Deprem Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetmeliği Başkanlığı (AFAD) deprem tespitine göre Eleşkirt ilçesinde 3.2 ve 3.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Merkez üssü Eleşkirt ilçesinde saat 19.43’te 3.2 ve 19.51’de 3.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem sonrası ilçede yaşayan vatandaşlar panik yaşadı.
    Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetmeliği Başkanlığı (AFAD) deprem tespitine göre, sarsıntını 7 kilometre ile 3 kilometre derinlikte oluştuğu açıklandı.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Türkiye'nin batısı inanılmaz derecede son aylarda aktif. Kuzey egeyle güney ege sürekli enerji boşaltımı yapıyor.
    Bilimsel olmasa da tahmini olarak;
    Çanakkale'nin güneybatısı
    İzmirin kuzeyi güneyi ve bastısı(Çeşme-Karaburun-Aliağa-SakızAdası-Seferihisar-Urla)
    Muğla kıyı şeridi
    Manisa Doğusu ve batısı
    Adana malatya kahramanmaraş civarı
    Erzincan civarında bu sıralar 4 üstü depremler süpriz olmayacaktır diye düşünüyorum. Veriler gözümüzün önünde ama umursamıyoruz.
    @Effective Snow (Oğuz03)

• @KUZEY Bu saydığın yerler çok tehlikeli 1. dereceden deprem bölgeleri.Faylar çok aktif dikkatli bir şekilde takip etmek lazım ve halkı uyarmak gerek.Batı Anadolu bu sene çok sallandı maalesef. :|

• ABD Jeoloji kurumu Meksika'da ilk belirlemelere göre 8 büyüklüğünde deprem olduğunu bildirdi. Deprem'in merkez üssünün güney sahilindeki Pijijiapan kasabasının 123 kilometre güneybatısı olduğu ve 33 kilometre derinlikte gerçekleştiği duyuruldu.

Yıkıcı Tsunami uyarısı yapıldı.
    En az iki kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Kaynak: Habertürk

• Son dakika... Meksika'da 8.1 büyüklüğünde deprem! Tsunami geliyor
    Pasifik Okyanusu açıklarında gerçekleşen sarsıntı 1000 kilometreden fazla mesafede bulunan başkent Mexico City'deki binaları bir dakikayı aşkın süre şiddetli şekilde salladı. Reuters, Meksika genelinde alarmların çaldığını, insanların pijamalarıyla sokağa fırladığını bildiriyor. Bazı noktalarda elektrikler kesildi.

Depremde ilk can kaybı haberi dakikalar önce geldi. Meksika'nın güneyindeki Chiapas eyaletinde en az iki kişinin yaşamını yitirdiği bildiriliyor.

Bölgedeki altı ülkeye birden tsunami uyarısı verildi, tsunami dalgalarının üç saat içinde kıyıya ulaşması bekleniyor.

Büyük deprem Meksika'nın yanı sıra Guatemala, Honduras, Belize, Nikaragua ve El Salvador'da da hissedildi.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Kendi yerimden tam nokta atışı oldu. Biraz önce 4.1 deprem oldu. Şiddeti çok azdı ama 1 snliğine zıplattı resmen.

Bu arada burada hava çok garip deprem mi olacak acaba ?
    @Effective Snow (Oğuz03)

Einmal editiert, zuletzt von KUZEY ()

• Benim kanımca Meksika'daki deprem güneş patlamasından kaynaklı . O çıkan ışıklarda Güneş'in Dünya'ya patlamayla gönderdiği manyetik dalgaların bir sonucu .

Bide Kuzey Anadolu Fay Hattı neden hareketsiz bir şekilde duruyor . Enerjisini bir anda bırakırsa kötü olacak . Bazı bilim adamlarının araştırmasında yılda sadece 6 cm hareket ettiği açıklandı .

• dünya beşik gibi sallanmaya devam ediyor Meksika 7.1 depremden sonra önce Japonya 6.1 depremden bir kaç saat sonra da avustralya açıklarında 6.4 şiddetinde deprem oldu...

• Benim kanımca Meksika'daki deprem güneş patlamasından kaynaklı . O çıkan ışıklarda Güneş'in Dünya'ya patlamayla gönderdiği manyetik dalgaların bir sonucu .

Bide Kuzey Anadolu Fay Hattı neden hareketsiz bir şekilde duruyor . Enerjisini bir anda bırakırsa kötü olacak . Bazı bilim adamlarının araştırmasında yılda sadece 6 cm hareket ettiği açıklandı .

baştan sona yanlış bilgi..bilmediğin konu hakkında fikir sahibi olmamanı tavsiye ederim..bilimin sencesi bencesi yoktur..bilim objektiftir..

• güneş tutulmasının deprem ile alakalı herhangi bir istatiksel kanıtanmış bir korelasyonu yok. hatta hiç bir doğa olayının deprem ile alakalı bilinen bir korelasayonu kanıtlanmış değil.

zaten meksika güneş tutulması rotasında değil. tam tutulma şeridinden kuş uçuşu 2000 m falan uzaklıklta.

• Ne kadar yanlış bilgi verdiysem affola . Ben bir bilim adamı değilim . O yetkiye de sahip olmadığım için bu açıklamamın bir anlamı yoktur . Sadece benim kendi görüşümdür . Lütfen ciddiye almayın . Şahsen kırıldım ve üzüldüm bu tepkiler doğrultusunda .

• 7.1 ile sallanan Meksika'da bir deprem daha!
    Geçtiğimiz günlerde 7.1 şiddetinde bir depremle sarsılan Meksika'da 6.2 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

• 7.1 ile sallanan Meksika'da bir deprem daha!
    Geçtiğimiz günlerde 7.1 şiddetinde bir depremle sarsılan Meksika'da 6.2 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.

merkez aynıysa artçıdır ki 1 derece altına kadar artçı olması olağan durum

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN