30 Aralik'ta Soguk Hava Gelebilir

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• bu işin kurusu yok değişim olmazsa 1 ocakta kıyılar dahil 1 ocak akşamı ve 2-3 ocak hatta 4 ocakta kar var

Sistemci Ütadım cuma günü modeller sistemi verirse bi konu açarsın artık :D

Ölmezden gelsem farkedermi yaşamıyorken

• Sizin yormunuz ne olur soruma ? :)

31 Aralık sistemin bozulma ihtimalinden ziyade belki birkaç gün erteleme olabilir. İhtimaline gelince zor soru bu ama %60-65 bence gelecek. Gelme ihtimali önümüzdeki günlerde belirginleşir.

• Arkadaşlar merhaba öncelikle forumda yeniyim. Yılbaşı sisteminin güneydoğuya nasıl bir etkisi olur. Yagıştan etkilenirmiyiz yoksa yagış sonrası soğukla mı yetiniriz cevap verebilecek olan varsa çok sevinirim. Bu arada urfanın siverek ilçesindeyim rakım 800 civarları. Şimdiden teşekkürler..

Hoşgeldiniz,Semih hocam daha iyi cevaplar ama sistem gücüne bağlı yılbaşı sizi de etkileyebilir. Ama o gece için bence sadece yağmurundan yararlanır Urfa

• Hoşgeldiniz,Semih hocam daha iyi cevaplar ama sistem gücüne bağlı yılbaşı sizi de etkileyebilir. Ama o gece için bence sadece yağmurundan yararlanır Urfa

Hoşbulduk. Cevap için sagolun. Yalnız bahsettiğiniz yagmur urfa özelindemi yoksa güneydoğu genelindemi gecerli. Bunu sormamın nedeni bulundugum ilcenin konumu ve rakımı sebebiyle urfadan her daim 3 4 derece daha soğuk olması.

• Hoşbulduk. Cevap için sagolun. Yalnız bahsettiğiniz yagmur urfa özelindemi yoksa güneydoğu genelindemi gecerli. Bunu sormamın nedeni bulundugum ilcenin konumu ve rakımı sebebiyle urfadan her daim 3 4 derece daha soğuk olması.

Yağmur sonrası kuru soğukla yetinme durumumuz var. 4-5 gün içinde sistem iyice netleşir. O zaman Güneydoğu için bir tahminde bulunuruz...

• Hoşbulduk. Cevap için sagolun. Yalnız bahsettiğiniz yagmur urfa özelindemi yoksa güneydoğu genelindemi gecerli. Bunu sormamın nedeni bulundugum ilcenin konumu ve rakımı sebebiyle urfadan her daim 3 4 derece daha soğuk olması.

kral arkadaş o bölgede uzman,üstte cevaplamış.Teşekkürler

• 27 ekimde Kasım 23 sistemini 2 gün gecikme ile tahmin ettim.Yani ben 21 Kasım Dedim Ama sistem ufak oynamalarla 23 de giriş yaptı.
    Ocak başı sistemini 27 Kasımda Söyledim ve üstüne 11 Aralıkta bastıra bastıra 2 - 3 ocak not alın dedim ve sanırsam not alan arkadaşlarım hatta prt screen yapanlar bile oldu .
    Şimdi sisteme tam olarak 1 hafta gibi bir süremiz kaldı. Evet sistem geliyor ve kesin kar getirecek sadece Batı avrupaya gitme şansı olanlar durmasın derim :) 2004 efsanesi Batı Avrupada 1 Ocak tarihinde başlıyor. İstanbul bundan nasibini alacak ama benim umduğum kadar olmayacak bu :)

• Sana ılıkçı demedim ki Şevkete benzemeye başladın dedim :)

Ay sonunda kar ihtimali artıyor, modelleri görmedin galiba.

Ilıkçı demedin sadece kötümser demek istedin anlaşılan herneyse Accuweather 45günlük tahmininde güzel bir Ocak ayı öngörmüş kış tahmini de iyiydi.Hadi bakalım Mgm yi çok takip ettiğim düşünülüyor ama Mgm den çok Accuweather ı takip ediyorum.

• 27 ekimde Kasım 23 sistemini 2 gün gecikme ile tahmin ettim.Yani ben 21 Kasım Dedim Ama sistem ufak oynamalarla 23 de giriş yaptı.
    Ocak başı sistemini 27 Kasımda Söyledim ve üstüne 11 Aralıkta bastıra bastıra 2 - 3 ocak not alın dedim ve sanırsam not alan arkadaşlarım hatta prt screen yapanlar bile oldu .
    Şimdi sisteme tam olarak 1 hafta gibi bir süremiz kaldı. Evet sistem geliyor ve kesin kar getirecek sadece Batı avrupaya gitme şansı olanlar durmasın derim :) 2004 efsanesi Batı Avrupada 1 Ocak tarihinde başlıyor. İstanbul bundan nasibini alacak ama benim umduğum kadar olmayacak bu :)