Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gemlik’te manastır dediğimiz dağın eteklerindeki yeni yerleşim biriminde hem evler 99 sonrası hem de zemin olarak sağlam ama özellikle deniz kıyısındaki mahalleler olmak üzere merkezi zemin olarak da çok kötü yapı olarak da çok kötü durumda malesef

• Code
    2020.08.06 18:47:32  36.7813   27.3613        9.5      -.-  2.2  -.-   GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ)                          İlksel
    2020.08.06 18:46:21  36.7683   27.3618        6.2      -.-  3.3  3.1   GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ)                          İlksel
    2020.08.06 18:01:56  36.9007   27.7825       16.4      -.-  1.8  -.-   GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ)                          İlksel
    2020.08.06 17:58:14  36.7697   27.3570       12.1      -.-  2.3  -.-   GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ)                          İlksel
    2020.08.06 17:52:29  36.7663   27.3298       16.6      -.-  3.3  3.1   GOKOVA KORFEZI (AKDENIZ)                          İlksel
  • Code
    2020.08.07 22:20:11  38.0982   42.5915        2.3      -.-  4.7  4.7   DOGANCI-HIZAN (BITLIS)                            İlksel

Artçı da geldi.

Code
    2020.08.07 22:24:31  38.0922   42.6232        5.0      -.-  3.6  -.-   SARPKAYA-HIZAN (BITLIS)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

Einmal editiert, zuletzt von berkay_tuku ()

• sura16 bu adamın haritalarının gündeme alınıp, MTA haritalarından vazgeçilmesi acaba ne zaman olacak? En sağdaki harita meşhur 1509 fayı ve ivmeler muazzam, bu ivmeler gerçekleşirse yalova dümdüz olur..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• elbette olacak bır gun..allah korusun dıyelım yınede.ınsallah en güzel senaryo gerceklesır...k.murselden sılıvrıye kadar olan fay kırılırsa bır cok yer tuz buz olabılır.memleketım zaten atom bombasının ustunde.1999 depremının kırıgı hersek cıvarında son buluyor.enınde sonunda bu fay kırılacak.17 agustos depremınde sadece duzce kaynaslı fayı kırılmamıstı.3 ay sonra orasıda kırıldı..mecbur yanı bır sekılde hepsı sırayla kırılacak.

• sura16 bu adamın haritalarının gündeme alınıp, MTA haritalarından vazgeçilmesi acaba ne zaman olacak? En sağdaki harita meşhur 1509 fayı ve ivmeler muazzam, bu ivmeler gerçekleşirse yalova dümdüz olur..

Hocam bende anlamıyorum vallahi yazık. O 3 boyutlu çalışması falan epey aştı kendini. Yok yani ondan daha iyi bilen marmara'yı. En güncel çalışmaları o yapıyor. Çok acil o haritalar incelenmeli, kabul edilmeli ve hızlı bir program yapılmalı yalova için dediğiniz gibi. Yoksa dümdüz olacak. Orada da dolgu zemin çoktur. Zemin zaten çok kötü. Büyük sıkıntı yaşanır. Nasıl cenk hocayı dikkate alırlar bilmiyorum abi Ramazan hoca ve cenk hocanın önderliğinde bir koalisyon kurulsa müthiş işler yapılırdı bu zamana kadar. Cenk hocanın güzel sözü vardı. İstanbul'a 1 sene lale ekmezseniz bizim marmara için tüm finansımızı karşılaşalarsınız diyordu. Biri çıkıp artık şu işi yapması lazım.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• arkadaslar eger kı o senaryo gerceklesırse tabıkı yalova ıcın felaket ama 7.6 lık,atıyorum 40 sn lık bır deprem ıstanbul bursa ıcınde cok cok buyuk tehlıke..yalova avuc ıcı kadar yer.nufusu az..ne yazıkkı ıstanbul ve bursa ıllerınde sonuclar cok daha olur nufusu cok fazla oldugu ıcın..allahım sen bızlerı koru....

• sura16 son yıllarını tamamen Marmara denizine ve buradaki faylara veren bir bilim insanı, sürekli ulusal ve uluslararası makale çalışmaları yapıyor, boşta durmuyor daha iyisini yapmaya çalışıyor..Sanırım orada deprem olunca aa hocam sen haklıymışsın diyecekler!

