Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu resim Bugun akşam üstünde Moskova'da çekildi, 2 Gündür soğuk hava dalgası moskovada zaman zaman yoğun kar yağışına bıraktı kendini, Şehir merkezinde Zamanla Hafif ve orta şiddette kar yağışı etkili olurken Merkezin yükseklerinde Kar yoğun şekilde devam ediyor.2 gündür etkili oluyor Darısı bizim başımıza :)

• Rizede bugün montlar artik tam manasiyla giyildi sıcaklık düştü şuan da da güzel bir sağnak var..sonbahar burada tam manasiyla mevsimine uygun yaşaniyor....çok iyi bir tahminci değilim ama şunu söylemek isterim ekim 20 -25 arasi özellikle batidaki kayak merkezleri beklentilere cevap alabilir...sicakliklarda tek hanelere yakin düşüş olur diye düşünüyorum
    ..nasip

Einmal editiert, zuletzt von yasin5385 ()

• Moskova'ya gitmeye gerek yok eskisi gibi normal şeyler olsun yeter anormal şeyler istemiyoruz, bu mevsim de kar beklicen kadar aptal değilim herhalde ama hala daha tişörtler gezmek istemiyorum hala 28 leri görmek istemiyorum, ben bu iklimler ile yapılan yorumlara pek inanmazdim ama adamlar haklıymış bence dünya geri dönüşü olmayan bir yola girdi,dedikleri gibi tarihin hiç bir döneminde eminim bu kadar ılık dönemler yasanmamistir

• modeller üzerinden konuşuyorum... bir kaç gündür modelleri iyi takip etmeye çalışıyorum...gün içinde oluşan güncellemelerde bariz farklılık yok....şuanki görüntü 20-25 ekim arası mevsimine uygun iyi bir sistem olabilir...batı için konuşuyorum...nasip diyelim...

• Moskova'ya gitmeye gerek yok eskisi gibi normal şeyler olsun yeter anormal şeyler istemiyoruz, bu mevsim de kar beklicen kadar aptal değilim herhalde ama hala daha tişörtler gezmek istemiyorum hala 28 leri görmek istemiyorum, ben bu iklimler ile yapılan yorumlara pek inanmazdim ama adamlar haklıymış bence dünya geri dönüşü olmayan bir yola girdi,dedikleri gibi tarihin hiç bir döneminde eminim bu kadar ılık dönemler yasanmamistir

Daha önce hayatında hiç pastırma yazı yaşamadın galiba? Tamam anladık eylül sıcak geçti de haziranda serin gećti yazamadın buraya neden?

• Bence halimize şükretmeliyiz. Bizden daha güney enlemlerde bulunan ülkeler napsin ben şahsen memnunum ülkemin havasindan herşey zamanında güzel öyle abartıldığı kadarda sıcak bir ülke değiliz bence bu yüzden ben şukrediyorum halimize bizden daha kötüleride var sizede tavsiyem şükredin halinize sabreden derviş muradına ermiş misali sabırlı olalım ve halimize şükredelim.

• sapla samanı karıştırmayın bu durumun pastırma yazıyla ne alakası var zaten havalar yağışlı günleri çıkarsak neredeyse 25 in altına düşmüyor bu mu pastırma yazı senin dediğin belirli bir dönemde özellikli Kasım da yüksek basınç etkisiyle oluşan geceleri Ayaz ve gündüzleri ılık ve açık olur ayrıca zırt pırt olmaz pazartesi günü 29 dereceye dayanıyor, ondan sonra düşüyor ama daha sonra yine 25 lere dayanıyor zaten şurda 20 lere yeni düştü sıcaklıklar bir kaç bile sürmedi hemen tavan yapıyor bu mevsimin normal bu mu artık havalar güneşli günlerde bile 17 18 lerde kalması lazım, geceleri ise bursa için konuşuyorum tek haneli değerlerde olması lazım özetle bu kış dan bi dalga olmaz havalar henüz mevsim normallerine inmedi, altını taahhül bile edemiyorum