Deprem Bildirim Konusu

• bu arada profesor usumezsoyda buyuk deprem olmayack dıyor.fayların cogu kırılmıs gecmıste.sadece adalar buuk sekmece arasıı kırılacakmıs.o da en fazla 7 yaparmıs.yanı benım anlamadıgım bu profesotlerın hepsı aynı egıtımden gecmıyorlar mı?bu kadarda ucuk bılımsel farklar olamaz olmamalı.ınsanlar bılım adamlarındakı bu kadar farklı acıkamaları duydugu zaman hıc bır seye guvenı kalmıyr haklı olarak..

Hocam geçenlerde Cenk hoca bir kanalda da açıklama yapmıştı, ismi geçen hocaların çoğunun alanı deprembilimi değil, ve kesinlikle son yıllarda saha çalışmaları yok, Cenk hocanın hayatı marmara denizi üzerine geçmiş, nacizhane bu konuda daha fazla güvenilmeyi hakediyor ve söylemlerinide bilimsel doğrularla kanıtlıyor.

Psikolojik olarak özelliklede 17 ağustos 1999 u yaşayanların gün içinde en az 3-5 defa deprem aklına geliyor zaten. 99 depremi olduğunda bundan sonra sıra istanbul depremi dediklerinde hepsi 20-30 yıl diyorlardı şimdi o sürece girdik bununda tedirginliği var bide üzerine 5.8 silivri açıkları ve 4.1 yalova depremleri gelince dahada stresliyiz.

Evet tabikide tedbirimizi almalıyız bireysel olarak ama ölümden kaçış olmaz hocam öleceksek her türlü ölürüz, rabbim en az hasarla bu depremi atlatmayı hem bize hem ülkemize nasip etsin..

• Hocam geçenlerde Cenk hoca bir kanalda da açıklama yapmıştı, ismi geçen hocaların çoğunun alanı deprembilimi değil, ve kesinlikle son yıllarda saha çalışmaları yok, Cenk hocanın hayatı marmara denizi üzerine geçmiş, nacizhane bu konuda daha fazla güvenilmeyi hakediyor ve söylemlerinide bilimsel doğrularla kanıtlıyor.

Psikolojik olarak özelliklede 17 ağustos 1999 u yaşayanların gün içinde en az 3-5 defa deprem aklına geliyor zaten. 99 depremi olduğunda bundan sonra sıra istanbul depremi dediklerinde hepsi 20-30 yıl diyorlardı şimdi o sürece girdik bununda tedirginliği var bide üzerine 5.8 silivri açıkları ve 4.1 yalova depremleri gelince dahada stresliyiz.

Evet tabikide tedbirimizi almalıyız bireysel olarak ama ölümden kaçış olmaz hocam öleceksek her türlü ölürüz, rabbim en az hasarla bu depremi atlatmayı hem bize hem ülkemize nasip etsin..

hocam ALLAH ölümünde hayırlısını nasip etsin.ne dıyeyım.zaten benımnde ozellıkle takip ettiğim cenk hocadır.gayet akl-i selim bir bilim adamı..çok fazla dusundugumuz zaman,durdugumuz yerde sallanıyoruz.bilinç atı işte.dusunmedende olmuyor.ALLAh büyük.baya bir tedbır aldık bız aılece ama evde yakalancam diye garantıde yok.gorev aldıgım okula hıc guvenmıyorum mesela.2 buyuk deprem gordu ve guclendırmesı yok gibi bır sey..

• hocam ALLAH ölümünde hayırlısını nasip etsin.ne dıyeyım.zaten benımnde ozellıkle takip ettiğim cenk hocadır.gayet akl-i selim bir bilim adamı..çok fazla dusundugumuz zaman,durdugumuz yerde sallanıyoruz.bilinç atı işte.dusunmedende olmuyor.ALLAh büyük.baya bir tedbır aldık bız aılece ama evde yakalancam diye garantıde yok.gorev aldıgım okula hıc guvenmıyorum mesela.2 buyuk deprem gordu ve guclendırmesı yok gibi bır sey..

bende tehlikeli yerdeyim ama bina iyi, yakalanırsam iş yerinde yakalanayım diye dua ediyorum..Belediyeye başvurun hocam, sonuçta okul bu kamu kurumları, okullar hastaneler güçlendirilmiş olmalı..

• hocam guclendırılmıs ama 18 19 sene gectı.ne bıleyım.o 5.8 lık sılıvrı depremınde bıle,gereksız bır sekılde fazla sallandı ve ses yaptı.catır cutur hemde.kamu bınaları hala bana hıc guven vermez.

• hocam guclendırılmıs ama 18 19 sene gectı.ne bıleyım.o 5.8 lık sılıvrı depremınde bıle,gereksız bır sekılde fazla sallandı ve ses yaptı.catır cutur hemde.kamu bınaları hala bana hıc guven vermez.

Siz yinede hem okulun calisani olarak hemde bir vatandas olarak okulun mudurune ve il-ilce yetkililerine durumu bildirin gelip kontrol etsinler diye, deprem sonrasi binanin kontrolu yapildi mi? yalovada deprem bolgesi, 99 depreminden sonra oradaki yapilar denetimden gecmis olmali diye dusunuyorum..

• ruyamda mahallemde binalar yikiliyordu. Allah hayir etsin

hocam tamamen bilinç altı.ne kadar cok dusunursek o kadar bela bu deprem..bırakın üyayı,uyanıkken bıle deprem oluyormuş gibi sallanırız..mesela 17 agustos 99 depremıbnden sonrakı bır kac yıl hem riyada hemde uyanıkken haberire sallandık deprem olmadıgı zamanlarda bile

• Sayın Üşümezsoy düşüncelerini nerdeyse 20 yıl önce (2002'de), Prof. Rolando Armijo ile yaptıgı çalışmalara dayandırıyor. L'Atalante gemisi ile yapılan keşifler düşüncelerini şekillendirmiş. Güvenilirliği size kalmış.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

Edited once, last by Vintersaga ().

• Sayın Üşümezsoy düşüncelerini nerdeyse 20 yıl önce (2002'de), Prof. Rolando Armijo ile yaptıgı çalışmalara dayandırıyor. L'Atalante gemisi ile yapılan keşifler düşüncelerini şekillendirmiş. Güvenilirliği size kalmış.

20 yıl öncesıne gore çok daha fazla bılgısı ve bılım dunyasının marmara tabanyla ilgili.sn üşümezsoy 20 ıl önceki bilgilerle tahmın yapabılıyorsa,onun kusurudur kusura bakmasın.20 yılda çağ atlandı bu konuda.

• 20 yıl öncesıne gore çok daha fazla bılgısı ve bılım dunyasının marmara tabanyla ilgili.sn üşümezsoy 20 ıl önceki bilgilerle tahmın yapabılıyorsa,onun kusurudur kusura bakmasın.20 yılda çağ atlandı bu konuda.

Atlandı hocam valla Ahmet Ercan, Üşümezsoy benim için bitmiştir favorim Cenk Yaltıraktır.