2016-2017 Sezonu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaşadığım en güzel yılbaşı sistemiydi Bafra'da 50-60 cm yağdırmıştı 29 öğlenden 1 ocak sabahına kadar kar neredeyse hiç durmamıştı.Bu sistemde Samsun Merkez yağışı çoğunlukla yağmur olarak almıştı çok iyi hatırlıyorum abim Samsun'da üniversiteye gidiyordu o demişti çünkü.

@Root Aynen haklısın dostum batı merkezli sistem olursa İstanbul'dayım doğu merkezli sistem olursa Bafra'da :D

• 2017 Kışı Nasıl Geçecek ? 2017 kışı İtalya'da bol karlı geçecek diyorlar Şu tahminimize göre İtalyanın aldığı sistemleri bizde alacağız İtalyadaki sistemler Türkiye'yede kayacaktır Marmara'da 2017 kışında bol kar yağışları bekliyoruz Karadeniz İnşallah Kara Doyacak Bu Dediklerim Kesin Değil Ama Veriler Öyle Diyor Karadeniz'de Denizler Baya Bir Isındı Kışın İnşallah Büyük Büyük Kütleler Karadeniz'e Gelirde Bunun Nasibini de Hem Marmara Bölgesi Alır Hemde Karadeniz Bölgesi 2017 Kışında La-Ninalı Bir Kış Bekliyorum Özellikle Marmara'nın Alamadığı Kar yağışlarının Haddinden Fazla Almasını Bekliyorum İnşallah Böyle Olur Kesin Değil Daha Net Konuşmak İçin Eylül Ekim ayını beklememiz Lazım hatta kasım ayını bile beklememiz lazım Ben En Net Bilgiyi 14 eylül vereceğim inşallah daha uzun konuşacağım herkese iyi günler ........

• @Snowyer3333

Eğer İtalya dan kayarsa Marmaraya Trakya alırsa alır kar İstanbul'a giremez ve buradan daha doğuya geçemez. Geçmesi için direk Girit de oluşup Kuzeydoğuya doğru çıkmalı. Ya da Ege de oluşacak ama o farklı bir durum sıkıntı fazla olur.

Karadeniz ise en azından 1 sistem alırız diyorum. :hfyeni (42):

• Bu forumda en uçuk tahminler yapan tahminci benim. Ben bile yazdigim hicbir yazida hicbir bolge icin "haddinden fazla" yagis veya soguktan bahsetmedim. Öyle diyen "veriler" ne? Nerede o veriler? Karadeniz'de denizler isinmis diyorsun, karadenizde bizim bilmedigimiz denizler mi var? Ayrica suan denizlerin sicak olmasinin kisin da sicak olacagi anlamina gelecegini hangi verilere gore bekliyorsun? Neredeyse tum mevsimlik tahminler ozellikle batida Karadeniz'in negatif anomaliye inmesini bekliyor sonbahardaki yagislarla. Bu kismini bosverdim, 14 eylulde ne olacak? Kombiweather tahminini filan mi aciklayacak? Bu arada TDK noktalama isaretlerini mi kaldirdi bizim haberimiz olmadan?

• telefondan yazildigi zaman tipki suan benim yazdigim gibi,noktalama hatalari olabiliyor.Henuz kisa daha var rabbim hayirlisini versin,anlamli arkasi dolu tahminlere hepimizin kapisi aciktir.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu forumda en uçuk tahminler yapan tahminci benim. Ben bile yazdigim hicbir yazida hicbir bolge icin "haddinden fazla" yagis veya soguktan bahsetmedim. Öyle diyen "veriler" ne? Nerede o veriler? Karadeniz'de denizler isinmis diyorsun, karadenizde bizim bilmedigimiz denizler mi var? Ayrica suan denizlerin sicak olmasinin kisin da sicak olacagi anlamina gelecegini hangi verilere gore bekliyorsun? Neredeyse tum mevsimlik tahminler ozellikle batida Karadeniz'in negatif anomaliye inmesini bekliyor sonbahardaki yagislarla. Bu kismini bosverdim, 14 eylulde ne olacak? Kombiweather tahminini filan mi aciklayacak? Bu arada TDK noktalama isaretlerini mi kaldirdi bizim haberimiz olmadan?

@Root iyisin hoşşun tahmilerinde gayet başarılı ama biraz fazla atarlısın sakin yahu ;) tabiki kaynaklarını sor , yanlışlarını anlat, kaynak olmadan tahmin yapma da diyeiblirsin ama o an kızgınlıkla yazdığın bu cevabı bide şuan okusan belki anlarsın beni he ;)

• Arkadaşlar şuna bakın :) Sibirya

Mükemmel bir sistem. 25 Ocak akşamı kar yağışı başlıyor, 26 Ocak gecesi şiddetli rüzgar ve aşırı soğukla birlikte çok yoğun bir kar fırtınasına dönüşüyor, 30 Ocak akşamına kadar aralıksız devam ediyor, daha sonra 8 Şubata kadar zayıf kar sağanakları şeklinde etkili oluyor. Fakat sadece bu kısmı bir metre civarında kar yağdıracak olan bu sistem burada bitmiyor, 8 Şubatta tekrar şiddetli rüzgar ve yoğun kar başlayıp 2,5 gün etkili oluyor. Yine bitmiyor, 16 Şubatta gelecek sıcak cephe kar yağışına kadar hafif kar sağanakları şeklinde devam ediyor. Toplamda iki metre civarında kar yağdırıyor. Üstünden bir hafta geçiyor, yağan karın bir metresi eriyor, arkasından Mart başında 2006 benzeri bir fırtına daha geliyor ve tekrar iki metreye tamamlıyor. :D

forum.havaforum.com/attachment/2523/

forum.havaforum.com/attachment/2524/

gfseu-0-174.png

forum.havaforum.com/attachment/2526/