Kasım Ayı Beklenen Hava Koşulları(Analiz)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Pastırma yazı kısa süreceğe benziyor sadece kısa bir aradan sonra atmosfer bize şov yapabilir mevsimlik tahminler ve üstadlarımız kasım ayı tahminini tutturdu sanırım tebrikler :) :)

Einmal editiert, zuletzt von Sibiryali ()

• Uğur bey tepkinizi anlayamadım, siz tahminde şu yada bu modelden bahsetmişmisiniz? Yok! Bu söylediklerim niye sizegel:)sinki! Ben başka bir mesajdan dolayı bunu dedim, ayrıca tahmininize katılıyorum...:)

Genel anlamda cevap verdim,tepki değil sadece mesajınıza yönelik ufak bir serzenişte bulundum.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

• benimle birlikte biri daha ılık ve sisli demiş kim çok merak ettim şimdi :D

Anketlerde herkesin cevabına saygılıyız,kim nereyi işaretlerse bu onun kendi özgür seçimidir.ayrıca ılıkçı falanda değilsiniz boşverin takmayın kafanıza böyle şeyleri..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Anketlerde herkesin cevabına saygılıyız,kim nereyi işaretlerse bu onun kendi özgür seçimidir.ayrıca ılıkçı falanda değilsiniz boşverin takmayın kafanıza böyle şeyleri..

lıkçı değilim zaten öyle bir amacımda yok kasım ayının genelde ılık geçmesini bekliyorum sadece :)

• NOAA kasım ayına mavileri sokmuş sizce değişiklik olurmu bence tüm yurdu içine alır

Değisiklik illa ki olur salınımlara dikkatlice bakarsan Kırım koridoru her zaman sapmıştır yönünden.bu da şu anlama geliyor ki Kasım ayı oldukça tuhaf geçebilir hele hele böylesine kararsızlıklarla dolu bir Ekim ayını bitirmisken üstelik.

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

• Kasımın yarısı benim dediği gibi geçecek diğer yarısını göreceğiz nasıl olacak. Ben sıcak günler soğuk günlerden fazla olur ve sisli,pastırmayı çok yaşarız ama 1-2 soğuk sistemde alabiliriz demiştim.

• Kasımın yarısı boşa gitti. Umarım 2. yarı bizim lehimize döner...

Pastırma yazı olacağını yazımda belirtmiştim tahminimde şu anda ters giden hiç bir sey yok.sadece yağış konusunda hafif bir yanlıslık yaptım Kasım ortası diyeceğime Kasım başı yağış olacak dedim tek hatam bu..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()