Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • gfs ye hayatta guven olmaz aksam sıstemı kafkaslara da verebılır o zaman batılasın dıye beklerız ecm ye de guven olmaz hıc bırıne guvenmeyın bence sıstem en fazla batı karadenıze kadar dogulayabılır ondan sonrakı yaklasık 70 ılımız yıne bır sey goremeyevek

• Kazanan Avrupa oldu, artık kıyısından köşesinden ne koparabilirsek kardır. Fakat bu sistem bize inseydi eğer 87’i geride bırakacak potansiyeldeydi. Yine de Allahtan ümit kesilmez diyelim Cuma’ya kadar takibe devam.

• Model sayfasında o kadar çok gereksiz mesaj varki bir tanede ben yazayım istemedim hocalarin ağzından ben sistemi kaybettik diye hıc duymadım burak söyledi sadece o da merkezi avrupaya gitti dedi bitti demedi bakalım aksama ecm ne diyecek eps nasıl çıkacak ikon nasıl çıkacak bugün egerki 72 saat içinde ısrarla ülkemize verilen sistemi kaybediyorsak 72 saat kalada sistemi biz alabiliriz nasipten ötesi olmazmış bir iki gün içinde biten çıkan net belli olur

• Sisteme daha 5 gün var millet yerlerde. Kimse kusura bakmasın da bu kış hangi sistem 5 gün önceyi nokta atışı verdi? 2 gün önceki haline dönmesi yarı yarıya ihtimal görüyorum ben. Sibirya tekbirlerle aşşağı inecek ve bizi pas geçecek ha hadi ordan.

• Günaydın;

Sistemin gelmesi artık ihtimallere kalmadı, sistemin gelmesi kesinleşti.

Kimsenin beklemediği bir anda sahneye çıkacak etkenler, tüm tahminleri alt üst edecekler ve
    Endeksler, grafikler, senaryolar ve gfs, ecmf, ukmo gibi alfabenin bilumum harfleri ile yazılan kurumlar beklemedikleri bir anda
    tüm tahminlerini yenilemek zorunda kalacaklar.

Cuma günü tüm tahminler revize edilecek, hatta revize değil, tüm tahminler alt üst edilip yeniden yazılacak,
    sorulardan çoğu bizim sokağa kaç cm yağar şeklinde olacak.

26 Şubat - 15 Mart aralığında en az 1 hafta okulları tatil edecek kadar kar yağışı olacak
    ve 2018 kışı, yaptığı finalle efsane kışlar arasına adını yazdıracak.

Einmal editiert, zuletzt von TC.Army ()

• hadi inşaallah. neticede karalama tahtası burası. dileğinin gerçekleşmesi arzusuyla kardeşim. bizde istiyoruz ^^

• Bu gece ansızın orta akdeniz üzerinden fransaya oradan da almanyaya doğru bir yüksek basınç haritalarda görünse, iskandinavya yükseği ile kol kola verseler, sonra demedin demeyin.

• yahu neticede bu değişimler cenabı hakkın izni keremi ile oluşuyor. gfs neeee ecmvf neee. kabul ediyoruz amenna cenabı Allahın verdiği ilimle yorumlar geliyor üstadlardan. ama herşey biyere kadar. gelmeyince modellere atıp tutmak komik oluyor. yapmayın böyle. özellikle gençler :)