Kar Tatili Haberleri [Genel Başlık]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla güvenimi kırdınız kesin tatil diyosunuz kaç saattir, ama sizede bişey diyemiyorum şuan fena halde kar yağışı var, üsküdar tarafındayım. Bu vali dengesiz.

• Çoğu kişi güvenmeyecektir havaforumun tatil haberlerine, tatil haberi verdiniz, tatil olma ihtimali bundan sonra yok, bir kere tatil olmayacağı söylendi.

Yarının %100 tatil olması gerekmektedir yağış olsun olmasın yarınki oluşacak don olayının şiddeti istanbulda pek alışık olmuyacak cinsden

• Çoğu kişi güvenmeyecektir havaforumun tatil haberlerine, tatil haberi verdiniz, tatil olma ihtimali bundan sonra yok, bir kere tatil olmayacağı söylendi.

Güvenmesin. Salı-çarşambayı ilk haber veren kim onuda söyle bari ? Ayrıca aynı saçmalığı Vali Mutlu 6 Ocak 2013'te yaptı. Tatil yok dedi, gece tatil yapıldı. Yine aynısı yapılabilir ;).

• Güvenmeyen beğenmeyen varsa buyursun MGM'yi takip etsin. Eğer meteorolojinin tahminine göre hareket etseydik salı sabahı müthiş karla uyanacaktık -ki hafif yağışla uyandık- şu an ise 0 yağışla devam edecektik. Meteorolojinin işini hiç ciddi yaptığını düşünmüyorum açıkçası eğer İstanbuldaki hava sıcaklığı ölçme merkezlerini gören varsa son derece eski sistem ve bilgisayarlarla çalıştıklarını görebilirler. Bu konuda kusura bakmayın ama Amerikanın tırnağı olamayız adamlar dakika dakika biliyor neler olacağını.

• anlamadığınız konu şu yağış yoksa tatil olmaz. eğer gece 4 de yağıp tutarsa kar tatili olur. çünkü kar gunduz yağmıyacağı ve şu an yağanda gece temizleneceği için ulaşımda hiç bir sıkıntı olmıyacaktır.

• Sıkıntı olmaz, gidersiniz okula. Biz Kütahya'da 2 gündür 25 cm kar, -5 derecede gidiyoruz. Üstelik kar yağmadığı gün tatil yaptılar :D 3 gündür tatil yapan Afyon'a selamlar.

• anlamadığınız konu şu yağış yoksa tatil olmaz. eğer gece 4 de yağıp tutarsa kar tatili olur. çünkü kar gunduz yağmıyacağı ve şu an yağanda gece temizleneceği için ulaşımda hiç bir sıkıntı olmıyacaktır.

Bak güzel troll kardeşim İstanbul'da kaç bin sokak var biliyor musun? Sence bunların hepsinin temizlenmesi mümkün mü? Ana arterler dışında her yer bitik şu anda

Bursa ve Kocaeli'de buzlanma-don yüzünden tatil oldu yağış değil. Aynı durum İstanbul içinde geçerli, ek olarak yağışta var. Alınan karar saçmalık.

• Sıkıntı olmaz, gidersiniz okula. Biz Kütahya'da 2 gündür 25 cm kar, -5 derecede gidiyoruz. Üstelik kar yağmadığı gün tatil yaptılar :D 3 gündür tatil yapan Afyon'a selamlar.

Hocam orası Kütahya, okula herkes ya yürüyerek ya da çok kısa servisle gidiyordur. Ben her sabah 05:45te yola çıkıp 45 km. yol gidiyorum Beşiktaş'a, İstanbul dediğin yerde bırak karı yağmur yağdığında her yer felç oluyor

• Hocam orası Kütahya, okula herkes ya yürüyerek ya da çok kısa servisle gidiyordur. Ben her sabah 05:45te yola çıkıp 45 km. yol gidiyorum Beşiktaş'a, İstanbul dediğin yerde bırak karı yağmur yağdığında her yer felç oluyor

Aynen öyle bıktım bu Beşiktaşın trafiğinden seni çok iyi anlayabiliyorum hocam.

• Bursa ve Kocaeli'de buzlanma-don yüzünden tatil oldu yağış değil. Aynı durum İstanbul içinde geçerli, ek olarak yağışta var. Alınan karar saçmalık.

troll kesinlikle değilim ve kar tatili olsun istiyorum(yarın sınavım var)
    ve bence tatillik bir durum yok yarın sabah tum yollar açılmış olcak. şu an heryer tuzlanıp temizleniyor burdan 3. geçişi ekiplerin. gece yağarsa tatil yağmazsa çok zor bence. hele salı gunu vakası yaşandıktan sonra çok çok zor. salı günü o son dalgayı geçmiyecektiniz valinin cesaretini kırdınız :(

• yeniden bir toplantı yapmalaraı lazım bence olucak iş değil allahtan benim okul eve yakın yürümek sorun değil daha üsküdardan çekmeköye gelen öğrenciler var kesin yetişemeyecekler yalandan yok yazıl