İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ummadık taş baş yarar millet.bence artık bakmayalım sabah ecmwf son sözü koyar.yarın burda cümbüş olacak bunu buraya bırakıyorum.yarinki şov ićin önden yerimi ayırtıyorum vip. :D :D iyi geceler alkis3223213123

• İstanbul'un kaderi artık Siklonun doğulaması mükemmel bir yağış var 1-2 dereceyle karı kaçırırsak çok üzülürüm.Yorum bile yapmıyorum artık GFS'ye siklonu bi sağa bi sola atıyor ben bu kadar sıcak olacağını tahmin etmiyorum yunanistan'da -12ler varken istanbul'a -4'ker bu basınç dağılımında çok saçma.siklonun o kadar yaklaşması da çok saçma.4 yıldır gördüğüm en garip sistem bu ne böyle bitsin de kurtulalım.

Ankara kuzey ege ve güney marmara iyi eğlenceler

• ben modeller ab alanını çözemedi diyerek kendimizi kandırdığımızı düşünüyorum. bu kadar ısrarla yağmur veriyorsa umudum baya az. gelirse sevinirim ama gelmezse üzülürüm çok uykusuz kaldık. iyi geceler

• Gfs gece çıktısı ciddi manada kötü değişime kesinlikle açık mutakabat yok ama çok kısa vade insanı korkutuyor bir ara anadolu yakasında rüzgar güneyli yönlerden demiş gfs amcamız düzelmesi şart bu sistem üstadı ordinaryus yapar yaşayıp göreceğiz

• şu sistem ilk başlarda şapka çıkarmaları hakediyordu şimdi kuş olup havalancak kadar kötüleşmeye başladı bu sene işimiz çok zor gerçekten bu sene modeller bitmiş,önceden 2-3 gün kala tm sistem geliyor diyorduk hazırlıklar başlıyordu bu sene 30 kasımdan beri ne kadar yordu bu sistemler bizi anlamış degilim kıyı kesimler ocak ayında o çok özledigi yogun kar yağışlarını alamıycakta ne zaman alıcak çok merak ediyorum siklon siklon diyoruz azıcık dogulasın diyoruz öbür taraftan birisi inş batılar diyor modeller kadar bizim troll insanlarımızda oynak.. Türkiye'nin bi tarafı yogun kar yağışları alırken Türkiyenin Diger Tarafları kuvvetli yagmur aldıgında insanoglu ister istemez üzülüyor şöle Batı Karadeniz üstünden gelen soguk havalar olsaydıda Tüm ülke nasiplenseydi sistemden şimdiye Az dogula Az batıla diye düşüncemiz olmayacaktı..

• Gfs neredeyse bütün sistemi yağmur olarak vermiş özellikle şehrin merkez bölümü olarak fakat rüzgar yıldız- karayel yarın 5 yada 6 da kar başlar Cuma gecesi hava yumuşar sulu kara dönüş olabilir sonrasında yeni yılın ilk sabahına kadar kar devam eder bu çıktının dediği şey bu bakalım sabah ne olacak hayırlı olsun

• Bu tarz sistemlerde genelde alıştırma turları atarsınız, sonrasında gelen sistemler ise asıl önem arz eden kısmı oluşturur hep, tarhimde önem arz eden kışları hatırladığımda, genelinde böyle alıştırma turları atan sistemler aldık istanbul adına, bazen kış bitti sanarsanız hesapta hiç olmayan bir yerden mevlam sana bir fırsat verir.... :) en azından mevsimsel olarak güzel ilerliyoruz. Kasım ortalama altında, Aralık ortalama altında geçti yağışlar çok iyi değildi belki ama bence kışın en önemli faktörü soğukları yavaş yavaş mevsimsel olarak alıyoruz. İstanbul adına Ocak daha renkli ve enteresan geçecek belki de kışın en büyük lokmasını ocakta yiyeceğiz...Sadece biraz sabır ;)