İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Saatler ilerledikçe yukarı seviyeler de dahil tüm seviyelerde nem artacak ve bantlar güçlenecek. Şuanda etrafım kümülonimbüs kaynıyor. Yani şuanda lokal olarak kar orajı bile görülebilir fakat bu yağışlar yaygın değil. Dediğim gibi yayılacak, akşam da güzel kar var. Yarın da güzel kar var. Var da var. Tahminlerimde değişiklik yok. :)

Sabırsızlar çok :D Sonra gelip bana hesap sormaya çalışanlar çıktı.

• Beyler şimdi nerede kar var geliyim oraya :D

Arifiye'nin biraz tepelerindeyim 15 cm kar var.. Dün gece bir kıyamet koptu görmeniz lazım. 5 dakika sürmedi her yer bembeyaz. :) Korkup geri döndüm arabayla eve.

18'in intikamını alıyor Sakarya. Şuan Marmara'da en iyi örtü bizde sanırım.

Einmal editiert, zuletzt von Protector ()

• Saatler ilerledikçe yukarı seviyeler de dahil tüm seviyelerde nem artacak ve bantlar güçlenecek. Şuanda etrafım kümülonimbüs kaynıyor. Yani şuanda lokal olarak kar orajı bile görülebilir fakat bu yağışlar yaygın değil. Dediğim gibi yayılacak, akşam da güzel kar var. Yarın da güzel kar var. Var da var. Tahminlerimde değişiklik yok. :)

2 saniye güneş açınca verilere bakmadan "ffffooooooooosssssssss" yazanlar bir Skew-T inceleyip gelsinler.

İlerleyen saatlerde coşmaya hazır olun. Ciddiyim, ciddi ciddi coşacağız. Beşsantimcilere inat söylüyorum ve tekrar ediyorum. Boğaz çevresi de coşmaya hazır olsun ayrıca.

Root MGM den baktığımda birkaç saat önce 88 lerde olan nem şimdi 64 lere düştü artar mı bu nem?

• DEK bantlarının sık oluştuğu bir sistem olsaydı (bkz. 17 şubat 2015) "DEK en sevdiğim yağış türü" diyecektiniz

ben o sistemde de demedim. [font=Lato, 'Lucida Sans', 'Lucida Grande', 'Lucida Sans Unicode', Arial, sans-serif]1 gün sürmüştü kar.[/font]

• İlerleyen saatlerde coşmaya hazır olun. Ciddiyim, ciddi ciddi coşacağız. Beşsantimcilere inat söylüyorum ve tekrar ediyorum. Boğaz çevresi de coşmaya hazır olsun ayrıca.

Bu Esenler'in hali ne olacak? Taşınacağım gideceğim valla başka bir yere ya.

• 2 saniye güneş açınca verilere bakmadan "ffffooooooooosssssssss" yazanlar bir Skew-T inceleyip gelsinler.

Sen de maltepelisin dostum. Avrupa yakasında olsak tamam da yani bizim fosssss yazmamızdan daha doğal bir şey yok. O kalın bant olursa oluşacağı yer belli. Ayrıca güneş 2 saniye değil saatlerdir gökyüzündeydi. Dahası hava 4 derece.

Einmal editiert, zuletzt von Sinan Erdem ()