Hoşgeldin 11 Ayın Sultanı Ramazan

• Yav şunu da hiç anlamam millet 5 vakit farz olan namazı kılmaz ama sünnet olan teravih namazlarını kaçırmaz şeytanın oyununa gelmek böyle bir şey olsa gerek.

• Patatesli kolay gözleme, sahurda kolaylık olması için hazır yufka kullanılıyor. Siz zevkinize göre farklı malzemeler de kullanabilirsiniz.

Malzemeler:
    4 adet hazır yufka
    1 yemek kaşığı zeytinyağı
    4 adet haşlanmış patates
    1/2 demet maydanoz
    100 gram beyaz peynir
    1/2 çay kaşığı tuz
    1 çay kaşığı taze çekilmiş tane karabiber
    1 çay kaşığı kırmızı toz biber
    Püf Noktası
    Patatesleri sıcakken püre haline getirin ve baharatları ekleyin.
    Pişirme Önerisi
    Arzuya göre yufkaların ara katlarını eritilmiş tereyağı ile yağlayabilirsiniz.
    Yapılışı:
    Haşlanmış patateslerin kabuklarını soyun ve derin bir karıştırma kabına alın.
    Maydanozu incecik kıyın. Haşlanmış patatesler ile birlikte beyaz peyniri ezip, püre haline getirin.
    Doğranmış maydanoz, tuz, taze çekilmiş tane karabiber ve kırmızı toz biberi katın, karıştırın.
    Hazır yufkalardan birini mutfak tezgahı üzerine açın. Hazırladığınız iç harcı dört eşit parçaya bölün.
    Patatesli iç harcı yufkanın orta kısmına yerleştirin ve küçük parçalar halinde dağıtın. Dört kenarda kalan yufka parçalarını sırasıyla kapatın.
    Aynı işlemi diğer yufkalara da uygulayın ve kare şeklinde dört adet gözleme elde edin.
    Geniş tabanlı teflon bir tavada zeytinyağını kızdırın. Yağın fazlasını bir kağıt havlu yardımıyla alın. Hazırladığınız gözlemeleri, kızgın tavada arkalı önlü ters çevirip renk alana kadar kızartın.
    Aralarda tavayı yağlamayı unutmadan diğer gözlemeleri de aynı şekilde pişirin. Sıcak olarak bekletmeden servis edin. Sevdiklerinizle paylaşın.

• Arkadaş Ramazan insanı Allah'a onun emrettiklerine yakınlaştırır şeytanın şerrinden uzaklaştırır vücuda ruha huzuru sağlığı getirir.La ninayı ygs yi bırakın şimdi Huşu içinde her günü cennete yaklaşmak için geçirin...

• Ramazanın vazgeçilmezidir pide:) Tavsiye edebileceğim bir pide türü var, yumurtalı pideyi zaten her fırın yapıyor, ama siz önceden gidip yumurtalı bol susamlı istiyorum diyeceksiniz bide taşfırın olacak ohh miss:) yıllardır pideyi böyle isterim ve özellike orucu açtıktan hemen sonra bol tereyağ kaşar peynir ve sucukla inanılmaz gider, hastalarına nutella -pide 2lisinide öneririm enfes oluyor:)

İnsan iyiliği kadar taşlanır, merhameti kadar dışlanır, kulluğu kadar da sınanır

• @baybarsky aman hocam ne yaptın ben diyete girdim sen benim vazgeçilmezim susamlı pidenin resmini koymuşsun pide arkasına sucuktan falan bahsetmişsin :) ilk defa bu Ramazan ona sadece platonik bir aşık gibi uzaktan bakacağım.Hafif yiyip maddi diyetimi manevi diyetimle birleştirmem lazım.Allah Teala şimdiden uzun saatler için sabrımızı artırsın ve makbul ibadetlerimizi katında kabul etsin inşallah...

• @baybarsky aman hocam ne yaptın ben diyete girdim sen benim vazgeçilmezim susamlı pidenin resmini koymuşsun pide arkasına sucuktan falan bahsetmişsin :) ilk defa bu Ramazan ona sadece platonik bir aşık gibi uzaktan bakacağım.Hafif yiyip maddi diyetimi manevi diyetimle birleştirmem lazım.Allah Teala şimdiden uzun saatler için sabrımızı artırsın ve makbul ibadetlerimizi katında kabul etsin inşallah...

Diyet zor hocam yahu:) ben sahurda hafif yiyenlerdenim, çorba-haşlanmış yumurta ve su:) ama iftarları bilemem artık:) dualarını Allah kabul etsin kardeşim, yemek içmekten çok ibadet etmemiz gereken bir ay, ama ramazan müslümanı olmadan bütün seneye bu ibadetleri yaymamız gerekli

İnsan iyiliği kadar taşlanır, merhameti kadar dışlanır, kulluğu kadar da sınanır

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 2.3k

• Samet
    2. Replies
      2.3k
      Views
      198k
      2.3k
    3. karasevda55

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 10k

• Interstellar
    2. Replies
      10k
      Views
      457k
      10k
    3. Storm Chaser

1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 8 (31.07.2021) Genel Yorumlama 17

• Samet
    2. Replies
      17
      Views
      235
      17
    3. Aykut53

1. Deprem Bildirim Konusu 13k

• Gray Cities
    2. Replies
      13k
      Views
      1.1M
      13k
    3. Aykut53

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 4.7k

• Aytac
    2. Replies
      4.7k
      Views
      607k
      4.7k
    3. agger

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 11k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      11k
      Views
      770k
      11k
    3. HavaMeraklisi2002

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 8 (31.07.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      58
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 8 (31.07.2021) Genel Yorumlama 17

• Samet
    2. Replies
      17
      Views
      235
      17