Futbola Dair Her Şey [2019/20]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Daha önce yapıp yapmadığını bilmiyorum ancak yapılan haksızlığa sessiz kalmamış normal olarak.Bence taraflı bir durum yok ortada.Ayrıca spora bağımsız yapılan katkıların böyle saçma kararlar ile baltalandığından yakınmış haklı olarak @manasbalasy

• Valla bir GS li olarak artık lig olmuş ziraat kupası olmuş bu şampiyonlukların hiç önemi yok.uefa kupasını kazanalı 20 seneye yaklaşıyor ki Sevilla bunu peynir ekmek gibi kazanıyor her sene.Şampiyonlar ligi finali oynayamıyacak hiçbir kadronun Türkiye de aldığı kupaların bir önemi yok..10 yıldız taksan ne olur bir şam.lig finali oynamadıktan sonra.Hayallerimiz küçük kalıyor.Anadolu kulüpleri lig şampiyonluğu yerine uefayı yüksek bütçeli takımlarda şam.ligi şampiyonluğunu hedeflemeli.Yoksa birbirimizi gıdaklar dururuz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Ayrıca para yok diyenlere yine Gs den örnek vereyim Sevilla takımının değeri 236 milyon Euro ...uefa kısıtlaması olmasa bu rakama ulaşırdık.Yani bir Sevilla yı çöpe attık sayabiliriz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Büyük takımsan müzende birbirinden güzel kupaların varsa, şampiyonlar liginde 2 defa çeyrek final ve gruptan çıkma başarısı göstermişsen, uefa ve süper kupa almışsan.... e kusura bakma bu kadar süper bir takımsan da (GS) adına rize karşısında da bam bam bam 3-4 tane atacaksın kardeşim. Hakem hakkını mı yedi? golünü mü vermedi? taraf mı tuttu? varsın hepsini yapsın 3 golün gider, yine 2-0 öndesin. Sen 1 tane gol at üzerine yatmaya çalış frikikten adamlar bir gol atsın 1-1 yapsın yok hakemler şunu yaptı bunu yaptı. yanlış anlaşılmasın bu dediklerim tüm büyük takımlar için geçerli, büyük takımım diyorsan kardeşim. Çıkıp sahaya adam akıllı futbol oynayıp işini şansa bırakmayacaksın veya yenilince de eyvallah bu sefer olmadı haftaya daha iyi olacağız diyeceksin. Benim şahsi düşüncem bu büyük takımlar adına. Kazanınca ben kazandım,,, kaybedince kötü oynadık, saha bozuktu,hakem hatalıydı,sahada kar vardı, hava kötüydü,, bahaneler bahaneler.... daha bugüne kadar çok nadir hatırlarım maç sonunda büyük takımların ufak takımlar karşısında oynayıp da yenildikten sonra bir tane büyük takım futbolcusunun çıkıp da :" Bugün çok kötüydük; ama rakip takıma da hakkını vermek lazım çok güzel oynadılar." diyeni...(var ama çok nadir)
    Bunu diyebilmek çok mu zor? Bence en büyük erdemlik, hiç bir şey de kaybettirmez bizlere ;)

• İlginç bir sezon daha yaşıyoruz süper lig te. Favori dediğimiz beşiktaş mağlup olabiliyor, galatasaray kan kaybına devam ediyor. başakşehirin zaten gücünün yetmeyeceğini söylemiştim onlarda hovarda puan kaybediyorlar ve Fenerbahçe o kadar kötü bir takım ki şuanda bunlar olurken aradaki farkı kapatamıyor..

Ben bu sene takımdan ümidimi kestim 1 hafta galip gelir 1 hafta mağlup olur, 1 ileri 2 geri yani, diğer takımlardan 2 si seri tutturursa fenerbahçe ligi 5-6. sırada tamamlar, bu şekilde onlarda puan kaybına devam ederse işte 3. yada 4. olabiliriz.

