Yabancı Ülkelerdeki Meteorolojik Hadiseler

 • Merkez noktadan canlı bağlantı var mı takip edelim ?

  Fazla kamera yok Belgrad, Novi Pazar ve Sofyada var. Severe Weather EU'ya gönderilen raporlardan takip ederiz. 60 dBz'li bow echo var şu an.

  lrvnBx.png


  Bulut tavan sıcaklığı -60 derece. En az ceviz büyüklüğünde dolu yapmaması çok zor.


  3A1Tio.jpg

 • ABD’nin Michigan eyaletindeki Wixom Gölü’ndeki baraj çöktü. Bölgede meydana gelen sel nedeniyle çok sayıda otoyol trafiğe kapatılırken, çevrede yaşayanlar için tahliye işlemi başlatıldı.


  ABD’nin Michigan eyaletindeki Wixom Gölü'ne kıyısı bulunan Edenville kasabasındaki baraj, şiddetli yağışlar nedeniyle çöktü.

  Barajın çökmesiyle oluşan akıntı kısa sürede sele dönüştü. Yaklaşık 50 otoyolun trafiğe kapandığı sel baskınında, göle kıyısı olan Edenville kasabası ve güneyinde yer alan Sanford kasabasının tahliye edilmesinin planlandığı açıklandı.

  DHA’nın aktardığına göre Michigan Valisi Gretchen Whitmer, eyaletin tüm birimlerinin söz konusu sel baskınlarıyla mücadele için hazır olduğunu ve Edenville'den tahliye edilecek vatandaşların barınma ve yeme içme ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanacağını ifade etti.

 • 19 ve 20 Mayıs tarihlerinde Avrupa genelinde meydana gelen Şimşek Fırtınası ;  -----

  20 Mayısta Bulgaristan'da meydana gelen dolu yağışından görüntüler;  -----

  19 Mayısta Sırbistan'da meydana gelen Dolu yağışından görüntüler;


 • Bugün Batı Avrupa'ya doğru hızla ilerleyen bir siklonun muhteşem uydu görüntüleri

  Günümüzde hızla gelişen bir siklonun etkileyici uydu sunumu bugün Kuzey Atlantik'te görülüyor. Batı Avrupa'ya doğru ilerliyor. Bir süredir Kuzey Atlantik üzerinde güzel bir derin siklon sunumu gördük. Biz kış aylarında çok sayıda vardı. Sistem bu gece ve yarın (yarın) İrlanda, İskoçya ve Galler'e güçlü bir rüzgar fırtınası getirecek.

  UYDU METİN KİTABI

  Bu hızla gelişen siklonun ders kitabı görünümü uydu görüntülerinde görülebilir. Ekli görünür, kızılötesi ve su buharı (WV) uydu kanallarıdır. WV uydusunda çekirdeğe çok koyu bir şerit sarıldığına dikkat edin - bu, siklonun çekirdeğine sarılmış klasik bir kuru konveyör bandıdır.  1_fdsdsf seviri_nat_ir-overview_20200521_1215 cv

  Ana ön sınır (soğuk cephe bu gece İrlanda ve İngiltere'yi geçecek, güneybatıdan geç saatlere kadar girecek ve Cuma sabahına kadar bölgeden geçecek. Bazı fırtınalarda şiddetli yağmur ve rüzgar fırtınaları oluşması muhtemel


  radarrate_20200521_06_012 radarrate_20200521_06_015 radarrate_20200521_06_018 radarrate_20200521_06_021


  RÜZGAR KARELERİ MÜMKÜN

  Pik rüzgarlar İrlanda, İskoçya ve Galler üzerinde en tuhaf olacak. En yüksek hızlar yerel olarak yaklaşık 120 km / s hıza ulaşmalıdır! Rüzgarlar iki dalga halinde gelecek. Birincisi ön yağmur / rüzgar fırtınası olacak, daha sonra siklon İrlanda'nın batısından kuzeye doğru geçecekken güneybatıdan yaygın bir itme olacak. Sistem, Cuma gününün en yoğun zamanlarında muhtemelen 965 bar veya hatta daha düşük olan oldukça derin minimum merkezi basınca ulaşmalıdır.

  max_gustskph_20200521_06_036 1_wnds


  Güçlü güneybatı akışı, Pazar gününe kadar 100 mm'ye kadar yağışla İskoç Dağlıklarında çok fazla orografik yağışa neden olacak!

  https://www.severe-weather.eu/…h-atlantic-towards-uk-mk/