2015-2016 Kışı

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• [w]Resimlerinizde hata vardı düzeltildi.[/w]

• Bu kış tahminime gore yağışı orta seviyede ocağın ortasına kadar ortalamada sonrasında ortalamanın 3ila 5 derece altında geçmesini bekliyorum yağmur pek gormeyiz diye dusunuyorum genelde aralık ayında yağar yağmurlar onun dışında kış boyunca genellikle kar olarak goruruz yağışları azorun bazı zamanlarda etkisi fazla olacaktır ancak çoğunlukla alcak basınçla gececektir. Herkese mutlu kislar dilerim :)

• Bu kış tahminime gore yağışı orta seviyede ocağın ortasına kadar ortalamada sonrasında ortalamanın 3ila 5 derece altında geçmesini bekliyorum yağmur pek gormeyiz diye dusunuyorum genelde aralık ayında yağar yağmurlar onun dışında kış boyunca genellikle kar olarak goruruz yağışları azorun bazı zamanlarda etkisi fazla olacaktır ancak çoğunlukla alcak basınçla gececektir. Herkese mutlu kislar dilerim :)

3-5 derece fazla gibi 1 derece bile büyük etki yapabiliyor

• Keşke dediğiniz gibi olsa yağmurdan çok kar yağsa.Gerçekleşmesi mümkün mü?
    -Zor.:)

Geçen yıl kışın 2. Yarısı böyle olmuştu hatirlarsan bu yıl da tahminimce o şekilde olacak yağmurlu gün sayısı az olmasını bekliyorum :)

• Veriler Kasım'dan kestane bir Aralık, 1929'dan efsane bir Şubat yaşayacağımızı söylüyor. Biraz sabredeceğiz bu yıl. Ocak 15'ten sonra efsane. Ayrıca bahar da hiç fena değil şimdiki verilere göre.

• Veriler Kasım'dan kestane bir Aralık, 1929'dan efsane bir Şubat yaşayacağımızı söylüyor. Biraz sabredeceğiz bu yıl. Ocak 15'ten sonra efsane. Ayrıca bahar da hiç fena değil şimdiki verilere göre.

yani bahar da mı karlı gibi görünüyo :)

• Kimi diyor 82-83 birileri gelmez filan diyor bende bu kışı benzettiğiniz kış olan 82-83ü inceledim daha doğrusu 83 şubat ve martını

4-7 şubat sistemi sistem boyunca 850 hpa sıcaklığı -4den aşağıya inmemiş

16-26 mart sistemi
    Yılın batı için en uzun ve en etkili sistemi diyebiliriz 850 hpa -16ya kadar inmiş sistem boyunca sıcaklıklar kar değerinde olmuş diyebiliriz bu kış böyle bir sistemle bitmiyor martda yapıyor süprizi

4-6 mart sistemi buda -14 -12 arası soğuk ile gelmiş ve mart son süprizini daha yapmadı

13-14 mart sistemi
    Yani benzermi benzemezmi bilinmez ama 82-83 kışı batı için iyi geçmiş diyebiliriz özellikle son iki ayı

• Valla böyle bir 2. yarı gelecekse ilk yarı çöpe atmaya değerdir bence :)