Kışın 2. fazı başlıyor... (15 Ocak -10 Şubat)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Çarşamba geç saatlere kadar marmara genelinde hafif kar yağışları görülmeye devam edecek. yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden dolayı seracıların ve tarımla uğraşanların en az yolda araç kullanan şoförler kadar tedbirli olmaları gerekmektedir.

üstad istanbul için cm beklentiniz varmıdır

• Perşembe günü öğleye kadar özellikle tüm Karadeniz sahilinde kar yağışlarının ara vermeden devam etmesini bekliyorum, marmara2nın kuzey ve doğusu ile kuzey ege kıyılarında kar biraz daha fazla etkili olabilir.

• Perşembe yağışların Marmara genelinde kademe kademe akşam saatlerine doğru yeniden etkisini artırmasını karayelle birlikte etkili olmasını bekliyorum. Bu arada okullar salı kapanmıştı ya hani açılmaz, açılmamalıdır da...

• Perşembe yağışların Marmara genelinde kademe kademe akşam saatlerine doğru yeniden etkisini artırmasını karayelle birlikte etkili olmasını bekliyorum. Bu arada okullar salı kapanmıştı ya hani açılmaz, açılmamalıdır da...

bal damlıyor bal :)

• Çarşamba geç saatlere kadar marmara genelinde hafif kar yağışları görülmeye devam edecek. yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden dolayı seracıların ve tarımla uğraşanların en az yolda araç kullanan şoförler kadar tedbirli olmaları gerekmektedir.

Bi güzel haber

• Doğu ve Güneydoğu Anadolu'un büyük bölümünde 21-22 Ocak gibi kar yağışları hafiflese de kuvvetli don ve buzlanma ile birlikte yer yer gaziantep, Adıyaman, Elazığ, malatya ve Erzincan çevrelerinde ara ara kuvvetlenebileceğini düşünüyorum...

• Doğu ve Güneydoğu Anadolu'un büyük bölümünde 21-22 Ocak gibi kar yağışları hafiflese de kuvvetli don ve buzlanma ile birlikte yer yer gaziantep, Adıyaman, Elazığ, malatya ve Erzincan çevrelerinde ara ara kuvvetlenebileceğini düşünüyorum...

Üstad 22sinden sonra birşeyler var mı

• Salı günü öğleden sonra yağış kıyı ege ve trakya'nın büyük kısmında kesilecek ve kuvvetli ayaz olacak... marmara'nın doğusu, İstanbul dahil ve Batı Karadeniz, Ankara'nın kuzey ilçeleri ile, Sivas, Yozgat, Niğde, Konya, Karaman'dan Sinp ve Samsun'un batısına kadar yoğun kar yağışı devam edecek...

hocam bizim bölgede 19 undaki yağışları şöyle kesintisiz bir şekilde göstermiyor.evet a.b kuvvetli şekilde geliyor ama yükünü akdenize bırakacak gibi.19 unda bazı iç anadolu şehirleri gülecekken bazıları kuru soğuk bile çekebilir bence.ama ankaranın kuzey ilçeleri daha uygun gözüküyor yağış açısından

• Güzel yazılar fakat dediğinin hiç biri olmayacak.Pazartesi salı yurt geneli yağışlar görulecek fakat hafif olacak sonra ayın 24ne kadar sistem yok.

• GFS sinoptiklerini 192h den sonra yukarıda yaptığım gibi detaylı yorumlamak istemiyorum keza doğru da olmaz, ancak blokaj ihtimali YB'ın hareketlerine bakıldığında bir miktar zayıflamış görünüyor. 1030 mb ler çok fazla içimize yanaşıyor ve Güney batı Avrupadaki Azor güçlenip Orta Avrupa üzerine harektlenemiyor şu anda gördüğüm...

• GFS sinoptiklerini 192h den sonra yukarıda yaptığım gibi detaylı yorumlamak istemiyorum keza doğru da olmaz, ancak blokaj ihtimali YB'ın hareketlerine bakıldığında bir miktar zayıflamış görünüyor. 1030 mb ler çok fazla içimize yanaşıyor ve Güney batı Avrupadaki Azor güçlenip Orta Avrupa üzerine harektlenemiyor şu anda gördüğüm...

mgm pazartesi orta kar sali carsamba hafif kar persembe orta kar yagisi vermis