Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Benim tek bir sorum olacak o da pazartesi günü ani karayelle soğuk aniden İstanbul'u sarabilir mi ve bunun sonucunda pazartesi siklonik bir durum beklenmediği için dek oluşabilir mi?

• Hendek'in maşallahı var her sene payımıza düşeni alıyoruz. :) biraz inceledim konularıda 20-30cm'e hasret arkadaşları görünce şükrettim :) bundan bi kaç sene önce 70-80cm görmüştüm. bekliyorum güzel bi yağış inşallah.
    hali hazırda 10-15cm kar var. gelsin binsin üstüne.

Usta ben ferizlideyim burda kar 1 2 cm tuttu sadece bu kez nasıl olur acaba ?

• Üzülerek bende forumdan ayrıldığımı üyeliğimin iptalini istiyorum burada anakata'nında belirttiği gibi iş amaçlı yolculuk amaçlı olanlar var bu insanların soruları hep 2. Planda gelin görün nekadar tatil sevdalısı genç arkadaş varmış tekrar ediyorum gençler yaşımız 29-28 biLer tarımsal amaçlı beklentimiz var tatil planımız malesef yok o yüzden biraz saygı kar varmı var yoğunmu yoğun daha ne demeye cm sorarak laf karmaşası yaratırsınız bu forum sadece tatilciler ve kalabalık oluşturur sağlam ve vizyonlu bir çok insanıda kaybedebilir gücüde azalır umarım bu sorunlara yöneticiler el atar.

emin olun çok iyi anlıyorum 2 gündür forumu takip ediyorum. ben sinirlendim, yazma ihtiyacı duydum.

böyle kaliteli bi siteye davetiye sistemi ile üye alınmalı diye düşünüyorum.

• Beyler bir şey soracağım daha demin Mgm ' ye baktım . Avrupa yaksında ki ilçelerde sadece salı günü kar var --> Anadolu da kalan ilçelerde ise Pazartesi:KKY Salı: Yoğun KAr çarşamba : kar var Avrupa yakası bu kadar mı vahim durumda :( :)

• Bursa'da ne olur lütfen cevaplayın artık kaç cm örtü oluşur yoğun kar yağışını hangi günler görürüz???

Bursa da Pazartesi öğle saatleri tamamen kara dönebilir...her geçen saat daha da artan yağışla beraber salı günü kar fırtınası olabilir... Bursa için %70 ihtimalle yer yer 60 cm kar görülebilir... Minumum 40 cm...

• İstanbuldaki dek yağışının en fazla alacağı yer anadolu yakası özellikle maltepe kartal pendik tuzla civarlarıdır karayel eseceğini varsayarak yaptım bu tahmini ayrıca minimum 20cm 50 cm arası kar bekliyorum 25 derecelik bir fark oluşuyor bu az bir fark değil...hatırlayın 2012 şubat başı sistemini 15 derece fark vardı o sistemde.

• emin olun çok iyi anlıyorum 2 gündür forumu takip ediyorum. ben sinirlendim, yazma ihtiyacı duydum.

Arkadaşlar sakin olun, ben de yıllardır bu forumdayım. Her sistem öncesi böyle arkadaşlar gelir geçer. Lütfen kalın ki sizin gibilere ihtiyacımız var ;)

• Üzülerek bende forumdan ayrıldığımı üyeliğimin iptalini istiyorum burada anakata'nında belirttiği gibi iş amaçlı yolculuk amaçlı olanlar var bu insanların soruları hep 2. Planda gelin görün nekadar tatil sevdalısı genç arkadaş varmış tekrar ediyorum gençler yaşımız 29-28 biLer tarımsal amaçlı beklentimiz var tatil planımız malesef yok o yüzden biraz saygı kar varmı var yoğunmu yoğun daha ne demeye cm sorarak laf karmaşası yaratırsınız bu forum sadece tatilciler ve kalabalık oluşturur sağlam ve vizyonlu bir çok insanıda kaybedebilir gücüde azalır umarım bu sorunlara yöneticiler el atar.

ayrılmamanızı tavsiye ederim burası seviyeli bir ortam ne kadardır burdasınız bilmiyorum ama kalın bence

• Beyler bir şey soracağım daha demin Mgm ' ye baktım . Avrupa yaksında ki ilçelerde sadece salı günü kar var --> Anadolu da kalan ilçelerde ise Pazartesi:KKY Salı: Yoğun KAr çarşamba : kar var Avrupa yakası bu kadar mı vahim durumda :( :)

ECMWF dek görmemezlikten geldi muhtemelen zaten dek olup olmayacağı daha doğrusu nerelerde etkili olacağı 24saat önce bilinebilir ama yine de tutarlıığı %65-75 arasıdır.Ayriyetten mgmyi bu sistem için takmana gerek yok İstanbulun tepesinde -12ler gezerken İzmir'i İstanbul'dan soğuk göstermiştir.

Einmal editiert, zuletzt von Mete Ilter ()

• emin olun çok iyi anlıyorum 2 gündür forumu takip ediyorum. ben sinirlendim, yazma ihtiyacı duydum.

Katılıyorum bu forumun daha kaliteli ve seviyeli hale gelmesi için bu şart daha ciddi ve daha adaletli ortam oluşmalı benım 500 dönüm arazim var MGM;yi bıraktım itibarlı bir yer olarak gördüğüm buradayım ve benım gibi sayısız insan da var her insan bıktı yani boş muhabbetten boş cm hesaplamasından teknik ve bilimsel konuşandan bir yane her üye okul tatili yazık bu emeklere...

• İstanbuldaki dek yağışının en fazla alacağı yer anadolu yakası özellikle maltepe kartal pendik tuzla civarlarıdır karayel eseceğini varsayarak yaptım bu tahmini ayrıca minimum 20cm 50 cm arası kar bekliyorum 25 derecelik bir fark oluşuyor bu az bir fark değil...hatırlayın 2012 şubat başı sistemini 15 derece fark vardı o sistemde.

Söyledigın ilceler arasında en şanslısı hangisi tuzlada oturuyorum da

• sadece yazılanları okuyorum.
    rahatsızlığımı dile getirmek istedim. açıklamaları okumadan soru soranlar, bölgesi hakkında açıklama yapıldığı halde ili hatta ilçesi için yorum bekleyen arkadaşlar yapmayın Allah aşkına bu arkadaşlarında işi gücü var. yoğunlar demek ki. bir soruyu tekrar tekrar sormanın bi manası yok. hele ki öğrenciler... okullar tatil olacak umuduyla adamları soru yağmuruna tutmanız çok çok yanlış. balıkçı olursunuz, tarımla ilginirsiniz, seyehata çıkacak olursunuz anlarımda bu kadar abartıyla insanların üstüne gitmek hiç bişey kazandırmıyor siz öğrencilere. o adamlar karın yağmasını ne öne alabilir ne de kar yağdırabilir. sabırla beklemeyi neden denemiyorsunuz?

anlıyorum sizi. biz de tatiller bekledik, kar bekledik ama bu kadar abartı fazla. yazmıcam yazmıcam dedim dayanamadım. özellikle ahmet45 heyecanını inan anlıyorum ama sabır. sabır.

Dönemin arkadaşları çok heycanlı,sabırlı olmalılar

• Arkadaşlar yukarda butun aciklamalar yapilmis artik il il sormayi birakin.il il kimse bişey bilemez bu yaz yagisi olsa bi iki saat evvelden uyarilir ama cephesel oldugu icin genel bi yorum anca ondan sonrasi Allah a kalmis.ornegin size 20 km oteye cok yagis dusmez 20 km ote kara bogulur