Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Peru'nun güney kesimleri şiddetli yağışa teslim oldu.
    12 saat aralıksız süren şiddetli yağış, sel ve toprak kaymalarına yol açtı. Nehirler taştı; su ve kanalizasyon boruları patladı. Elektrik ve telefon hatları zarar gördü. Yollar kullanılamaz hale gelirken yüzlerce aile evsiz kaldı.
    Bir kaç parça eşyasını kurtarmaya çalışanlar, canları pahasına mücadele verdi.
    İlk yardım ekipleri afetzedeleri bölgeden tahliye etmeye çalışıyor. Çalışmalara ordu birlikleri de destek veriyor.
    Uzmanlar, "El Nino "hava olayının sebep olduğu yağışların, son 50 yılın rekor düzeyine ulaştığını bildiriyor.

işte durum ortada arkadaşlar ülkemizde yazdan kalma günler yaşatan El nino ;bir başka yerlerde veya ülkelerde sel felaketleri ve inanılması güç doğa olaylarına sebebiyet veriyor okyanuslardaki su yüzeyinin sıcak olması ve aşırı buharlaşmaya endeksli olduğu düşünülen ve fırtınalar ile yağışların ortaya koyduğu tablo ortada !!!

• Biraz girmeyiverin foruma yahu. Bu bağımlılık nedir böyle. Teknik bir problem olup foruma girilemediğinde sanki admin kooperatif kurmuş da paraları zimmetine geçirip sırra kadem basacakmış gibi telaş yapıyorsunuz. Hem ortada öyle ciddi bir hava olayı da yok. Şakır şakır yağmur var işte dünden beri çiçek açan ağaçlara ilaç gibi gelir oh mis gibi onun dışında aynı tas aynı hamam. Velhasıl kafaya takılacak şeyler değil bunlar.

• Bayrampaşa çevik kuvvete terör saldırısı düzenlenmiş 2 terörist etkisiz hale getirilmiş çok şükür , araç zırhlı olması olası bir faciayı önlediği söyleniyor .yaralı polislerimize de acil şifalar diliyoruz ...

• İstanbul'da beyaz araç alarmı!
    Bayrampaşa'da yaşanan bombalı ve silahlı saldırının ardından polis telsizlerinden bir beyaz araç alarmı verildi.

Haber Merkezi'nden yapılan anonslarda tüm ekipler, "34 VU 5857 plakalı beyaz renkli VW Jetta marka otomobilin bombalı eylem yapabileceği" yönünde uyarıldı.
    Otomobilin en son Okmeydanı Hasdal TEM Bağlantı Yolu'nda görüldüğü bildirildi.

• Ben İstanbul da kar yağmasını bekliyorum. Hergün takip ediyorum ve 15 marttaki sistem hala bozulmadı. Blokaj ihtimali bile var. Hayırlısı olsun. Bir yandan kar yağmasını istiyorum. Bir yandan da istemiyorum. Tarım ürünleri zarar görücek.

• Bugün iki kadın terörist Bayrampaşa çevik kuvvetine saldırdı. Bende okuldayım. Okulu karantinaya aldılar. Çatışma sesleri grliyordu. Bomba seslerri geliyordu. Bizim okulun adı Rıfat canayakın imam hatip lisesi kameraya ćıkmışız televizyonda hrmen okulun karşısında oldu.

• Böyle çok bilmiş tavırları olan ve milleti kötülemeye çalışan arkadaşlar var. Onlar herşeyi biliyorum sanıyorlar. Gfs de bi modeldir. Kıytırık uyduruk bi model olsa burda gfs ve ecmwf yorumlamaları diye bi başlık açılmazdı. Ecm drn sonra o gfs geliyor zaten. Ecmwf bakarsın 10 gün sonra kar geliyor. Sonra yarın bakmışsın uçmuş. Ecmwf yü yüceltip gfs yi yerenlere bu lafım..

• Böyle çok bilmiş tavırları olan ve milleti kötülemeye çalışan arkadaşlar var. Onlar herşeyi biliyorum sanıyorlar. Gfs de bi modeldir. Kıytırık uyduruk bi model olsa burda gfs ve ecmwf yorumlamaları diye bi başlık açılmazdı. Ecm drn sonra o gfs geliyor zaten. Ecmwf bakarsın 10 gün sonra kar geliyor. Sonra yarın bakmışsın uçmuş. Ecmwf yü yüceltip gfs yi yerenlere bu lafım..

boşver arkadaşım o kişileri az çok biliyoruz sıkma canını ''alçakgönüllülük'' herzaman iyidir kazandırır unutma ;)

• İstanbul'da beyaz araç alarmı!
    Bayrampaşa'da yaşanan bombalı ve silahlı saldırının ardından polis telsizlerinden bir beyaz araç alarmı verildi.

Haber Merkezi'nden yapılan anonslarda tüm ekipler, "34 VU 5857 plakalı beyaz renkli VW Jetta marka otomobilin bombalı eylem yapabileceği" yönünde uyarıldı.
    Otomobilin en son Okmeydanı Hasdal TEM Bağlantı Yolu'nda görüldüğü bildirildi.

Arkadaşlar, İstanbullu kardeşlerimiz lütfen dikkatli olsunlar...