İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şubatın başındaki ' hayal ' olmayan sistemde şuanlık tıslamış durumda.Misal 1 hafta olmadı içinde olduğumuz sisteme efsaneye hazırlanın denilmişti.Bunun gibi şeylerden şikayetçiyiz.

• Samet beye yazmışsınız ama bende cevaplamak isterim.Kim dedi İstanbul metre kar alacak diye?Kanıtlayın hangi yazar İstanbul 1 metre kar alacak dedi şu sistemde.

Bu dediğim yazarlar hakkında asla değildi.yazarların yaptığı açıklamalardan sonra hiç bir kanıtı olmadan konusanlar içindi.bunlara sistem fos diyenler içinde geçerli

• hocam yanlış anlaşılma olmasın ama efsane semih 16 ocaktaki tahminiydi sanırsam istanbul dahil çoğu il metre kar alaBİLİR demişti
    alacak dememişti ama alabilir demişti

İyide modelleri sizde inceleyebilirsiniz.Evet doğruydu modeller ilk gösterdiğinde metrelik var gösteriyordu sonrasında Azor çok fazla doğuladı ve sistemi Batı merkezli olmasından çıkarttı.Sorgulamak gerek bazı şeyleri körü körüne inanmamak gerek

Samet bey demiş istemeyen zorla tutan yok çıkıp daha iyi bulduğu bir foruma üye olabilir.

• İyide modelleri sizde inceleyebilirsiniz.Evet doğruydu modeller ilk gösterdiğinde metrelik var gösteriyordu sonrasında Azor çok fazla doğuladı ve sistemi Batı merkezli olmasından çıkarttı.Sorgulamak gerek bazı şeyleri körü körüne inanmamak gerek

Samet bey demiş istemeyen zorla tutan yok çıkıp daha iyi bulduğu bir foruma üye olabilir.

ben birşey demedim zaten benlik birşey yok sadece minik bir parantez açayım diye
    iyi forumlar :)

• Bu sitedeki tahminciler 850hpa ya bakıp tahmin yapmıyorlar. Ne kadar veri varsa altını üstünü getirip en stabil sonuca varıyolar Ki bunu her sistem yapıp bize öyle bi sonuca ulaştırıyolar Çogunluklada başarılı sonuc elde ediyorlar. O yüzden hiçbir tahmincimiz istanbul için hiç bizaman ne metreleri oynar nede efsaneyi yaşar demedi Diyemezlerde Çünkü efsaneyi yaratıcak tarzdan bir sistem gelmiyor bu 2012 den beri ortada. Yani en basiti bu sistemde hafif kar alan yerlerde olcak yogun kar alan yerlede olcak denildi ve nitekim öylede oluyor Yani gene tahminler tuttu.

• Eğer o yazarlar hakkında konusuyosa yanlis her neyse banane ya yine ben suçlu olacağım ağzımı kapatiyim bu site eskiden daha güzeldi :)

Sen Fatihten Başakşehire Geldin Başakşehirinde Havasını Bozdun Suçlu Sensin Tabi Senin Yüzünden Hep :( :( :D :D :D :D

• Samet bey niye olayı siteyi beğenip beğenmemeye getiriyorsunuz ki olayın bunla ilgisi yok bence.Art niyetli dedikleriniz için kesinlikle doğru fakat burada da abartarak yok efsane geliyo yok metreyi aşıcak diyenlerede el atmanız lazım.Buradakilerin insanların çoğu kar delisi bende dahil olmak üzere yani dediğim baskaların her söyledikleri ister istemez etkiliyo insanları

Tahminleri beğendiğiniz için söylemediniz heralde bunları?Ben mi yanlış görüyorum?Lütfen belirli aralıklarla aynı şeyleri tekrar etmeyin.Tahmin tutsaydı neler olacağını tahmin etmek çok zor olmasa gerek.Tutmadı ya yada beklenen olmadı.Birisi ortaya laf atar ardından 40 kişi peşinden gider.O yüzden sizlerden ricam aynı şeyleri tekrar tekrar yazmayalım.Siz yazdıkça ben sileceğim.İnsan bir kere başarılı olur övgü almaz ama başarısı ortadadır.Sonra bir şey ters gider.Sonra o kişi acımasızca eleştirilir.Bu etik değil.

• Burada bir çok kişi var söylenenleri süzgecinden geçiremeyen.Buda hava merakına yeni merak salmış kişilerin acemiliğinden meydana geliyor .Bu asla kötü birşey değil. Ptesi salı günü cuma günkü sisteme bunu boşverın cumaya efsaneye hazırlanın derseniz o yeni hevesli insanlar bunu süzgeçten geçiremez ve olduğu gibi alır.Hal böyleykende değişime açık olan birşey için efsane kelimesinin kullanılmaması gerekir.

• Bence yazarların son günlere kadar temkinli olması gerekiyor. 1 hafta önceden efsane denilirse herkes coşuyor sonra da patlarsa herkes büyük hayal kırıklığına uğruyor. Yazarların işi de zor Allah yardımcıları olsun.

• Adı üstünde "TAHMİN"Atmosferik olayların tahmini o kadar zor bir şey ki.Bazıları çok kolay bir şey olduğunu sanıyor.

Bunu derim ve olayı kapatırım kendi adıma.İsteyen istediği gibi konuşmaya devam eder ama sınırlar aşarlarırsa bizzat şikayet ederim Samet Beye uyarıyorum.