Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ne yazikki 5 ölü ve 10 yaralı varmış. **Forumun işleyişi açısından argo - küfür kullanmayalım**. Ankara olanlar dikkat etsin bugun Ankarada Yarın istanbul da kayseridede olur Nereye gidiyoruz be Allah belalarını versin bunları yapanların.

• Arkadaşlar Allahı unutmayalım. Dua edelim. Bikiyorum hepimizin nefsi hep güzel şeyler ister. Ama cennette istediğmiz her şey var. Türkiye artık savaşa doğru gidiyor. Allah muhafaza eylesin. Rusya gep Suriyeyi vuruyor. Haberlerde hep çıkıyor. Türkiyeyi sanki çepeçevre kuşatmaya çalışıyorlar. Tuzak kurmaya çalışıyorlar. Allah yolunda olalım. O yüzden başımıza kötü şeyler geliyor. Osmanlı devleti nasıldı. Allah yolunu en iyi yaşayan Türk devletiydi. Başına kötü bir şey geldimi gelmedi. İste bizde Osmanlıyı örnek almamız gerekiyor. Allaha ibadetimizi artıralım. Allah korusun bi gün bizim başımıza gelir. Bi anlık. Kuran okuyalım anlayarak tefsirini,Türkçesini anlayarak. 5 vakit namaz kılalım. Allah günahlarımızı affetsin. Allah bizlere hidayet nasip etsin. Kuran okuyalım.

• Beşiktaş-mersin idman yurdu Maçı daha önce ertelendigi için Bugun oynancak Ancak sahada aşırı yogun sis var göz gözü görmüyormuş,Biri şu beşiktaşa takımca abdest aldırsın :D

Hakikaten öyle yaa her maçta bir sıkıntı oluyor bir abdest şart artık. :D Bu arada işten çıkınca ben de çok şaşırdım bayağı sis vardı ve hava soğuktu sistem mi geliyor diye düşündüm. :)

• Arkadaşlar Allahı unutmayalım. Dua edelim. Bikiyorum hepimizin nefsi hep güzel şeyler ister. Ama cennette istediğmiz her şey var. Türkiye artık savaşa doğru gidiyor. Allah muhafaza eylesin. Rusya gep Suriyeyi vuruyor. Haberlerde hep çıkıyor. Türkiyeyi sanki çepeçevre kuşatmaya çalışıyorlar. Tuzak kurmaya çalışıyorlar. Allah yolunda olalım. O yüzden başımıza kötü şeyler geliyor. Osmanlı devleti nasıldı. Allah yolunu en iyi yaşayan Türk devletiydi. Başına kötü bir şey geldimi gelmedi. İste bizde Osmanlıyı örnek almamız gerekiyor. Allaha ibadetimizi artıralım. Allah korusun bi gün bizim başımıza gelir. Bi anlık. Kuran okuyalım anlayarak tefsirini,Türkçesini anlayarak. 5 vakit namaz kılalım. Allah günahlarımızı affetsin. Allah bizlere hidayet nasip etsin. Kuran okuyalım.

Aynen öyle güzel kardeşim. Allah'ın bize vaadi var zaten siz benim dinime yardım ederseniz dünya gelse ben de size yardım ederim ama benim dinime ve kanunlarıma uymazsanız aldınız başınıza belayı böyle terör hırsızlık cinayet eksik olmaz işte buyuruyor. Osmanlı ecdadımız ne büyük hizmetler yaptı İslam'a böylece dünyaya hakim oldular, şimdi ki nesil 3 serseriye hakim olamaz.

Einmal editiert, zuletzt von ldr1907 ()

• Patlamanın yapıldığı nokta devletin merkezi desek yanlış olmaz.Genelkurmay Başkanlığı,Kara,Hava,Deniz Kuvvetleri komutanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisine Bakanlıklara ve Başbakanlık binasına çok yakın bir yer ve patlama saati özellikle mesai çıkışına denk getirilmiş ki etkisi daha büyük olsun hesap edilmiş.Allah bu topraklar üzerinde kötü emelleri olanların emellerini boşa çıkarsın.

• Artık bu ülkede yaşanmiyacak duruma geliniyor, Ankara'nın göbeginde böyle Elini kolunu sallayan patlama yaptırtabiliyorsa yazıklar olsun. Bu ülkenin başındakiler napıyor, Nerede. Her olaydan sonra Gerekeni yapacağız demekten başka birşey bilmiyorlar.

• Ne yeri ne de zamanı.Forum siyaset forumu değil.

Samet Beyin dediği gibi Türkiye Cumhuriyetinin kalbinde patlama oluyor.

Siyaset yapmıyoruz ki ne konuşacağız onu konuşma bunu konuşma model konusu olsa hadi neyse.

• Tamamda herşeyi dine bağlamak pek doğru değil. Onca terörist ülkeye dolarken birsürü işçi hayatını kaybederken dolu insan evlerinden yurtlarından olurken Herşeyi kadere bağlamak doğru değil.
    O zaman gidin elinizi ateşe batırın.