İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Öğleye doğru tahminen 11 yada 11:30 civarında gelmesini bekliyorum öğleden sonra 14:30,15:00 e kadar etkili olmasını bekliyorum Arkasıda var onun Fazlada olmasada tatminkar bi kar olacaktır 3-5cm kar kalınlıgı yapabilir.

kardeşim bu kütle geldikçe eriyor gibi geldi bana ama pek anlamam sence bi sıkıntı var mı gelişinde ?

• kardeşim bu kütle geldikçe eriyor gibi geldi bana ama pek anlamam sence bi sıkıntı var mı gelişinde ?

Deniz üstünden geldigi için sıkıntı olmaz ancak Nem istanbulda düşük oldugu için gelen kütle parçalanıp eriyebilir ancak fazla bi erime olcagını sanmıyorum nem istanbulda 60 ın üstünde şuan O yüzden fazla bi erime olmaz. Mesala kocaeli 90 ın üstüne nemi var yağışlar yeşil hatta sarı kütle halinde oraya kayıyor çünkü nem yüksek eğer istanbul sistem başından beri yüksek nemli olsaydı şuan bu gelen yağışı değil yağmış +20 cm üstünü konusuyoduk.

• Deniz üstünden geldigi için sıkıntı olmaz ancak Nem istanbulda düşük oldugu için gelen kütle parçalanıp eriyebilir ancak fazla bi erime olcagını sanmıyorum nem istanbulda 60 ın üstünde şuan O yüzden fazla bi erime olmaz. Mesala kocaeli 90 ın üstüne nemi var yağışlar yeşil hatta sarı kütle halinde oraya kayıyor çünkü nem yüksek eğer istanbul sistem başından beri yüksek nemli olsaydı şuan bu gelen yağışı değil yağmış +20 cm üstünü konusuyoduk.

açıklaman için teşekkür ederim. nemiyle ünlü istanbulda nem sıkıntısı çekiyoruz kısmet değilmiş gerçekten bu sistem bunada şükür demek lazım.

• Karadeniz sayfasında paylaşılan resimleri görünce neler kaçırdık diyorum ah diyorum resmen :(. 4 günlük sağlam soğuğu böyle boş geçirmek can yakıyor.

• Karadenize bakıp ahkam kesmek mantıklı değil Sistem gelmeden bile karadeniz sistemi olcagı belliydi Anormal bi durum yok tek sıkıntı istanbulda nem ters köşe yaptı o yüzden istenilen olmadı o yüzden sağlık olsun daha kış bitmedi Daha çok karlar yağar.

• Karadenize bakıp ahkam kesmek mantıklı değil Sistem gelmeden bile karadeniz sistemi olcagı belliydi Anormal bi durum yok tek sıkıntı istanbulda nem ters köşe yaptı o yüzden istenilen olmadı o yüzden sağlık olsun daha kış bitmedi Daha çok karlar yağar.

dostum radarda bi değişiklik varmı geliyormu kütleler ?

Bu durum cercevesinde soyluyorsan evet nem bize sıkıntı yaratti ama bence sıkıntı sistemin gelisi ile alakali,biraz batili gelseydi suanda ne 20 cmleri konusuyorduk rahat 40-50 cm alirdik,dedigin gibi saglik olsun onumuzde subat ayi var herseye gebe

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bu durum cercevesinde soyluyorsan evet nem bize sıkıntı yaratti ama bence sıkıntı sistemin gelisi ile alakali,biraz batili gelseydi suanda ne 20 cmleri konusuyorduk rahat 40-50 cm alirdik,dedigin gibi saglik olsun onumuzde subat ayi var herseye gebe

Aynen öyle, Bu sistemde yağmadı diye Karaları bağlamamak gerekir önümüzde kocaman şubat ve nispeten mart var.