31 Aralık - 3 Ocak Sistemi

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • niğde kar alacak bildiğim kadarıyla ama siz niye ümitsizsiniz??

☺ dogru alir 1-2 cm bekliyorum.kayseriden bu tarafa Muğlaya kadar durum kritik kardeş bak nerdeyse bütün ege akdeniz ic anadolu tüm üzgün ama hala umidimiz devam ediyor

• Herkese mehaba arkadaşlar ben dün foruma üye oldum modellerle aram pek iyi değildir o yüzden bileniniz varsa mgm Hatay Antakya ya 31 ve 1 ocak ta karla karışık yağmur koymuş gerçekleşme ihtimali var mı? cevaplarsanız çok sevinirim.

• ☺ dogru alir 1-2 cm bekliyorum.kayseriden bu tarafa Muğlaya kadar durum kritik kardeş bak nerdeyse bütün ege akdeniz ic anadolu tüm üzgün ama hala umidimiz devam ediyor

kardeş benim görüşüm niğde kayseri ve iç anadolu güzel kar alcak hatırlıyorum geçen senede böyle ümitsizdiniz ama ortalık yıkıldı sonra kardan kışdan ümitsiz olmayın bence

• Herkese mehaba arkadaşlar ben dün foruma üye oldum modellerle aram pek iyi değildir o yüzden bileniniz varsa mgm Hatay Antakya ya 31 ve 1 ocak ta karla karışık yağmur koymuş gerçekleşme ihtimali var mı? cevaplarsanız çok sevinirim.

Iskenderun da oturmuş biri olarak söyleyeyim öncelikle kuvvetli yağış ihtimali olsada hala tam kesin değil pazartesiye azcok belli olur. Ha kuvvetli yağış olsada yinede cok ümit etme soğuk oraya kadar insede çok yeterli değil.belki gece saatlerinde yağış olursa kky bi ihtimal

• kardeş benim görüşüm niğde kayseri ve iç anadolu güzel kar alcak hatırlıyorum geçen senede böyle ümitsizdiniz ama ortalık yıkıldı sonra kardan kışdan ümitsiz olmayın bence

Kistan umitsiz degilim bizim iyi yağış almamiz icin akdenizde a.b lazim yoksa hafif yağış olacak.ha iki gün sonra bi a.b oluşur is degisir.şimdilik durum bu.siz forumdaki kisilerin yorumuda bu.

• Iskenderun da oturmuş biri olarak söyleyeyim öncelikle kuvvetli yağış ihtimali olsada hala tam kesin değil pazartesiye azcok belli olur. Ha kuvvetli yağış olsada yinede cok ümit etme soğuk oraya kadar insede çok yeterli değil.belki gece saatlerinde yağış olursa kky bi ihtimal

Çok teşekkürler abi bu arada evet iskenderun oldukça ılık bir ilçedir ama antakya daha soğuktur yine de küçük bir umut içimde barındıracam :D

• Çok teşekkürler abi bu arada evet iskenderun oldukça ılık bir ilçedir ama antakya daha soğuktur yine de küçük bir umut içimde barındıracam :D

Aynen bi ümit olabilir cok umutlanma yagis icin pazartesiyi bekle.belen gibi yerler dahada sansli olacak tabi

• Arkadaşlar, durumlar çok iyi. Sistem ortalığı yıka yıka geliyor. İstanbul olarak kara gömüleceğiz, aynı şekilde ülkenin çoğu yeri kara gömülecek. İç ege dâhi kar bekliyorum. Akdeniz kıyılarında kar olmasa bile, İzmir gibi yerlerde yağış kar şeklinde düşecek. EFSANE GELİYOR!

• Arkadaşlar, durumlar çok iyi. Sistem ortalığı yıka yıka geliyor. İstanbul olarak kara gömüleceğiz, aynı şekilde ülkenin çoğu yeri kara gömülecek. İç ege dâhi kar bekliyorum. Akdeniz kıyılarında kar olmasa bile, İzmir gibi yerlerde yağış kar şeklinde düşecek. EFSANE GELİYOR!

Sence bu tabloya gore ne olur erzurum?

SM-A700F cihazımdan Hava Forum kullanılarak gönderildi

• A.b oluşuyor da nerde oluşuyor hatayin guneyinde bunun ic anadoluya ne gibi faydası olur ic krsimler icin yada yurt geneli icin girit veya girit-kibris arasi bir a.b olusma lı suan icin yok bunun icin sabahtan beri dile getirdiğimiz yerler harici ya kuru soğuk yada hafif yağış alır bunu sadecr ben demiyorum gfs ecm yorumcular söylüyor

• A.b oluşuyor da nerde oluşuyor hatayin guneyinde bunun ic anadoluya ne gibi faydası olur ic krsimler icin yada yurt geneli icin girit veya girit-kibris arasi bir a.b olusma lı suan icin yok bunun icin sabahtan beri dile getirdiğimiz yerler harici ya kuru soğuk yada hafif yağış alır bunu sadecr ben demiyorum gfs ecm yorumcular söylüyor

Peki suan bu ab neyi sagliyor

• Hatayin guneyinden Adıyaman ordan Diyarbakır bitlis ve etrafina bir cizgi çiz bu yerlerin iyi yağış almasını sağlıyor

Peki bisey sorucam Erzurum bu sistemden yagis bakimindan nasil etkilenir?