Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Abi sana sadece 1 soru soracağım haftaya pazar pazartesi memlekete Duzceye gidecegim yolda kalma ihtimalimiz var mi? :) birde Düzcede 1 metre rahat görür müyüz?:)

Kardeşim neredeyse 1 metreyi göreceğiz sen allahın izniyle gel buraya yeter şimdiden yolun açık olsun :)

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• 2004 fenaydı. İstanbuldan dönüyorduk kepçeler yetisemiyordu kar dağları oluşmuştu kenarlarda. Gebzeye geldiğimde taksiyle devam etmek zorunda kalmıştık çok iyiydi.. :)

2004 teki felaketin en büyük senaristi bence belediyeler ve akom du olayı ciddiye almadılar yalancı çoban fıkrası misali ?

• Semih hocam öncelikle açıklamalarınız için teşekkürler. iç Ege'de Afyon ve Kütahya'ya yoğun kar yağışı demişsiniz Uşak umduğunu alamayacak mı ilk dalgadan?

• Arkadaşlar son yılların en uzun soluklu en etkili olması bile totalde 22-27 si aralığında gelen 2.sistem dahilinde Yıllar boyu adından söz ettirecek yıllar sonra "Ah ulan 2016 ocak ortası gelen sistem neydi öyle "dedirtirebilecek bir sistem ...... Geliyor az kaldı .....

• Selamun aleykum tum forum calisanlari ve kiymetli uyelerine bu siteye kurulusu daha dogrusu semih beyin daha once tahminlerde bulundugu forum sitesiyle birlikte gecis yaptik ve hala takip etmekten zevk duyuyorum oyle ki burdaki tahminler sayesinde bana bile meteoroloji uzmani denmeye baslandi tabi burasi sayesinde hatta bir olay anlatayim size
    [font=Tahoma, sans-serif]2 yil once secimden 3-4 gun once etrafimdakilere[/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]kar yagisi geliyor dedim tabi burdaki bilgilerle bu arada trabzondan yaziyorum tam findigin cicektutma zamani dusundum ki kar yagarsa findik dondan etkilenecek imkani olanlara findik alin fiyati cok yukselecek dedim findigi olanlarada satmayin onerisinde bulundum tabi kimse inanmadi ve o gun geldi secim sabagi lapa lapa kar yagiyordu ve herkes saskin sonuc su ki findik 6liraydi 1 hafta sonra12,5 lira oldu ve hala burdayim 4-5yildan beride semih beyi takip ediyoruz bu arada kar hastasiyim ise gitmeyip maasimdan kesilmesini goze bile aliyorum bu hafta bile iznim pazar gunuydu persembeye aldim tabi ki kar yagacak diye dere kenarinda arkadasla cadir yaptik kar yagdigi zaman orada sabahliyoruz sabahda ordek bekliyor culluk avliyoruz aksama kadar karda dolasip ormanlarigeziyoruz kis kar soguk benim icin farkli hastalik iste [/font]
    [font=Tahoma, sans-serif]semih beye tesekkur ediyoruz tahminleri icin su an arkadaslarda burada onlarda tesekkur ediyor ve soruyorlar ne olacak bizum trabizonun hali kar yagacak mi cok yani semih bey arkadaslar sizden tahmin bekliyor trabzon icin kirmazsiniz herhalde hayirla kalin[/font]

18 ocak sisteminde kar olur ama aman aman bisey beklemeyin.22 ocak sisteminde kara gomulme ihtimaliniz cok yuksek

• Efsane Semih, Ahmet usta, wildleo, coğrafyacı, icould, root, tahminci.... Ve adını yazmadığım diğer tüm üstadlar;
    Yüzlercemiz günlerce , saatlerce sizi bekleyip, ağzınızdan çıkacak bir kaç sözle mutlu oluyoruz.
    Metrobüsü bile sizi beklediğimiz gibi, heyecan içinde beklemiyoruz :)
    Hepinizin yüreklerine sağlık,
    Emekleriniz, paylaşımlarınız ve en önemlisi sabrınız için sağolun varolun;
    Bu kış aylar önce yazdığınız gibi geçiyor ve sanırım bu sene tahmin tutarlılığında rekor kırıyorsunuz. Helal olsun size...
    Tüm dostlara bol karlı ve eğlenceli günler...
    Saygılarımla;