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• sura16 son yıllarını tamamen Marmara denizine ve buradaki faylara veren bir bilim insanı, sürekli ulusal ve uluslararası makale çalışmaları yapıyor, boşta durmuyor daha iyisini yapmaya çalışıyor..Sanırım orada deprem olunca aa hocam sen haklıymışsın diyecekler!

Hocam vallahi hocayı dinleyen yok. Kendini halka da duyuramıyor. Anca bizim gibi meraklılar bu konuya hocayı buluyor,okuyor. Ramazan hocayı bile o kadar bilen yok afad ibaresi olmasa twitter hesabında. Şimdi herkes naci görür naci görür diyor. Naci hoca'da bu işe yıllarını vermiş bir isim ama son yıllarda iyice popülizme kaydı. Son yıllarda kayda değer hiçbir yeni çalışması yok. Yıllar önceki haritalar üzerinden yorum yapıyor. Hatta twitter hesabına attığı fotoğraflarda işaretlediği faylar 2-3 kere yanlış çıktı. Yanlışta bilgilendirmeye başladı bilinçsizce. Bu işe el atmaları lazım artık bir şekil nasıl olur hiç bilmiyorum. Mesela geçen ibb deprem konseyi kurulmuştu cenk hoca çağırılmamış. Twitter'dan ben yazdım hocam siz yok musunuz diye benim haberim bile yok birde mikdat hoca başındaymış beni niye çağırmamışlar demişti. Mikdat hoca ile aynı üniversitedeler ve araları yakın birde. Hiç yoktan onun referansı ile o konseye almaları lazımdı. Çok yanlış yapılıyor. Hocanın kıymeti çok sonradan anlaşılacakta iş işten geçmiş olacak dediğiniz gibi maalesef.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hocam vallahi hocayı dinleyen yok. Kendini halka da duyuramıyor. Anca bizim gibi meraklılar bu konuya hocayı buluyor,okuyor. Ramazan hocayı bile o kadar bilen yok afad ibaresi olmasa twitter hesabında. Şimdi herkes naci görür naci görür diyor. Naci hoca'da bu işe yıllarını vermiş bir isim ama son yıllarda iyice popülizme kaydı. Son yıllarda kayda değer hiçbir yeni çalışması yok. Yıllar önceki haritalar üzerinden yorum yapıyor. Hatta twitter hesabına attığı fotoğraflarda işaretlediği faylar 2-3 kere yanlış çıktı. Yanlışta bilgilendirmeye başladı bilinçsizce. Bu işe el atmaları lazım artık bir şekil nasıl olur hiç bilmiyorum. Mesela geçen ibb deprem konseyi kurulmuştu cenk hoca çağırılmamış. Twitter'dan ben yazdım hocam siz yok musunuz diye benim haberim bile yok birde mikdat hoca başındaymış beni niye çağırmamışlar demişti. Mikdat hoca ile aynı üniversitedeler ve araları yakın birde. Hiç yoktan onun referansı ile o konseye almaları lazımdı. Çok yanlış yapılıyor. Hocanın kıymeti çok sonradan anlaşılacakta iş işten geçmiş olacak dediğiniz gibi maalesef.

Bana Mikdat deme:):) Cenk Hoca anladığım kadarıyla hocaların ego çatışmalarına yeniliyor, dediğin gibi bir çoğu eski fay haritalarını kullanıyor ve son yıllarda kayda değer çalışmaları yok. Bakalım bende bazen twitterdan yazıyorum Cenk hocaya, ama hocayad ayıp ediliyor, yinede ona rağmen bilimsel çalışmalarına devam ediyor..

• Cenk hocanın işaret ettiği yerde olursa olası kırılma ; Yalova en büyük yıkım alacaktır,99 depreminde orta ve ağır hasar alan kocaelinde de etkili yıkım olacaktır,Kocaelinde yaşayan yurttaş olarak böylesi yapılar epeyce var,Bursa da yıkım yapar, İstanbul Anadoluda yıkım yapar ,sonrası içinde enerji Silivri açıklarında yer alan Kumburgaz fayına gider diye düşünüyorum

• hersek yalova arasinda olabilecek bir 7.6 buyuklugunde deprem kocaeli ve korfezde maalesef fazlasiyla tahribat yapar.cenk hocayi bu yazisinda pek anlayamadim.99 depreminin merkez ussu olan yerler 250 sene kadar deprem olmaz demis.99 depreminin merkez ussu golcuktu ama yalovayi darmadagin etti..cenk hocayi bu konuda anlayamadim sadece