Deprem Bildirim Konusu

 • Akdeniz çok hareketli bu sıralar, pergamon hocamızın dediği gibi Marmarada hissedilir bir deprem olacak mı bakalım.

  ben marmara’da deprem olacak diye birşey demedim :) akdenizdeki hareketlilikde şuan için normal ,anormal bir durum veya normalden fazla aktiflik yok.

 • ben marmara’da deprem olacak diye birşey demedim :) akdenizdeki hareketlilikde şuan için normal ,anormal bir durum veya normalden fazla aktiflik yok.

  Paldon, hocam Onur35 bana öyle demiştide, sanırım o Egeyi demek istedi ben Marmarayla karıştırdım.

 • Paldon, hocam Onur35 bana öyle demiştide

  Ben öyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Onu sana Ege için demiştim ve Pergamon hocamız da Afrika plakasının hızının arttığı dönemde Batı Anadolu'da depremselliğin arttığını söylemişti. Marmara için bir ara Tekirdağ açıklarında hareket vardı forumda da hissedilir hareket gelebilir diye konuşuluyordu onu demiş olabilirim ama onda da Pergamon hocamızın ismini kullanmadım.

 • Ben öyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum. Onu sana Ege için demiştim ve Pergamon hocamız da Afrika plakasının hızının arttığı dönemde Batı Anadolu'da depremselliğin arttığını söylemişti. Marmara için bir ara Tekirdağ açıklarında hareket vardı forumda da hissedilir hareket gelebilir diye konuşuluyordu onu demiş olabilirim ama onun Pergamon hocamızın ismini kullanmadım.

  Herneyse, kardeşim bir karışıklık olmuş kusura bakma.

 • Arkadaşlar gece saat 4 sularında bir hareketlilik oldu mu Edremit Körfezinde? Yatak fln sallandı da, tvden çatır diye ses çıktı, ya, rüyamda sallandım, Kimsede yazmamış.

 • Son 2 gündür bitlis/ahlat merkezli depremler meydana geliyor. Haritadan lokasyonlarına baktığımda ise ahlat merkezli değil ahlat’ın açıkları van göl’ünde. (Adilcevaz) meydana geliyor depremler. 2011 van depremi artçı dağılımı da o bölgeye doğruydu KD/GB (mavi daire) .O bölgeye doğru olmasına rağmen şuan depremlerin meydana geldiği bölgede +4m artçı deprem hiç meydana gelmemiş. Van depreminin yüzey kırığı ise van gölü’nün içinde devam ettiği biliniyor.Ahlat açıklarında meydana gelen depremler van depremiyle bağıntısı varsa kayma açığı olan bi bölge olabilir.Hissedilir ama yıkıcı olmayan +4,+5m bi hareket gelebilir.Çünkü bölgede 2-3’lük çok sayıda depremcik meydana gelmiş van depreminde. • Pergamon hocam sen ne düşünüyorsun bu Edremit Körfezinde ki 3 büyüklüğündeki deprem öncü olabilir mi sence? Bu arada 3.0 büyüklüğündeki deprem nasıl beni uykudan uyandırdı hallet ettim, sanırım tam konumumda olmasından. Tam konumumda 4.5 5 olsa kim bilir nasıl olurdu, 3'te bu kadar hissettiysem..

 • Pergamon hocam sen ne düşünüyorsun bu Edremit Körfezinde ki 3 büyüklüğündeki deprem öncü olabilir mi sence? Bu arada 3.0 büyüklüğündeki deprem nasıl beni uykudan uyandırdı hallet ettim, sanırım tam konumumda olmasından. Tam konumumda 4.5 5 olsa kim bilir nasıl olurdu, 3'te bu kadar hissettiysem..

  Olağan hareketler öncümü değilmi yorumunu yapmak bırak beni bu işin uzmanlarını bile aşıyor. 3’lük depremlerde depremin meydana geldiği lokasyonun yakın çevresinde genelde hissediliyor

 • https://www.straitstimes.com/a…red-in-sichuan-earthquake

  alıntı: ramazan demirtaş

  Code
  1. CHENGDU (XINHUA, AP) - 8 Eylül Pazar günü erken saatlerde Çin'in Sichuan Eyaletinin güneybatısındaki Sichuan eyaletinde meydana gelen 5,4 büyüklüğünde bir deprem sonrasında bir kişi öldü ve 29 kişi yaralandı.
  2. Yaralılar hastaneye kaldırıldı ve ikisi ciddi durumda, depremin meydana geldiği Weiyuan ilçesindeki Neijiang şehrinin acil durum yönetimi bürosu.
  3. Büro, en az 17 evin yıkıldığını ve depremde 215 kişinin daha zarar gördüğünü söyledi.
  Code
  1. Çin Deprem Ağları Merkezi'ne (CENC) göre merkez üssü 10 km derinlikte 29.5 derece kuzey enleminde ve 104.79 derece doğu boylamında izlendi.
  2. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.
  3. Tibet platosunun doğu yamacında yer alan bölgede sık sık depremler meydana geliyor.