Sorularınızı ve görüşlerinizi bu başlık altından bizlere iletebilirsiniz.

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Forumda çok reklam var yani yazılanların ortasına bile geliyor bu reklamlar yorumları tamamıyla okuyamıyoruz

• Yeni server değişikliğinden sonra çok fazla reklam bunner ları açılmaya başladı , örneğin bu sayfada şu an 8 reklam bunner'ı açıldı ve hepside animasyon lu hepside aynı reklam , böyle olunca sayfa kasıyor.

Daha önce sayfalar da 2 - 3 bunner olurdu iyiydi.

Birde reklam çerçeveleri daha öncekilere göre daha geniş ve büyük oda kasıyor.

Evet sizlere de reklam geliri lazım biliyoruz , foruma her girdiğiğimiz de en az 2 reklam tıklıyoruz.

İyi çalışmalar.

• merhaba öncelikle. mümkün müdür bilmiyorum ama beğeni yaparken sağ üstteki üç noktaya tıklayıp beğen diyoruz ya. diyorum ki acaba o beğen butonu direkt olarak yapılan yorumun altında gelsede bizde direkt beğenebilsek.

• merhaba öncelikle. mümkün müdür bilmiyorum ama beğeni yaparken sağ üstteki üç noktaya tıklayıp beğen diyoruz ya. diyorum ki acaba o beğen butonu direkt olarak yapılan yorumun altında gelsede bizde direkt beğenebilsek.

Biraz zor bir seçenek ama değerlendirelim.

• Merhaba,

1-)Uzun süredir formunu takip ediyorum ancak son 1-2 yıl içerisinde insanların yaptığı yorumlara karşı bir agresiflik,mekanın sahibi benim havaları seziyorum.

İnsanlar sıcak sistem gelebilir , soğuma gerçekleşmeyebilir,kış bitti diyebilir,bu bir yorumdur forumun amacı da Budur zaten adından da belli; Havaforum.

2-) Bazı sayfalarda arkadaşların `Buraya da herkes yazabiliyor mu ? ‘ dediklerini görüyorum.

Tüm sayfalara yorum görüş yapmayı yasaklayın o zaman , ama adımız forum olsun bu da çelişki bana göre.

3-) Bazı profil fotoğraflarında şiddet içerikli fotolar ( silah vs) görüyorum.Yaşça küçük üyelerimiz açısından sakıncalı olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla,

• jokerist merhaba ;

1- Havaforumda her görüşe saygı vardır . Sıcak geliyor , hava yağmaz , soğuma olmaz da denilebilir ama kaynak belirterek .Kaynak belirterek,bir modeli baz alarak, veri göstererek bu tarz yapılan hangi yorum silinmiş buzamana kadar ? örnek gösteremezsiniz çünkü örneği yok . Kuru kuru kaynak belirtmeden direk bu şekilde konuya girmekte art niyet ararız çünkü geçmişte trol örneklerini çok gördük ve haklı çıktık .

2- Burası dingonun ahırı değil herkes her istediğini her yerde söyleyemez . Havaforumun forumda adaleti gözetmek , sükûneti sağlamak için kuralları vardır . Daha dün üye olmuş kişi tutup ao-nao konusuna yada model yorumlama konusuna yazmamamalı ; konuya hakim olması için belirli bir süre geçirmesi gerekli . Hf rütbeleride bunun için vardır .

Havaforum Türkiye'nin gönüllü meteoroloji meraklıları tarafından kurulan ilk hava forum sitesidir . Havaforum dün kurulan bi site değildir . Bu sitenin tecrübeleri geçmişte yaşadıklarından çıkarımları vardır ve şuan mevcut olan kurallar bunların neticesinde belirlenmiştir. Forum yönetiminde bulunanlar (başta adminlerimiz olarak) sizin bilmediğiniz ve bilemeyeceğiniz cok şeye şahit olmuşlardır ki bunların neticesinde bu kuralları-bu düzeni belirlemişlerdir. Neyin yasaklanıp yasaklanmayacağını da emin olun çok iyi bilirler.

3-Bahsettiğiniz profilleri buradan değilde profillerde bulunan "raporla" bölümünden şikayetinizi belirterek yönetime raporlayabilirsiniz . Nihai kararı yönetim olarak en adaletli şekilde veririz Allah'ın izniyle .

iyi forumlar ...

• Cevaplayayım.

1-)Agresiflik,mekanın sahibi benim yorumları kime ait ve kimlerin yorumlarına karşı söyleniyor buradan yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.Diğer düşünceniz kış bitti diyebilir,sıcak sistem gelebilir tezinize gelecek olursak.Kimse kimseye demesin demiyor.Soruyorum sadece soruyorum ben kışı bitirdim diyen üye bunu neden her gün her konuda yazıyor bunu sorgulamak lazım bence.Yoksa bitiren bitirebilir.Şimdi bu adam ümidi olan üyenin hakkına girmiş olmuyor mu? yada daha şubatın 15nde kış bitirme tezinin etrafında dolaşıyor.Farkında değiller ama hala kış mevsimindeyiz hatırlatırım.

2-)Hangi sayfalarda deniyor neler söyleniyor örneklerle buradan açıklarsanız size cevap verebilirim.Tüm sayfalara kısıtlama gibi forum yönetiminin bir düşüncesi yada tasarrufu da yok.

