Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Arkadaslar mgm sali gunu izmir icin verdigi kar ikonunu kaldirip cok bulutlu ikonu koydu yarim saat once. Son durum nedir? Izmire kar yagma ihtimali ortadan kalkti mi?

sen mgm yi fazla ciddiye alma bizede 3 gün yoğun kar verdi 1 cm bile yağmadı mgm yi son 12 saat ciddiye al :biggrin:

• Arkadaslar mgm sali gunu izmir icin verdigi kar ikonunu kaldirip cok bulutlu ikonu koydu yarim saat once. Son durum nedir? Izmire kar yagma ihtimali ortadan kalkti mi?

Bende kar ikonu duruyor o eski tahmini arada oluyor ihtimal var hala ;)

• sadece yazılanları okuyorum.
    rahatsızlığımı dile getirmek istedim. açıklamaları okumadan soru soranlar, bölgesi hakkında açıklama yapıldığı halde ili hatta ilçesi için yorum bekleyen arkadaşlar yapmayın Allah aşkına bu arkadaşlarında işi gücü var. yoğunlar demek ki. bir soruyu tekrar tekrar sormanın bi manası yok. hele ki öğrenciler... okullar tatil olacak umuduyla adamları soru yağmuruna tutmanız çok çok yanlış. balıkçı olursunuz, tarımla ilginirsiniz, seyehata çıkacak olursunuz anlarımda bu kadar abartıyla insanların üstüne gitmek hiç bişey kazandırmıyor siz öğrencilere. o adamlar karın yağmasını ne öne alabilir ne de kar yağdırabilir. sabırla beklemeyi neden denemiyorsunuz?

anlıyorum sizi. biz de tatiller bekledik, kar bekledik ama bu kadar abartı fazla. yazmıcam yazmıcam dedim dayanamadım. özellikle ahmet45 heyecanını inan anlıyorum ama sabır. sabır.

• Bu sistemde doğu marmara için Kocaeli'nin güney ilçelerinden karamürsel - gölcük - kartepe - hattında kar yığılması görülebilir... Ayrıca sakarya hendek ve akyazı ilçeleri oldukça nasipli görünüyor...

• Maden bölgesinde çalışan biri tatili neden beklesin geçen yılbaşı sisteminde mahsur kalanlar ona göre tahminler doğrultusunda yola nasıl çıkalım hesabı yapıyoz şu an hala 50 cm kar var dağda manisa-soma için sistem ile ilgili tahminin çok çok iyi olcak hocam iyi çalışmalar

• Üzülerek bende forumdan ayrıldığımı üyeliğimin iptalini istiyorum burada anakata'nında belirttiği gibi iş amaçlı yolculuk amaçlı olanlar var bu insanların soruları hep 2. Planda gelin görün nekadar tatil sevdalısı genç arkadaş varmış tekrar ediyorum gençler yaşımız 29-28 biLer tarımsal amaçlı beklentimiz var tatil planımız malesef yok o yüzden biraz saygı kar varmı var yoğunmu yoğun daha ne demeye cm sorarak laf karmaşası yaratırsınız bu forum sadece tatilciler ve kalabalık oluşturur sağlam ve vizyonlu bir çok insanıda kaybedebilir gücüde azalır umarım bu sorunlara yöneticiler el atar.

• Bu sistemde doğu marmara için Kocaeli'nin güney ilçelerinden karamürsel - gölcük - kartepe - hattında kar yığılması görülebilir... Ayrıca sakarya hendek ve akyazı ilçeleri oldukça nasipli görünüyor...

Hendek'in maşallahı var her sene payımıza düşeni alıyoruz. :) biraz inceledim konularıda 20-30cm'e hasret arkadaşları görünce şükrettim :) bundan bi kaç sene önce 70-80cm görmüştüm. bekliyorum güzel bi yağış inşallah.
    hali hazırda 10-15cm kar var. gelsin binsin üstüne.

• Efsane-Semih Erzincan demis erzincan derken guneye bakan yamaclari demek istemistir tunceli ovacik filan. Bitliste suan 25 cm kar var bu yagisla metreyi gecer orayı unutmuş ic anadoluda da etkili kar olacaktir kayseri sivas konya guneyi özellikle. Bide kastamonu degilde ordu giresun da daha cok olacak bence. Uzun süredir boyle gunduz sicakligi görmemiştim bu kiyilar icin cok güzel haber. Marmaradada sakarya civari en sanslisi uzun sure kar alabilir

• İstanbul Başakşehir rakım 125 metre ne kadar kar yağışı alacağız ve ne kadar soğuk olacak çok merak ediyorum :)

Burası için çarşamba gündüz sıcaklığı dahi -3.5 derece olabilir... Ancak yağışınız için çokta birşey söylenemez... İşiniz biraz da Sea Effect (DEK) lere kalmış durumda... Bu şu demek; 1 metrede olabilir Yarım metrede olabilir 20 cm de olabilir...

Bu açıdan son 24 saati beklemeniz gerekecektir... Deklerin oluşumu için 24 saatten fazlasını tahmin etmek %30 ihtimal demektir.