Karalama Tahtası

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben diyorum ki bu sistem gelecek.malum oluyor bana .juventus-totenham macini actigim da 2-0 di . 2-2 biter dedim bitti.bu aksam besiktas macini actim 0-1 di 1-1 biter dedim bitti.sistem gelecek diyorum ustelik bu kez bir suru sahitim var

• @4 Şubat hocam ecm sistemi avrupaya verdi diyorlar peki bu ecm nin yarın değişme ihtimali yokmu sizce

Bana kalsa zırnık koklatmam avrupaya :) Tekrar edeyim her ne kadar modellerde görünce sevinsek ya da üzülsek de 26-4 Mart tahmini modellere bakarak yapmadım.Vorteks bölünecek dedik ısınma olacak dedik ısınmayla birlikte soğuklar aşağı imecek dedik tarih günlerini EPO PNA AO NAO ZONAL RÜZGARLAR ın değerlerini vererek MJO fazlarında olabilecek sinoptiklere kadar vererek bir tahmin yaptık.Yani modeller son 72 saate kadar hep şüpheli olacaklar...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• @4 Şubat hocam verilerinle , yorumlarınla , tevazuyla , bazen öğreterek ve hatta herkesin önünde yeni birşey öğrendiğini de ifade ederek çok açık tahmin yapıyorsun
    Yani model senin en son baktığın şey ve gizem de katmıyorsun
    Bu yıl çok ama çok farklı bir yıl ve modeller bize kıyasla bin kere başarısız
    En azından biz bedavaya ve severek insanlığa hizmet etmeye çalışıyoruz
    Ya modeller , ulan modeller , ne paralar çekiyorsunuz kim bilir , sıfır performans 120 saatten sonralarınız..

• @Cold.EFso @4 Şubat hocalarım foruma ve bizlere kattığınız sinerjiden, enerjiden dolayı çok teşekkür ederim size. Hiç bir zaman umudunuzu yitirmeden en ufak ihtimali kovalayarak devam ettiniz yolunuza umarım bu emeklerinizin karşılığını hep birlikte alıcaz İnşAllah..

• @4 Şubat Hocam gelecek olan 26-4 mart sisteminde ülke sistemimi bekliyorsunuz yoksa marmara veya karadeniz üzerinden giriş yapan bir sistemmi hocam malum trabzonlu olarak havada bile kar göremedim bu sene havada bile kar göremediğim bir sene olacak inşallah olmaz ve sıcak sektörde kalmayız örnek olarak batımız efsaneyi yaşarken doğu tarafların sıcak sektörde kalması çok büyük hüsran olur hocam sabah akşam gece demeden inanarak ve kararlılıkla sizlerin paylaştığı bilgi ve üstadların bilgisiyle takip ediyoruz modelleri hocam siz daha iyi bilirsiniz daha erken ama müsaitseniz cevabınızı merakla beklerim..

• Ben diyorum ki bu sistem gelecek.malum oluyor bana .juventus-totenham macini actigim da 2-0 di . 2-2 biter dedim bitti.bu aksam besiktas macini actim 0-1 di 1-1 biter dedim bitti.sistem gelecek diyorum ustelik bu kez bir suru sahitim var

aynen kardeş ben de aynı tahminleri yaptım. Ben de bu sistemi alacağız diyorum

• Aklima gelmişken yazayım hisse dayalı bir atış da değil onuda belirteyim en başta; la ninanin ikinci yılı olan önümüzde ki yıl kisin bu yıldan daha cok la nina etkisini hissetirecegi bir kış olacak . Nedeni ise atlantik ve akdenizin yeteri kadar ısınmadan tekrar soguyacagi bu yüzden erken kis olasılığı cok yüksek

• @4 Şubat Hocam gelecek olan 26-4 mart sisteminde ülke sistemimi bekliyorsunuz yoksa marmara veya karadeniz üzerinden giriş yapan bir sistemmi hocam malum trabzonlu olarak havada bile kar göremedim bu sene havada bile kar göremediğim bir sene olacak inşallah olmaz ve sıcak sektörde kalmayız örnek olarak batımız efsaneyi yaşarken doğu tarafların sıcak sektörde kalması çok büyük hüsran olur hocam sabah akşam gece demeden inanarak ve kararlılıkla sizlerin paylaştığı bilgi ve üstadların bilgisiyle takip ediyoruz modelleri hocam siz daha iyi bilirsiniz daha erken ama müsaitseniz cevabınızı merakla beklerim..

Sen görmedin ben kara mı boğuldum :) Şaka bir yana inşallah ülke sistemi olur.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Ya yemin ederim forumda kendimi suçlu gibi hissediyorum
    İş dolayısıyla öyle bi rakımdayım ki lodos fırtınasında buraya kar yağıyo
    Yani bizim sahil fön yiyip bunalırken ben çay elimde kar seyrediyorum(Giresun-Dereli-2200 rakımlı eğribel geçidindeyim)
    Bütün forum havada kara hasret ben iş yerine arabaya zincir takmadan gidemiyorum
    Allahım benim görüp yaşadıklarımı memleketin tamamına yaşat
    Bu kar sevdalısı insanların hasretini bitir
    Benimde içim rahat etsin :4722