Hayalindeki Kışı Anlat

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Her yıl normal kış koşullarını yaşamak.

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• 3 tane vortex sabah İstanbul’u vurur. Güney kıyılar dahil her yer kar alır özellikle yüksek kesimler 1,5-2 metre kar alır. Sonra diğer vortex falan derken İstanbul yok oluyor benim hayal bu

Worteksten daha güzeli var hocam. 2004 sisteminde ki gibi çok derin bir siklon ve - 14 izotermi. Bir şehri değil tüm bölgeyi gömüyor. Onun ulaştığı rüzgar hızı ve tipiye ne dek, ve worteks ulaşabilir. Elbet birgün..

• Her yıl normal kış koşullarını yaşamak.

Aynen öyle kışın büyük kısmı mevsim normallerinin üstünde sıcaklıklar ve normallerin altında yağışlarla geçmeye başladı. En iyisi bu.

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Aristokrat sana katılıyorum. Geçen haftalarda sıcaklık rekorunu kırarken bugünlerde mevsim normallerinin altına girdik. Bir dengesiziz cidden...

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Sabah başlayan yağmur sonrası akşam kara çevirip 1 hafta blokaja gitmesi sahillerde 50 cm üzeri kar yapması yani 6 ocak 2017:)

• Sabah başlayan yağmur sonrası akşam kara çevirip 1 hafta blokaja gitmesi sahillerde 50 cm üzeri kar yapması yani 6 ocak 2017:)

O sistem zamanı Kartal sahilde oturuyordum. 50 cm değil de 21-22 cm civarıydı sanırım örtümüz. En yükseği buydu. Her sahil bölgelesi 50 cm alamadı malesef :( avrupa yakası sahilleri almıştır. Avrupa yakası fenaydı 2017de.

Edit: o dönemki konumum daha azmış😂10-15 cm diyor

86a7f476051d1ee9f70.jpg

• Bu kış için dileğim 1980'lerdeki gibi efsanevi uzun vadeli bir sistemin gelip kışı kapatmamız. O bize fazlasıyla yeterdi :)

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)