9 Şubat (Kışın 2. fazı) Başlıyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bünyamin Sürmeli beklenen soğuk havanın Marmara'da kky yapacak düzeyde olduğunu Mikdat Hoca da 8-9-10 Şubat'ta havanın yine şöyle bir soğuyup, kar atıştırıp geçeceğini söylemiş.Kayda değer bir sistem ortada yok henüz Marmara ve İstanbul için.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Burdur'da soğuk ve yagis sınırda.
    Kar ihtimali çok fazla yok.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bünyamin Sürmeli beklenen soğuk havanın Marmara'da kky yapacak düzeyde olduğunu Mikdat Hoca da 8-9-10 Şubat'ta havanın yine şöyle bir soğuyup, kar atıştırıp geçeceğini söylemiş.Kayda değer bir sistem ortada yok henüz Marmara ve İstanbul için.

Bünyamin surmeli tam bir tirt bu sistem istanbula 10 subattan sonra kar birakicaktir ecmf dun aksama gore guzel cikti verdi dahada duzelicektir bekle ve gör

• Bünyamin Sürmeli ülkemizin saygıdeğer meteorolojistlerinden birisi. Adama tırt demek senin neyine? Saygı biraz

Beyler mesleği ni profesyonel ce yapan kisilere saygısız yapmayalim rica ediyorum
    adamlar kendi lerini kanıtlamış kisilerdir
    efsane mi deseydi acaba

• Beyler mesleği ni profesyonel ce yapan kisilere saygısız yapmayalim rica ediyorum
    efsane mi deseydi acaba

Adama tırt dedi diye saygısız mı olmuş oluyo beğenmeyebilir tahminlerini bende pek beğenmiyorum özellikle konuşması anlatımı çok sıkıcı ve şefksiz %99 kar yağacağı zaman bile karla karışık yağmur demeyi elden bırakmıyor uyuz uyuz halleri var.

• Beyler mesleği ni profesyonel ce yapan kisilere saygısız yapmayalim rica ediyorum
    efsane mi deseydi acaba

yapmayın arkadaşlar Bünyamin Sürmeli bu ülkenin meteoroloji alanında bir değeridir, saygısızlık yapmayın, hele de benim konu balığım altında hiç yapmayın

• Adama tırt dedi diye saygısız mı olmuş oluyo beğenmeyebilir tahminlerini bende pek beğenmiyorum özellikle konuşması anlatımı çok sıkıcı ve şefksiz %99 kar yağacağı zaman bile karla karışık yağmur demeyi elden bırakmıyor uyuz uyuz halleri var.

Bunyamin surmeli 3 gun sonra sini bile net soyliyemiyen biri bana gore efsane semih surmeliden daha başarılı

• Değerlendirmelerini çok daha önceden elindeki "görece olarak bizden daha iyi olanakları kullanarak" verilerle mutlaka yapıyordur ancak bunları yazılı ve görsel basında paylaşmasının spekülasyona yol açmasını engellemek adına belli bir kesinlik kazanana kadar susuyordur. Ben de onun yerinde olsam benzer ihtiyatlılığı gösterirdim.

• Bünyamin sürmeli bizim tahminlerimizin daha iyisini yapmıştır örneğin yılbaşı sisteminde istanbul kıyılarda örtü olmaz demişti her ne kadar örtü olucak gibi görünsede adam sadece kendini garanti almak için öyle dedi

• Şimdi Bünyamin bey görmüyor mu örneğin 9 Şubat günü yağışların öğleden sonra il genelinde kar yağışına döneceğini görmüyor mu görüyor elbete ama 6 gün önceden çıkıp ekranlarda bunu söylemek kolay değil