Dondurucu Soğuklar ve Yoğun Kar Yağışı Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• hocam cuma gününkü sistem hakkında bilgi verir misiiniz? yılbaşındakinden daha mı çok yağar? (istanbul)

• hocam cuma gününkü sistem hakkında bilgi verir misiiniz? yılbaşındakinden daha mı çok yağar? (istanbul)

bu sistemlerin toplamı aralığında sıcaklıklar düşmeyeceği için ve dikkat edin aralarında çok kar boşluğu olmuyor. o sebeple ben bu kar yağışlarının geçmişte yaşamış olduğumuz arka arkaya gelen sistemlere (2002-2003-2004-2005 ) ağırlıklı bu tip sistemler yaşamıştık. bunda sanırım kar yerde dona çekecek ve bir gün sonra kar 2-3 gün devam ufak bi ara sonra yine dona çeker .4-5 gün kar yapar gibi duruyor .Yani şimdilik bence ikincisi iyi vuruş yapacak gibi 27-28 kendi içinde yılbaşını geçemez ama eğer total kar birikintileri kalırsa o vakte kadar üstüne yağan kar ile çok farklı şeyler olabilir bakalım bünyamin sürmeli de sistemlerin güçleneceğini belirtti.Daha şubatı saymadık dikkat edin ,bu söylediklerim 12-13 günde gerçekleşecekler sadece ,Rabbim hayırlırlı olanı versin ,Ne diyelim ....

• Bu sistem izmit icin hayal kirikligi oldu. Cimlerin, arabalarin ustu bile kar tutmadi

Biri yer biri bakar .....:)Misali ,malesef kardeşim .Ama olsun daha kış bitmedi inşallah ocakta gelmesi beklenen ikinci dalgalar ve şubat ayında güzel kar yağışları alırsınız ,unutma Bu sistem Balkan kökenliydi.Karadeniz kökenli sistemler size daha çok yarayacaktır ki; ilerleyen zamanlarda gelmesi muhtemel sistemler de olabilir ...

• Semih hocam bu gece dün geceki gibi cılız olmayan kar yağışı görebilir miyiz ? Yoksa yavaş yavaş kapatıyor muyuz bu sistemi.Fatih Zeytinburnu,Topkapı,Edinekapı bu civarlar için soruyorum tahminini çok merak ediyorum.

• Semih hocam bu gece dün geceki gibi cılız olmayan kar yağışı görebilir miyiz ? Yoksa yavaş yavaş kapatıyor muyuz bu sistemi.Fatih Zeytinburnu,Topkapı,Edinekapı bu civarlar için soruyorum tahminini çok merak ediyorum.

Disari baktim.kar z.burnunda yogunlasmis.bu sistem icin yorum limitimi doldurdum ben artik.

• Yok yani boyle birsey olamaz 4 yanimiz kardan kopuyor merkezde bosluk var sadece. Ve bu sadece siklonlu sistemlerde oluyor.

Birdahakine hatirlatayim; bu tur sistemlerde Izmir-Mugla bile merkezden fazla kar alir.

• Yağış olarak az ama görsel olarak çok güzel bir sistemdi. Allah daha güzel sistemler nasip etsin. Lokasyon etiler

Einmal editiert, zuletzt von unreal ()