Forumda Sorun Yaşayanlar Bu Başlıktan Yazabilirsiniz

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar biliyorum sıkıntı çekiyorsunuz ama yaklaşık 1 saat daha sabretmenizi isteyeceğiz.Kış dönemi yoğunluğu oluyor sitede ona göre ekstra önlemler alıyoruz ana sayfa ile forum ana sayfa çok aşırı yoğun.Biraz daha sabır düzelecek.

• Aytac hocam forumu yeni haline getirmenizde büyük katkılarınızı forum ahalisi olarak biliyoruz.Ancak kışa adım atmadan ilk önemli doğa olayında sıkıntı yaşıyoruz.Tabiki daha hızlı bir servere sahip olmak daha yüksek bir bütçeyi gerektiriyorsa o zaman bir imece oluşturalım ve bildireceğiniz bir hesap numarasına katkıda bulunalım.Forum ahalisi ve misafirlerimiz dahi katkıda bulunacağına inanıyorum...

Öncelikle önerileriniz için teşekkürler. 2010 yılında kurulan Hava Forum 2015 yılından sonra her yıl server alt yapısını güçlendirmiştir. Özellikle 2017 ve 2018 yılında büyük adımlar atmıştır. Ancak anlık ziyaretçi girişlerinde aşırı değerlerin görülmesi her ne kadar server alt yapısını güçlendirmiş olsak da sıkıntılara neden olabilmektedir. Yaz mevsiminde ekonomik olması açısından server özelliklerini düşürürken kış mevsiminde en yüksek seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Bugün gerçekleşen ağırlığın sebebi de serverın halen yaz mevsimine ait server kapasitesinde çalışması ve Kırbaç Kasırgası konusunda sitemizin isminin basında yayılmasıydı. Şimdi bir takım ek önlemler aldık, hızlandırdık. Kışa girişte en yüksek server kapasitesine geçerek bu sorunları minumum düzeye indireceğiz.

En önemlisi bu süreçte ziyaretçilerimizden hiçbir şekilde maddi destek beklemiyoruz, bize yapabileceğiniz tek destek sitemizi ziyaret etmek, google reklamlarını engelleyici eklentileri sitemiz için kaldırmak ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz :)

Teşekkürler...

• Merhaba diyagramlar/ Türkiye şehirleri(meteocitel) kısmında Bursa seçilince açılan diyagramda yükseklik 540m verilmiş bursa merkezin rakımı 100 mt. bu bursaya bakanlar için özellikle kış aylarında yanıltıcı sonuç verecektir, düzeltimelsini rica ederim

• Merhaba diyagramlar/ Türkiye şehirleri(meteocitel) kısmında Bursa seçilince açılan diyagramda yükseklik 540m verilmiş bursa merkezin rakımı 100 mt. bu bursaya bakanlar için özellikle kış aylarında yanıltıcı sonuç verecektir, düzeltimelsini rica ederim

Kontrol edeceğiz.

• Selamlar. Hayırlı ve bol karlı bir kış geçirmek dileğiyle.. Ben son yazılan mesajları ilk sayfada görmek istiyorum. Sayfalar yeniden eskiye doğru gitsin istiyorum. Bu mümkün mü acaba ?

• fatsali_5247 hocam.senin dediğin gibi olursa yorumları sondan başa doğru okumamız gerekecek sanki. Yanlış anlamayın ama umarım mümkün değildir bu.

OnuR bey kardeşim,ben mobilim Chrome tarayıcıdan sorun yaşamıyorum. Bilginiz olsun

Seyyah

• Allah'ını seven şu mobil olayını çözsün. Resimler görünmüyor mobilde

Mobilde ki sorun sizden kaynaklı.Ben gündüz çoğunlukla mobilden bağlanıyorum herhangi bir problem yok.Size söyleyeceğim şey şu olabilir.kullandığınız tarayıcıyı değiştirmeniz o şekilde tekrar denemeniz olacaktır.

• Selamlar. Hayırlı ve bol karlı bir kış geçirmek dileğiyle.. Ben son yazılan mesajları ilk sayfada görmek istiyorum. Sayfalar yeniden eskiye doğru gitsin istiyorum. Bu mümkün mü acaba ?

Konuları takibe almaz iseniz tüm mesajları baştan okumaya devam edersiniz.Sistem şöyle işliyor.Bir konuyu ziyaret ettiniz ve sonra konudan çıktınız üstüne de konuya 10 tane mesaj yazıldı eğer konuyu takip ettiyseniz yada sizde o konuya bir mesaj yazdıysanız ayarlarınız doğru ise otomatikmen o konuyu takibe almışsınız demektir.Bu süreçten sonra her yazılan yeni mesaj da sistem o konuya gitmek istediğinizde sizi görmediğiniz ilk mesaja atıyor eskiden yeniye doğru mesajları o şekilde okuyabilirsiniz.

Konuyu izlemeye almak için resimde ki gibi yapmanız yeterli olacaktır.

000436c85df15fbac376.png