Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bölge tartışması yapılmasın diye bu sene kaçıncı deyişimiz dilimizde tüğ bitti umuyorumki birdaha bölge tartışması yapanlara kesin ve net yaptırımlar gelir de birdaha kimse cürret edemez bölge tartışması çıkarmaya ..

• anlıyorum bütün mesajları okudum temenni değil olacak demiş gördüm .. ama sakinliğini bozmayarak onun sinirini bozabilirdin dimi :) yaptığı ukalalık evet sinir bozucu ama senin değil onun sinirleri bozulsun o tavırlarla olacak diyor direk ''temenni değil olacak '' diyor nekadarda emin benim bile sinirim bozuldu ama sakinliğimizi bozmayalım dimi :) uzarsa yönetim ilgienirki zaten konuyla üzme kendini boşu boşuna :punk:

Yemin ederim şu an bu forum haksızlık, usulsüzlük kokuyor.

Ben zaten sakinliğimi bozmadım. 6 senedir bu işle uğraşıyorum pendikcii rumuzlu biri bana dünki çocuk diyor yine bir şey yazmadım.

Ben olaya dahil olduğumda zaten tartışma vardı. Tartışanlara ben tartışmayın dedim. Tartışacaksanız da bilimsel verilerle tartışın dedim.

Kerem Nihal Keskin rumuzlu birisi bana iftira atıyor.

Uyarıyı şimdi ben aldım.

Çok umurumda değil aslında yarın unuturum. Ama Allah unutmaz bana bu haksızlığı yapanlar ve iftirayı atanlar bunu unutmasın.

• Buradan baskalarının arkasından gıybet yapıp Allahu Tealanın adını agzına almak ne kadar dogru acaba.Bolgecilik yapmıyorum diyen kisi yukarda diagramı paylasırken bile bolgecilk yapmıs :) Ayıptır gunahtır canım kardesim. Kendin icin istedigini mumin kardesin icin de iste buyuruyor Peygamberimiz.

• Buradan baskalarının arkasından gıybet yapıp Allahu Tealanın adını agzına almak ne kadar dogru acaba.Bolgecilik yapmıyorum diyen kisi yukarda diagramı paylasırken bile bolgecilk yapmıs :) Ayıptır gunahtır canım kardesim. Kendin icin istedigini mumin kardesin icin de iste buyuruyor Peygamberimizz.

• Buradan baskalarının arkasından gıybet yapıp Allahu Tealanın adını agzına almak ne kadar dogru acaba.Bolgecilik yapmıyorum diyen kisi yukarda diagramı paylasırken bile bolgecilk yapmıs :) Ayıptır gunahtır canım kardesim. Kendin icin istedigini mumin kardesin icin de iste buyuruyor Peygamberimiz.

Sen milleti ümitlendirirken ayıp günah düşünmüyon mu ?

• Beyler tartışmayı keselim artık hevesimizi kursağımızda bırakmayın.

Tartışma niyetim yok. Ama arkadaşımız gıybet yapıyorsun diyor. Yav yazdığımı herkes görüyor neyin gıybetidir bu ?

Ben Allah'a havale ettim. Allah biliyor. Eğer bu forumda azıcık adalet kalmış ise yöneticiler kimin hakaret edip kimin başka bölgelere laf çartpıttığını görür.

• Tartışma niyetim yok. Ama arkadaşımız gıybet yapıyorsun diyor. Yav yazdığımı herkes görüyor neyin gıybetidir bu ?

Ben Allah'a havale ettim. Allah biliyor. Eğer bu forumda azıcık adalet kalmış ise yöneticiler kimin hakaret edip kimin başka bölgelere laf çartpıttığını görür.

Ne guzel dedin iste bak.Allah herseyi goruyor.Daha tartısmaya gerek yok.Ben buraya yazdıgın mesajı gormesem ne oiacaktı.gıybet olmayacakmıydı.Ayıp ayıp

• @"Yunus Saraç" Sistemin geleceği konusunda en ısrarlı yazar olarak ben bile bu sistem Marmara veya Karadeniz'in demiyorum farkındaysan. Istanbul garanti kar alacak demek bu sistemin Karadeniz'i etkileyeceği veya etkilemeyeceği konusunda bir anlam içermiyor. Farkındaysan sık sık bölge tahmini yapmamak gerektiğini söylüyorum. Sistem yaklaştığında veriler Marmara sistemi diyorsa biz de deriz, fakat şuan demek verisiz bir bölge ayrımcılığından başka birşey değil. Konuyu kapatın, @"Great Khan" siz de insanları eleştirmek için fırsat aramayın, mümkünse birinin hatasını da kimsenin gözüne sokmaya çalışmayın. Bırakın başkaları uğraşsın başkalarının hatalarıyla. Böyle olursanız pek sevilmeyen biri olursunuz.

• @"Yunus Saraç" Sistemin geleceği konusunda en ısrarlı yazar olarak ben bile bu sistem Marmara veya Karadeniz'in demiyorum farkındaysan. Istanbul garanti kar alacak demek bu sistemin Karadeniz'i etkileyeceği veya etkilemeyeceği konusunda bir anlam içermiyor. Farkındaysan sık sık bölge tahmini yapmamak gerektiğini söylüyorum. Sistem yaklaştığında veriler Marmara sistemi diyorsa biz de deriz, fakat şuan demek verisiz bir bölge ayrımcılığından başka birşey değil. Konuyu kapatın, @"Great Khan" siz de insanları eleştirmek için fırsat aramayın, mümkünse birinin hatasını da kimsenin gözüne sokmaya çalışmayın. Bırakın başkaları uğraşsın başkalarının hatalarıyla. Böyle olursanız pek sevilmeyen biri olursunuz.

Hocam bizler yağış sıkıntısı çekmeyiz inş yağış sıkıntısı olurmu sizce bizim buralarda

Kimseye şirin görünmeye çalışmıyorum. Buradaki insanlar beni sevse ne olur sevmese ne olur ?

Hakarete uğradığım halde sükunetimi bozmadan saygı çerçevesi içinde yazdım ama uyarıyı ben aldım. Umurumda değil ama haksızlık kanıma dokunuyor.

Neyse Allah şahit olsun şu yaşananlara onun mahkemesinde görüşeceğiz. İyi geceler.

Ben şuna kızıyorum. Kaç gündür sistem geleceğini söyleyen yazarımız Root kardeşimiz bölge tahmini yapmıyor. Ama bazı arkadaşlarımız nerdeyse cm işine girecek. :(

Çok haklısın , uzatmanın bir anlamı yok. Dediğin gibi , 12-13 gün var daha sisteme. Şimdiden net konuşmak yanlış , şahsen özür diliyorum herkesten.