsHayel Dünyasın da ECMF. Diyagramı 6 SI 7 Sİ 8 İ İSTANBUL FELÇ OLACAK ENİŞ

bencede hayal dünyasında çünkü olağanüstü müthiş bir çıktı ! ! ! kötü bir şey yok.

• 2017 ye karli ve ortulu sekilde girdik. Her sene devam etmesi dileği ile.

Amin, inşallah.... seneye de yılbaşına karlı girersek hattrick yapmış oluruz :D

Ispartakuleler olarak 2017 ye karla girdik

Evet, ve enteresandır son 15 dakikadır çok ince taneli tipi var...

Bu sistemde kar yağışını perşembe öğleden beri alıyoruz.Ve şuan bile devam ediyor.Bazı saatlerde sulu kar,kky ve yağmur bile oldu ama genelinde kar vardı.Şuan olduğu gibi.

He şuanki sululuk oranı fazla belkide sulu kar diyebileceğimiz bir yağış ama olsun :D

KKY tamamen kara döndü.... bu sistem dengesizdi mengesizdi ama beni baya bi tatmin etti :)

• Ecwmf Diyagramı İstanbul :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29):

Gfs Kar haritası (192h'a kadar) :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29): :hfyeni (29):

• bu çıktıyı beğenmeyen istanbullu daha neyi beğenecek

bundan ötesi yok ki arkadaş yok 17 şubatta böyle yağış vermiyordu yahu 1 gün olağanın dışında y ağış 1 günde yoğun kar sıcak -1 -3 arası genel inanılmaz bir çıktı gerçekten ben inanmak istemiyorum şuan ama :D :D

• bundan ötesi yok ki arkadaş yok 17 şubatta böyle yağış vermiyordu yahu 1 gün olasağının dışında y ağış 1 günde yoğun kar sıcak -1 -3 arası genel inanılmaz bir çıktı gerçekten ben inanmak istemiyorum şuan ama :D :D

Zaten temkinli yaklaşın bu yıl.Çarşambaya kadar falan bir bekleyin.O -16 lar olur -12 :D Sinerji diyerekten paylaşıyorum bende

• Şurda var 5-6 gün bence rahat rahat geleceğine inanmalıyız. 24 saati bilemeyen modeller olayı çok doğru fakat neredeyse her çıktıda sorunsuz sistem vermeside azımsanacak bir olay değil. Allahın izniyle 6-7 arası kara gömüleceğiz. Tahmini bizden bereketi allahtan.

• bakın olayımız dek olsaydı bu çıktıda telaşlanmanızı anlardım. Ancak yer seviyesi katır kutur buz gibi. -10 alsak yeter bu sistemin bizi tatmin etmesi için diye düşünüyorum. yağış güzel gözüküyor ama bunlar için erken.

• Yağış ve sıcaklık harika öyle aaa -16 giriyordu ne oldu şimdi demeyin sakın kıyılar bile -2 -3 yağış sıkıntımız da yok temkinli olmak gerekiyor ama insan heyecanlanmıyor da değil dilerim en sıcak çıktı böyle olur çünkü bundan daha sıcağı yine sıkıntı yaratabilir maşAllah diyin azla yetinmeyen çoğu bulamaz hayırlı geceler mutlu yıllar

• 850 hpa iyi çıktığında herkes bel bağlıyor kötü çıktığında önemsiz deniyor,bilimsel yaklaşmayanların kendine gelmesi gerek.1500mt. hava -4 iken kar yağma olasılığı %1'dir. 850 hpa ÇOOOOOK ÖNEMLİ BİR VERİ.

• meteoguruda birtek istanbulun diyagramına bakmayalım. dünya tek bir yerden oluşmaz. iskandinavdaki sıcaklık diyagramı 5inde -20 ortalamada. kırım ise -16 ortalamada romanya ise -16 ortalamayı görüyor. bir de pek sevindirici olmayan bir haber vereyim. yunanistanın ortalaması -13.