GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Ocak 2015)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Burada kis bitti diyenleri 7 10 gune gorecegim. Hatta bir yere not edin. su anda verilerimden yola ciktigim sekilde bekledigim sistem belirttigim tarihlerde gelecek subat 2.inci hafta civari. hatta dun gece tekrar kotrol ettim. sistem gelecektir arkadaslar. hatta bu yorumumu bir yere yazinda sonra iftira etmesin bazi arkadaslar

20 gun once den 6 ocak fos ve 25 gun onceden 12 ocak civari efsaevi sistem gelecek dedim ve oldu. yilbasi sisteimi de fos oldu. simdi 12 ocak tan sonra asil gol geliyor

Ya sen milleti deli etmek içimi gelmişsin kar yağan güne fos tutmayan güne efsanemi diyosun ya yalanların yetmedi 6 ocak fos filan değil 12 ocakda efsaneyle uzakdan alakası yok artık sus

• Ya sen milleti deli etmek içimi gelmişsin kar yağan güne fos tutmayan güne efsanemi diyosun ya yalanların yetmedi 6 ocak fos filan değil 12 ocakda efsaneyle uzakdan alakası yok artık sus

Ya buna cevap verdikçe böyle oluyor. Bırakın cevap vermeyin kendi kendine konuşsun dursun.

Alemde şer, Oğuz'da er tükenmez !

• 27-29 Ocak tarihleri arasında yurdumuzun batısında yeniden kar yağışlarının görülme olasılığı bence oldukça yüksek. Senenin favorisi, benim gönlümün efendisi ECMWF sinyal veriyor hafiften, takibe devam ;).

• 27-29 Ocak tarihleri arasında yurdumuzun batısında yeniden kar yağışlarının görülme olasılığı bence oldukça yüksek. Senenin favorisi, benim gönlümün efendisi ECMWF sinyal veriyor hafiften, takibe devam ;).

Sistem kesinleşsin o zaman belli olur.Bence Marmara,Karadeniz ve İç Anadolu güzel etkilenir :)

• Ben burada yokken bana atıp tutanlar önce karşı görüşlü oldukları kişinin görüşlerine saygı duyacak. Duymayacaksa da susacak. Ben sizler gibi hiç bir zaman böyle yapmadım yapmayacağım. Kim ne derse desin tahminleimin arkasındayım ve hayatım boyunca yalan söylemedim. Yalancılıkla suçlayanları tevekküle davet ediyorum. ön yargılı olmamaya davet ediyorun.

• Pendikci 6 ocak sisteminde Kocaeli/İzmit 25 cm kar aldı dostum. 2013 de yağan toplam karı topla yine bir 6 ocak etmiyor. Sen pendikte oturduğuna emin misin ? Moda da falan oturuyor olmayasın ? 6 ocak da rüzgar şiddetsiz olsa 2012 yi geçecektik bilmem farkında mısın ? Şubat 2. hafta tahminine şiddetle katılıyorum yılbaşı fostur ona da katılıyorum.. Ama 6 ocak ona takıldım bak işte..

Einmal editiert, zuletzt von yorgunn41 ()

• Kışı şimdiden bitiren bazı yorumculara da şunu söylemek gerekir. 1987 Şubat ayının sonlarında Marmara'da sıcaklıklar 20 li dereceleri bulmuştu ve herkes..Kış bitti demişti ve filmin nasıl bittiğini herkes bilir

• Kışı şimdiden bitiren bazı yorumculara da şunu söylemek gerekir. 1987 Şubat ayının sonlarında Marmara'da sıcaklıklar 20 li dereceleri bulmuştu ve herkes..Kış bitti demişti ve filmin nasıl bittiğini herkes bilir

1987 senesinde şuanki veri deposu olsaydı.
    Mart ayında sert bir kış geçebileceğini en azından yüzdesel bir pay olarak söyleyebilirlerdi...

Artık günümüz ile 20 30 sene öncesini lütfen kıyaslamayın teknolojiyi yabana atıyorsunuz akıllara zarar hareketler bunlar :)

• Arkadaşlar kuzey amerikadaki sistem avrupaya doğru harekette görünüyor avrupaya gelen sistem elbet bizede birşeyler bırakır meteoroloji felan okumuyorum ama radar görüntülerinden değerlendirmem bu siz ne düşünüyosunuz ?