Dizi, Film, Tv Program Sohbet [Genel Konu]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu fırtına avcılarını uzun zamandır arıyordum ve Storm Chaser hocam sizin sayenizde denk geldim.:)

Eskiden çok izliyordum televizyonda. Acaba hala devam ediyorlarmı diye merak ediyordum. Devam ediyorlarmış.:thumbup:

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Fırtına avcıları kaçırılmaz:) ABD de olsam yapacağım çılgınlıklardan biri bu iş olurdu..Tornado kovalamak özellikle..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İzlediğiniz filmlerden, dizilerden ve animelerden güzel sahneleri ve diyalogları buraya atalım mı ne dersiniz? :) Ben bir şey izleyeceğim zaman en çok konusuna ve sahnelerine dikkat ederim ama iyi izleyici değilimdir sinema dünyasıyla aram iyi değil belki bir şeyleri izlememize vesile olursunuz karantina günlerinde ben başlatıyorum geleneği.

İlk önce bir filmden kesit koyuyorum buraya The Purge (Arınma Gecesi) ilk filmi vizyon tarihi 2013 yılı. Yüzüklerin Efendisi, Gora vs. filmleri 100 kerede olsa izlerim belki ama az ve öz olanlar daha değerlidir. Filmde Amerika'da suç oranlarını azaltmak için yılda sadece 1 gün tüm suçlar serbest bırakılıyor herkesin herkesi öldürme hakkı var. Konusu oldukça psikopat olan filmin sahneleri de ilgi çekici. İyi sandığınız insanlar o gece şeytanlaşıyor birden gifimi de atayım oldukça manidar :)

Arınma Gecesi'ne hazırlık yapan bir arınmacı

The Purge GIFs | Tenor

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Eğer izlemeyen varsa muhakkak izlesin, bu zamana kadar izlediğim en iyi filmler arasında ilk 3 tedir.. Bu sahne de de gözyaşınızı tutamazsanız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İzlediğim filmlerden aklımda kalan sahneleri paylaşacağım, geçen galiba Gréy önermişti bunu, bence güzel olur..

İlk star warsla başlayalım:)

• Narsil Star Wars serisini hep merak etmişimdir ama o kadar karışık ve uzun ki nereden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası çok eski bir seri olduğu için 1900'lü yıllardaki filmlerini de izleyesim gelmiyor :) Bildiğim tek tayfa Anakin, Darth, Kenobi ve şu küçük yeşil şey :D Onları da Klon Savaşları çizgi filmi vardı Cartoon Network'te oradan biliyorum biraz izlemiştim.

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Narsil Star Wars serisini hep merak etmişimdir ama o kadar karışık ve uzun ki nereden başlayacağımı bilmiyorum açıkçası çok eski bir seri olduğu için 1900'lü yıllardaki filmlerini de izleyesim gelmiyor :) Bildiğim tek tayfa Anakin, Darth, Kenobi ve şu küçük yeşil şey :D Onları da Klon Savaşları çizgi filmi vardı Cartoon Network'te oradan biliyorum biraz izlemiştim.

Tavsiye ederim eski üçleme aslında efsanedir ama bazı şeyler çok yapmacık gelebilir yani mesela kuklaları kullanmışlar çok belli oluyor ama filmin yapım yılına bakınca o zamana göre çok iyi. 2. seri üçleme, ilk üçlemenin öncesine götürüyor olayların nasıl geliştiğini anlatıyor. Son üçleme ise eski üçlemenin sonrasını anlatıyor. Star wars izleyeni olarak hepsinden keyif alarak izlemişimdir sadece geçen yıl ki en son filme kadar.

Tavsiyem en eski üçlemeyi izleyerek başla, dini bile olan bir film serisinden bahsediyoruz:)

• Tarantino seviyorsanız Brad Pitt adamım yok benimki oscar mağduru Leonarda di Caprio diyorsanız,Allah sahabına bağışlasın Margot Robbie bacımızı diyorsanız takılın.Eskiler olmazsa olmaz diyorsanız Kurt Russel &Al pacino sizi karşılasın.Dakota Fanning hayranları O da var^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Dexter dizisi çok sürükleyici olmasa da olaylara biraz tersten bakmanızı sağlayacak. Bir seri katilin hayatını ve normal insanlar gibi davaranmaya çalıştığını göreceksiniz. Sonu çok hüzünlü bitiyor ve aşırı yalnız hissettiriyor insana kendini. Dexter belki onlarca can aldı ama onun canından gidenler daha fazlaydı...

Dizi tanıtımı gibi oldu :)

Aşağıdaki video Dexter'in son cinayeti. Adeta ölüm makinesi olan Dexter öldürme iç güdüsünü kaybetmişti insanları öldürmek artık ona zevk vermiyordu ama bu son cinayatin de haklı bir sebebi vardı.

• Buara tekrardan izlediğim diziden güzel bir sahne:)

• Polat Alemdar Cerrahpaşalı'yı öldürürken sahne boyunca hiç gözünü kırpmaz. Sebebi ise Polat Cerrahpaşalı'ya Çakır'ı nasıl öldürdün dediğinde Halit ona gözümü kırpmadan öldürdüm demiştir.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Netflix’ın yeni dizisi Belçika yapımı güneş ışınları canlıları öldürmeye başlayınca yolcu uçağıyla güneşten kaçan bir kaç insani konu alıyor dizide bir tane Türk karakterde var ve baya etkin bir role sahip