Bugün mesela kasımpaşa ile oynuyoruz ama nedense puan kaybı yapacağız hissi var bende..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İlginç bir sezon daha yaşıyoruz süper lig te. Favori dediğimiz beşiktaş mağlup olabiliyor, galatasaray kan kaybına devam ediyor. başakşehirin zaten gücünün yetmeyeceğini söylemiştim onlarda hovarda puan kaybediyorlar ve Fenerbahçe o kadar kötü bir takım ki şuanda bunlar olurken aradaki farkı kapatamıyor..

Ben bu sene takımdan ümidimi kestim 1 hafta galip gelir 1 hafta mağlup olur, 1 ileri 2 geri yani, diğer takımlardan 2 si seri tutturursa fenerbahçe ligi 5-6. sırada tamamlar, bu şekilde onlarda puan kaybına devam ederse işte 3. yada 4. olabiliriz.

Bugün mesela kasımpaşa ile oynuyoruz ama nedense puan kaybı yapacağız hissi var bende..

Alttan Antalya geliyor.

ben başakşehir toparlayacağını düşünüyorum. Dün mükemmel oynadılar. ama olmayınca olmuyor diye bir tabir varya öyle oldu işte yoksa çok güzel oynadı başakşehir.

önemli not: Antalya gerçekten iyi gidiyor. bir seri yakalarsa sürpriz yapabilir.

• @Pangea başakşehir şampiyon olamaz, daha öncede söyledim kadro kısıtlı tecrübeleri yok, seneye belki ama seneyede ne fener ne galatasaray böyle olur, iyi furbol oynarlar, toparlayabilirlerde ama bu şampiyonluğa yetmez. Antalya iyi gidiyor bu sene üstteki takımlar dökülürken arkadan gelenler hissedilmez bile bir bakmışsın antalya üst sıraya gelmiş.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @Pangea başakşehir şampiyon olamaz, daha öncede söyledim kadro kısıtlı tecrübeleri yok, seneye belki ama seneyede ne fener ne galatasaray böyle olur, iyi furbol oynarlar, toparlayabilirlerde ama bu şampiyonluğa yetmez. Antalya iyi gidiyor bu sene üstteki takımlar dökülürken arkadan gelenler hissedilmez bile bir bakmışsın antalya üst sıraya gelmiş.

hocam ben başakşehirin halen şansı olduğunu düşünüyorum. devre arası bir kaç ekleme yaptı. Futbol dışıda şanslı yani (Göksel Gümüşdağ :D )

Antalyaspor hocam dediğim gibi seri yakalarsa üst sıralarda falan bitirebilir.

• Kasımpaşa iyi kapanıyor orta sahasını kalabalık tutuyor. Fenerbahçe ise ne orta sahasında yaratıcı oyuncusu var ne de forveti forvet.. Nasl gol atacak anlamış değilim. Ligin 7. haftasından beri oynamayan ve sadece aldığı topu en yakın arkadaşına veren, hava topuna bile çıkmaktan çekinen van der wiel ile kanat akınımı yapılır? Takımda çabalayan 2 futbolcu var biri topal diğeri stoch ama onlarınta kapasitesi yetmiyor maalesef..
    Bu takım karambol dışında gol atamaz. Sow stoperlerin arasında kayıp sağdan atak gelmiyor volkan şen formsuz, solda ismail saman alevi gibi..Fernandao 2.forvet olarak girmediği sürece fenerbahçe gol atamaz. Son yıllardaki en berbat orta sahaya sahibiz, 1 tane çalım atıp arapası yapacak ortasaha oyuncumuz yok..

• Fenerbahçede Yardımlaşmanın Y'si Yok Sorumluluk Almaya Çalışan Oyuncu Yok Ozan Korkak Josef Korkak Tamam Takım Sıkıntı Ama Fener bahçenin Kötü Oynamasının Sebebi Korkak Oyuncularıdır Al Salihi Josefin Yerinde Oynasın Kaybedecek Neyin Var Ki? Belkide Salihi Kazanacaksın Öbür Sene İçin.