Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Niğde Semalarında Hortum Çıktı !

Niğde'de güneşin batmasına yakın zamanda oluşan hortum ilginç görüntü oluşturdu.

Niğde'nin Bor ilçesinin güneyinde oluşan hortum, üniversite öğrencilerinin ilgisini çekti.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ GÖRÜNTÜLEDİ
    Niğde KYK yurdunda kalan üniversite öğrencilerinden Muhammed Hüdayi Bilgin, "Her şey bir anda oldu. Arkadaşımla hava almaya çıkmıştık. Havaya bakarken bir anda oluşan bulut hortumu ilgimi çekti. Gökyüzü boştu, havada oluşan sirkülasyon mu oldu ne oldu bilemiyorum. Bulutlar bir anda hortum gibi oldu. S harfine benzer bulut kümesi oldu, hortum olma olasılığı yüksek. Oluşan görüntü giderek büyüyor. İlk gördüğümde küçüktü şimdi gittikçe büyüdü" diye konuştu.

kaynak : sondakika.com

• Ne Güzel söylemiş yunus Emre,
    "çiceklerle hoş geçin, balı incitme gönül.
    Bir küçük meyve için, dalı incitme gönül.
    Mevla verince azma,geri alınca kızma,
    Tüten ocağı bozma,külü incitme gönül.
    Dokunur gayretine, karışma hikmetine,

Sahibi hürmetine ,kulu incitme gönül.
    Sevmekten geri kalma ,
    Yapan ol yıkan olma,
    Sevene diken olma,
    Gülü incitme gönül.

Bugün aldığım.En anlamlı mesaj herkez okusun istedim Teşekkür ederim gönder arkadaşıma
    Unutmadık unutulmadik

• keşke jüpiterin klimatolojik haritası çıkarılabilse, jüpiterdeki hava olaylarını gösteren sayısal modeller ve diyagramlar olsa keşke.
    Marsa insan gönderecekleri için Marsa böyle bir şey yapacaklarını düşünüyorum. Ki zaten bildiğim kadarıyla NASA yıllardır klimatolog arıyor Marsın iklimini tam olarak çözmek için

• hhahahha Kadir ya güzelmiş:) düşünsene jupiterin gözünü yakından görebilecektik:) Gel gitleri düşünsene haha:) @BaFRaLı55

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Düşünsenize jüpiterde bir yerin skew-t sini :)
    cape 100k LI -35 Bulutların tepe noktası atmosferin son katmanına kadar :)
    700 mb gücündeki devasa siklonlar vs vs bak yazarken bile çıldırdım.

• Düşünsenize jüpiterde bir yerin skew-t sini :)
    cape 100k LI -35 Bulutların tepe noktası atmosferin son katmanına kadar :)
    700 mb gücündeki devasa siklonlar vs vs bak yazarken bile çıldırdım.

Jüpiter tam bir yüzeye sahip değildir. Bu nedenle yer bazlı indeksler hesaplanamaz.

Jüpiterde ayrıca kıta olmadığı için aslında dinamik atmosfer hareketinin örneği. İzlanda ve Aleut AB niye var, hepsinin cevabı.

• Forumda yaşça çok büyük birisi varmı bilmiyorumda,Mars'a gönderilecek ilk insanları canlı izlemek ,o anı yaşamak,ilerde çocuklarımıza anlatacağımız harika bir anı olacak.
    Ölmez sağkalırsak. :D

• Forumda yaşça çok büyük birisi varmı bilmiyorumda,Mars'a gönderilecek ilk insanları canlı izlemek ,o anı yaşamak,ilerde çocuklarımıza anlatacağımız harika bir anı olacak.
    Ölmez sağkalırsak. :D

Sen izlemişsindir kesin de :D izlemeyen varsa Marslı filmin izleyebilir arkadaşlar.Bu konu hakkında çekilmiş güzel bir bilim kurgu filmidir :D

• jupiterin uydusu olurduk yaklaşık olarak İo kadar mesafede olacaktık :) çarpışma olmazdı sanırım biraz fazla hızlı dönerdik jupiter çevresinde:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN