İstanbul Özel Meteorolojik Yorum Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sordugunuz sorular balkonunuzun önü, veya cm gibi sorular oldugu surece en azindan kendi adima konusayim cevap aalamazsiniz benden. Verileri aciklamami isteyin eyvallah aciklarim ama biz burada meteorolojik verilerle bilimsel bir tartisma içindeyiz

• Yağmur 100 mm geçicekti. Şuan o da olmadı. İstanbul da artık eskisi gibi yağmur da yağamıyor. Şuan kar yağsaydı bu haliyle yağış suan ki gibi dursaydı herkes aynı seyi dicekti.

• @quinnpuding ve @xsonerx sıkıntınız nedir arkadaşlar? atıp tutmanıza gerek yok, şikayetiniz varsa adminlere yada moderatorlere bildirebilirsiniz..

Sıkıntımı çok net açıkladığımı düşünüyorum. Veriler atılıyor ama açıklama olmuyor herkes sizin kadar bilemez. Kaç tane üye var konuyu okuyan onlar bir şey anlamıyor açıklayın lütfen. Benim sıkıntım bu. Atıp tutma yazmışsınız ama öyle de bir şey yok ortada.

• sacma sapan mi? O sacma sapan dedigin seyler meteorolojik veriler farkında misin? Ve burasi meteorolojik forum sitesi su an ironi yaptığını falan dusunuyorum insallah ironi yapmissindir. Geeci dogru burada cay sohbet kahve muhabbeti dondurmek forum amacina daha uygun sanki(!)

• @xsonerx biz zaten sayfaları okuyoruz, gerekli gördüğümüz yerlere müdahale ediyoruz. Verilerden anlamamanız onların saçma sapan olduğunu göstermez. Size nacizhane tavsiyem üslubunuza dikkat etmeniz ve herhangi bir şikayetiniz olduğunda imalı ulu orta konuşmadan, gerekli moderator yada adminlere bunu bildirmeniz, iyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• sordugunuz sorular balkonunuzun önü, veya cm gibi sorular oldugu surece en azindan kendi adima konusayim cevap aalamazsiniz benden. Verileri aciklamami isteyin eyvallah aciklarim ama biz burada meteorolojik verilerle bilimsel bir tartisma içindeyiz

Ben bir kere yorum dahi yapmadım evimin önü falan diye cm hesabı da yapmadım. Avrupa yakasında kıyılara kar var demişlerdi sizi de etiketleyerek zamanı takribi ne zaman diye sormak istedim cevap alamadım.

• sacma sapan mi? O sacma sapan dedigin seyler meteorolojik veriler farkında misin? Ve burasi meteorolojik forum sitesi su an ironi yaptığını falan dusunuyorum insallah ironi yapmissindir. Geeci dogru burada cay sohbet kahve muhabbeti dondurmek forum amacina daha uygun sanki(!)

başka sayfalardan kopyalayıp yapıştırdığın ve altına bi açıklama yapmadığın şey bilmeyenler için saçma sapan olabilir lütfen dikkatli okuyunuz!

• Biz bu konuda bazı şeyleri düzeltmeye çalıştıkça başka şeyler ortaya çıkıyor.Bu siteye giren bir şeyler öğrenmeye gelen herkesi mutlu edemeyiz.Herkes istediğini tam olarak almayabilir.Mesaj silme konusunda bir serzeniş var anladığım kadarıyla biz bazı şeylerin düzenini sağlamayacaksak yada konular birbirine girecekse kimse karışmayacaksa biz niye varız.Konuları niye birbirinden ayırıyoruz.Verilerin ne olduğunu sormuşsunuz.Etiketledikleriniz kimdi bilmiyorum?Niye cevap vermediler bilerek mi yoksa bilmeyerek mi onu da bilmiyorum ama sizin bu tepkinize de anlam veremiyorum.Eğer iki kişi peşinde koşacaksanız niye her bloğa giriyorsunuz.Yazarlarımızın tamamı sistem hakkındaki değerlendirmelerini yaptı ve son sözü söyledi.Bundan sonrası artık kısmet işi.Bir şey öğrenmek için önce araştırmak gerek.Sitemizde meteorolojik bilgiler adı altında pek çok faydalı bilgi mevcut olup az çok bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.Onun dışında bir kaç güncelleme takip ederek ve yorumları okuyarak ben burada pek çok veriyi gözü kapalı öğrenen bir çok insan tanıyorum.Öncelikle kendimize daha sonra başkasına batırıyoruz çuvaldızı.

• samet hocam size katiliyorum
    Hicbir sey bilmeden gecen sene bu zamanlarda sessizce guncellemeleri izleye izleye suan gayet iyi sinoptik okuyabiliyorum. Gfs ve ecmwf sayfasi bunun icin yeeterli bence. Biz sohbetlerimizi konu disindan da yapabiliriz ancak bu kez de obur bolgelerdeki arkadaslarimiz hakli olarak her konuda istanbulun konusuldugunu soyluyorlar
    Neden kendi konumuz varken meteorolojik tartismalari baska konulardan yapalim ki ?

• Geçtigimiz kış sadece troller vardı onun dısında ortalıkta sorun çıkaranlar yoktu. Bu sene trollerde var yanlarında sorun cıkartan huzursuzluk yaratan kişilerde. Benim forumda ki 3.yılım ve ilk 1.5-2 yılımı sessizce sakince paylaşılanları ve yazılanları ögrenerek birşeyler yazmadan anlayarak öğrendim. Ben zamanında Siklonun 'S''sini,Basıncın ''b'' sini bilmeyen adamdım. ta ki bu foruma geldim ilk 2 yılımı öğrenerek geçirdim ve Allah'a şükür geliştirdim burda kendimi. belki bu öğrendiklerimi okulda 1-2 saat bile görmediydim. O yüzden yeni arkadaşlara tavsiyem yazmadan karşılık vermeden önce öğrenmeleri ve kavramaları.

• Tam gaz gidiyorduk valla ağzımızın tadı bozuldu. Konuyu dağıtmadan devam edelim boşverin okeys13123

Tam gaz yola devam 8) bu sistem gelip geçer sen önümüzdeki sistemleri görsen uçarsın.Zamanı gelince herkes gibi açıklayacam şuan pusudayım.