Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yordun beni Cold.EFso pazar pazar :)

hahaha

Bir yanıldım desen bu kadar olmazdı

İstanbul sayfasında başlattın

Sanki Ocak’ı tam çözmüş gibi yaptın yine

Şu ana kadar hiç kimse bilemedi

Ben biraz yaklaştım ama yine de beklentinin baya altında durum

Ocak sonu efsane gelmezse hepimiz madara , tamam mı

Uzattıkça uzatan sensin hocam 😀

YANILDIĞını kabul etmek erdemdir

• İtirazım olmaz yanılmaya ama demediğim bir şeyi denmiş gibi gösterilmesine itirazım hepsi bu...Tahmin olayını da duygusallaştırmak çok mantıksız zaten.Yukarıdakinin planlarına dahil olursun yada olmazsın hepsi bu.İster bunu uzun vadede yapıp risk alırsın ister 1 hafta 5 güne hatta 3 gün öncesine kadar indirip riskini minimize edip geçinip gidersin....

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Hocam sen şimdi İstanbul sayfasında tutup ben ta Eylülde Ocak’ı çözmüştüm dersen ve buna bu sayfada faz 5 i delil gösterirsen , ondan sonra da mevzuyu çevirdikçe çevirirsen , işi 6/7 ye çekersen, sana en çok değer veren kişilerden olsam bile tepkimi gösteririm

Şimdi sen faz 5 ısınma yazdın mı yazmadın mı ??

• Şimdi sen faz 5 ısınma yazdın mı yazmadın mı ??

Tahmini okumak zor mu geliyor faz 5 ocağa giriyoruz faz 6 da devam ediyor bu da bize sıcak anomali oluşturuyor diyorum.Daha da bu konuda yazacak cevabım yok "sıkıldım"...

• istanbul için yine tırt bir sistem aynı diğer 5 sistem gibi bu 5 sistem yerine istanbulun her yerinde 5 cm olacak kadar bir sistem gelseydi de sonra şubata kadar sıcak olsaydı bin kat daha iyiydi kıytırık sistemler yüzünden birde o kadar doğalgaz parası ödüyoruz:cursing:

• istanbul için yine tırt bir sistem aynı diğer 5 sistem gibi bu 5 sistem yerine istanbulun her yerinde 5 cm olacak kadar bir sistem gelseydi de sonra şubata kadar sıcak olsaydı bin kat daha iyiydi kıytırık sistemler yüzünden birde o kadar doğalgaz parası ödüyoruz:cursing:

Bu mantık bana her zaman yanlış gelmiştir.Gelecektirde.Ne demek yani boşuna doğalgaz parası ödüyoruz kışın 25 derece de olmak hoşunuza mı gidecek?Yapmayın Allah aşkına soğuk da olacak her şey olacak.Kar olarak görmeyin her şeyi lütfen rica ediyorum.Yanlış bakıyorsunuz.

• Bana kalırsa yeni başlayan kişi olarak 15 salı günü öğlen karla karışık akşam ve gece deklerle yağışlarla orta kuvvette kar alabiliriz avrupa yakası 16 çarşamba günüde anadolu yakası sabah öğlen dek yağışlar alabilir.

• Valla ben öğrendiklerim doğrultusunda tahmin yapıyorum.Burada tabiki 2 seçenek oluyor ya ben doğru öğrenemedim ya da öğretilenler geçerli değil.Göreceğiz bakalım.Geçen sene yine herkesin erken paydos ettiği bir zamanda SSW diyerek gündemde tuttum soğuk sistemleri.O zaman bu kadar ayrıntısını bilmiyordum.Split mi yer değiştirme mi coupling var mı yok mu diye.Bu sene 40 gün öncesinde gerçekleşti SSW.Ancak bu sefer de coupling olmadı.Yoksa 2 sinde olan SSW 5-15 içinde bize devasa soğukları indirmeliydi.21 den sonra copling oluşma ihtimali var diye tahmin ediliyor.Yine 5-15 gün eklersek 26-5 şubat arası soğukların inmesi gerekiyor.Peki gerçekleşmezse ne olur? O zaman pv nin tekrar bozulmasını ümit etmekten başka durum kalmıyor.Ya da mjo gwo aam eamt etkilerinin bize olumlu sonuçlarını takip edeceğiz.Daha önce dediğim gibi benim kışım 15 ocaktan sonra başlıyor...

• Bu yıl bir çok ismi bir çok kişiyi takip ettim yorumlarını okudum ne nasıldır nasıl geçecek derken vardığım sonuçlar İstanbul artık eskisi gibi her kışı sağlam şekilde geçirmeyecek o bariz belli. Bu sene bol bol yağmur alacağız ayrıca twitter'da gördüğüm şu bu sene bir çok tahminci çıkmış prof kişileri eleştiriyor kendi tahminlerini yapıyor.Efsane şöyle böyle diyerek sonra bir bakıyorsun sistem falan yok patlıyorlar.Aslında kızdıkları tahmin yapmıyor ön görmüyor dedikleri usta kişiler ise son 48 saat ve 36 saatlik dilimde eğer gelen bozulmadan bir şey varsa böyle böyle bir durum var diye bahsediyor.Bu forumda ise Kar yağmaz demek olumsuz yorum olarak sayılıyor ki bu çok saçma kar yağar yazınca yorum kalıyor ama kar yağmaz yazarsan direkt olarak çöpe gidiyor bu çok yanlış.