3-)Hangi profiller ise kullanıcı profili raporla bölümünden raporlayarak bize ulaştırırsanız gerekeni yaparız.Bu işlemi yapmanız için ilgili üyenin profiline girmeniz yeterli.

Anlayışınız için teşekkürler.

• Şaban Çilesiz ,

1-)Forumlar herkes istediğini özgürce hakaret etmeden söyleyebildiği için vardır.

2-)‘Burası dingonun ahırı değil ‘ sözü sizin kendi formunuza yaptığınız ihanettir , böyle bir üslub böyle bir benzetme olamaz.

3-)Sizler ve adminler en iyisini biliyorsanız ve eleştiriye açık değilseniz ; Sizlere İyi Forumlar.

• jokerist kelime oyunlarıyla burada biryere varamazsınız . Burası bir havaforum sitesi ve hiçbir veri-kaynak olmadan özgürce kar gelmeyecek yada 2 metre kar olacak kadar saçma bir yorum olabilirmi ? Buyrun cevap . Dingonun ahırı kelimesi benim havaforum için söylediğim bir söz değil "sizin arayış içinde olduğunuz forum" için söylediğim sözdür . Burası sizin aradığınız her isteğinizi her yerde söyleyebileceğiniz "o" yer değildir .

• jokerist profil fotoğrafımı raporlamışsınız .

Cevabını buradan vereyim . Bu vatan için gece gündüz demeden 15 ay askerliğinin 13 ayını dağlarda geçirmiş mehmetçik fotoğrafıdır o foto . çorabı bot içinde kalmaktan ayağına yapışmış olan , bazen haftalarca duş almamış olan , gecesi gündüzü olmayan bazen 2 gün hiç gözünü kırpmadan nöbete ve nöbetten göreve gitmiş olan , onlarca askerin hem sağlık ihtiyacını gören hemde görev yoksa günde en az 12 saat tam teçhizat açık hedef nöbet tutan , 2 ayda 1 helikopterin ancak uğradığı , kara yolunu kullanmanin yasak olduğu, kara yoluna mayın döşenen ve yol kesilen bir dış karakolda seve seve izin kullanmadan görev yapmış mehmetçik fotoğrafıdır o fotoğraf .

Bizim memleketimizde beşikteki çocuk dahi bilir mehmetçiği çünkü biz millet olarak hem kızı hem erkeği doğuştan asker bir milletin torunlarıyız . Ve zannetmiyorumki mehmetçik fotoğrafından birileri rahatsız olsun sizin dışınızda .

• Şaban Çilesiz ,

Bırakın demagojiyi , laf cambazlıklarını , kurtlar vadisi laflarını..

Askerliği biz de yaptık.

Silah fotoğrafını çoluk çocuğun gözüne sokmadık.

Çünkü şiddetten de ağzı yanan toplumuz.

Mahalle delikanlılığı yapmaya gerek yok.

Einmal editiert, zuletzt von jokerist ()

• jokerist kimisi askerliği zaruretten yapar kimisi yaşar . Sizin derdiniz o silahmi yoksa başka birşeymi ? Buyrun aynı şanlı üniforma ile silahsız foto . ana mesajınızda farklı şeylerden bahsediyordunuz buraya yoğunlaştınız . Forum konusunda söylediklerimizi idrak etmenize sevindim . iyi forumlar ..

• İyi akşamlar. Polemik olmasın diye ilgili (covid-19) bölümüne yazmadım. Benim de anlamadığım bir şey var: Acaba kendi siyasi düşüncemize ya da kafamızdaki çalışma şekline aykırı diye bir belediye için "gerizekalı belediye" deme hakkımız var mıdır? Örneğin yorumcu-tahminci olunca bir belediyeye (eleştirmek yerine) "gerizekalı" diyebiliyor muyuz? Meğer ki o belediye yeterli önlemi almamış olsa bile. Acaba kendilerine yakın bir belediye olunca aynı hakaretamiz kelimeyi kullanırlar mı?

Bir de diyelim ki ben üyeliğimi sonlandırmak istiyorum. Bunun nasıl yapılacağımı profil-hesap ayarlarından bulamadım.

Teşekkür ederim.

• İyi akşamlar. Polemik olmasın diye ilgili (covid-19) bölümüne yazmadım. Benim de anlamadığım bir şey var: Acaba kendi siyasi düşüncemize ya da kafamızdaki çalışma şekline aykırı diye bir belediye için "gerizekalı belediye" deme hakkımız var mıdır? Örneğin yorumcu-tahminci olunca bir belediyeye (eleştirmek yerine) "gerizekalı" diyebiliyor muyuz? Meğer ki o belediye yeterli önlemi almamış olsa bile. Acaba kendilerine yakın bir belediye olunca aynı hakaretamiz kelimeyi kullanırlar mı?

Bir de diyelim ki ben üyeliğimi sonlandırmak istiyorum. Bunun nasıl yapılacağımı profil-hesap ayarlarından bulamadım.

Teşekkür ederim.

İlk konu ilgili mesaji raporlayip bir sonuç aldınız mı eger herhangi bir rapor işi yok ise bu konuda yapabileceğimiz bir nokta yok ne yazık ki. Konu içeriği fazlasıyla hızlı ilerliyor eğer raporlarsaniz gereğini yaparız. Diğer hesap silme yada kapatma konusuna gelecek olursak sitemizde bu tip bir kural yok eğer kendiniz böyle bir karar aldıysanız size kalmış bir durum saygı duyarım.