Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Güçlü el nino lu, bol aksiyonlu sonbahar buysa eğer tenekeden düdüğü bulduk desene, havalar zar zor 27-28 lere düşüyor, yağış desen pek inandırıcı gelmiyor, hemen ardından lanet olası basra hala atak yapmaya çalışıyor pes doğrusu, belli ki eylül ayı çok kötü geçecek görünen köy klavuz istemez, herkes şimdi ilerleyen günlerde değişeceğini sanıyor ama hiç bir şey değişmeyecek, bu ay genelde açık ve sıcak yağışlı gün sayısı 1-2 günü geçmeyecek dediydi dersiniz, baksanıza daha şimdiden ege denizi üzerinde sistem eritmeye başladık, adam olacak çocuk ilk kakasından belli olur hatırlayın 9 eylül sistemini tekirdağ ve istanbulun sulara gömüldüğünü yıl neydi bilmiyorum galiba 2009 du

• Güçlü el nino lu, bol aksiyonlu sonbahar buysa eğer tenekeden düdüğü bulduk desene, havalar zar zor 27-28 lere düşüyor, yağış desen pek inandırıcı gelmiyor, hemen ardından lanet olası basra hala atak yapmaya çalışıyor pes doğrusu, belli ki eylül ayı çok kötü geçecek görünen köy klavuz istemez, herkes şimdi ilerleyen günlerde değişeceğini sanıyor ama hiç bir şey değişmeyecek, bu ay genelde açık ve sıcak yağışlı gün sayısı 1-2 günü geçmeyecek dediydi dersiniz, baksanıza daha şimdiden ege denizi üzerinde sistem eritmeye başladık, adam olacak çocuk ilk kakasından belli olur hatırlayın 9 eylül sistemini tekirdağ ve istanbulun sulara gömüldüğünü yıl neydi bilmiyorum galiba 2009 du

Acaba PA Acıbadem sen misin?

AF-YOK

El Nino kışlarında sonbahar geç gelir, yaz da geç gelir. Ay sonu istenilen yağışlar gelecektir.

Şuan El Nino son 50 yılın en güçlü seviyesinde, kışın çok ekstrem olaylar yaşayacağız. 1 metre kar da yağabilir, kış ortası 20 derece de olabilir.

• Güçlü EL Nino demek bol ekstrem olaylı bir sezon demek.
    Kış ortasında bahar sıcaklıkları falan yaşayacağız gene (Güçlü EL Nino olursa şâyet). @"Caner Öztürk" de sosyal ağ üzerinden böyle bir yorum paylaşmıştı.

AF-YOK

• Güçlü El Nino olan 4 kışın 3'ünde sıcaklıklar normaller altında kalmış.

Alın buyrun işte, birileri çıkıp öyle dedi diye sanki garantisi varmış gibi sürekli aynı şeyi söylemeyin arkadaşlar ne belli sonbaharın yağışlı geçeceği, tam tersi de olabilir, haticeye değil neticeye bakalım şu modellere bakan zaten eylülün sıkıntılı olacağını az çok tahmin eder devamında ise belki normallerde bir sonbahar olabilir, ama beklenidliği müthiş aksşyonlu bir sonbahar olmayabilir

• Sınırsızların 75 GB kullanım haklarını doldurduktan sonra internet hızları düşer. Mesela interneti 5-6 kişi paylaşıyoruz biz arasıra 75 GB geçiyor ve internet hızı farkedilir derecede düşüyor.

Doğrudur ama internet yavas dıye oyun bile ındırmıyorum... Sadece Cs gibi oyunlar oynuyorum ve forumda internet sitelerınde gezıyorum ve internetı paylastıgımız kımse yok şifreyi 2 ayda 1 değişiyoruz

• Doğrudur ama internet yavas dıye oyun bile ındırmıyorum... Sadece Cs gibi oyunlar oynuyorum ve forumda internet sitelerınde gezıyorum ve internetı paylastıgımız kımse yok şifreyi 2 ayda 1 değişiyoruz

Muhtemelen sorun bilgisayarın Wİ-Fİ algılayıcısında veya modemde.

Şifreyi değiştirmek yerine MAC Adresinden belli bir cihazların girmesini sağlasana. Mesela 6 kişiden başka kimse giremiyor bizim internette. Şifreyi girsen dahi modem yöneticisi senin MAC Adresini tanımadığı için nete bağlanamıyorsun.

AF-YOK

• Muhtemelen sorun bilgisayarın Wİ-Fİ algılayıcısında veya modemde.

Şifreyi değiştirmek yerine MAC Adresinden belli bir cihazların girmesini sağlasana. Mesela 6 kişiden başka kimse giremiyor bizim internette. Şifreyi girsen dahi modem yöneticisi senin MAC Adresini tanımadığı için nete bağlanamıyorsun.

O konuda haklı olabilirsin. Deniycem teşekkur ederim

• Alın buyrun işte, birileri çıkıp öyle dedi diye sanki garantisi varmış gibi sürekli aynı şeyi söylemeyin arkadaşlar ne belli sonbaharın yağışlı geçeceği, tam tersi de olabilir, haticeye değil neticeye bakalım şu modellere bakan zaten eylülün sıkıntılı olacağını az çok tahmin eder devamında ise belki normallerde bir sonbahar olabilir, ama beklenidliği müthiş aksşyonlu bir sonbahar olmayabilir

Mevsimlik tahminlere bakmadiniz heralde yağış konusunda bir gözden geçirin derim

• El nino'nun zaten coğrafyamıza dolaylı etkisi vardır. Kış tahmini ve kar kalınlığı sormak için çok erken değil mi? Bir kışın ortalamaların üzerinde sıcak geçecek olması kar yağmayacak olması anlamına gelmez. Çok soğuk ve karlı bir sistemin ardından extreme bir şekilde sıcak bir sistem gelebilir. Buna bağlı olarak da ortalamalar yüksek olur.