Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Dün ve bugün Zonguldak Merkez ,Demirpark yolu, Sahil ve Fener mah. civarı kareler.. Bu arada 65 cm ölçtük demin karı karış hesabı ile .. 1 karışım 22 cm geliyor. 3*22 geldi :D

• Bir sistemi daha geride bıraktık umarım istediğinizi almışsınızdır çoğu yer metrelere oynadı :)
    İlk sistem tahminim 17-19 Aralıktı o sistemde Batı Karadeniz'i tam Orta Karadeniz'i %70-80, Doğu Karadeniz'i ise hiç tutturamamıştım :D
    İkinci tahminim yani Yılbaşı tahminimde siklonik yağışlar ve tutacak kar oranında Batı Karadeniz'de biraz yanıldım bir de iç kesimlerde azda olsa kar tutmasını bekliyordum ancak neredeyse hiç yağmadı sonradan Kastamonu yine coştu orasıda Rize'ni karasal versiyonu zaten :) sıra deklere geldiğinde son saatlere girdiğimizde Samsun ve Zonguldak için uyarı yapmıştım dekler vurmayacak diye nitekim Samsun'a hiç vurmadı Zonguldak içinse şans devam ediyordu çünkü 1-2 Ocak tarihlerinde Bartın civarına yoğun kar veriliyordu ve bundan Zonguldak, Kastamonu ve kısmen Sinop'ta yararlanacaktı. Ancak dek bantı beklenenden daha etkili oldu ve Bartın yine zirveyi kaptırmasada Zongukdak ve Sinop'uda kara gòmdü. Trabzon herkese sürpriz oldu.
    Kısacası %100 başarı sağlayamasamda büyük oranda tutturduğumu düşünüyorum ama takdir sizlerindir.

Saygılarımla Lazanatli...

• Gümüşhane yoğun kar olurmu bu hafta bide kaç cm olur

• Kar bir daha ne zaman gelecek

• Ay ortasına odaklanın arkadaşlar
    Gümüşhane'de bugün kar başlayacam birkaç gün devam edecek arada bir yoğun yağabilir.