İç Anadolu Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kayseri için konuşmak gerekirse 2-4 ocak sistemi isadece ecmwf nini aynı 16 aralıkta kısa sürelik verdiği sistem gibiyfi gfs hiç bir zaman görmedi bunu diyagramlardada çok zayıftı zaten şimdi ise 15 ocak civarına doğru diyagramlarda hareketlenme var umarım artık örtülük bir sistem alırız çok geç kaldık bu sene

• dün konya ereğli de kuvvetli yağış içindeydi mgm genelde genel hat üzerinde uyarı yapar.ince ayrıntıya çok girmez ancak yazın yerel yağış da ince ayrintiya girer.

Bugün konyada beni de şaşırtan yağışlar oldu yağış şiddetini tutturduk ama kar merkezin yükseklerinde çok yağdı galiba ben öğlen sınırda yağış demistim hatta yağmura daha yakındım ama 500 hpa sıcaklığı ve yogun ygaisla işi götürdü.

Gelelim önümüzdeki günlere önümüzdeki sistemcik e çok güvenmeyin derim bu tip sistemler bazen yok olup gidyor veya denizde kayboluyor. O yuzden guvenemiyorum ama her gecen gun iyi guney keismler iCin kuzeye ne kadar etki edecek yarin baya netlesir.yinede guvenmeyin derim.yarın ve obur gun ise bazı keismler de cok yerel kar olabilir kayseri niğde civarı aksaray nevşehir civarı.konya beyşehir arası da bu yağıştan en çok nasiplenen olacaktır

• dün konya ereğli de kuvvetli yağış içindeydi mgm genelde genel hat üzerinde uyarı yapar.ince ayrıntıya çok girmez ancak yazın yerel yağış da ince ayrintiya girer.

Bugün konyada beni de şaşırtan yağışlar oldu yağış şiddetini tutturduk ama kar merkezin yükseklerinde çok yağdı galiba ben öğlen sınırda yağış demistim hatta yağmura daha yakındım ama 500 hpa sıcaklığı ve yogun ygaisla işi götürdü.

Gelelim önümüzdeki günlere önümüzdeki sistemcik e çok güvenmeyin derim bu tip sistemler bazen yok olup gidyor veya denizde kayboluyor. O yuzden guvenemiyorum ama her gecen gun iyi guney keismler iCin kuzeye ne kadar etki edecek yarin baya netlesir.yinede guvenmeyin derim.yarın ve obur gun ise bazı keismler de cok yerel kar olabilir kayseri niğde civarı aksaray nevşehir civarı.konya beyşehir arası da bu yağıştan en çok nasiplenen olacaktır

Hocam Çorum da durum ne

• Hiçbir zaman 8o

:) yok o kadar da değil evet biraz sıktı niğde ama demistik bu yağış çok yakın iki yerde çok faklılık oluşturacak diye.suan bor da bile gram bisey yokken kilan köyü 20 cm kar altında.

Yarın ise yerel kar alabiliriz ciddi kar için ya cuma(yine güney olabilir) ya haftaya

• :) yok o kadar da değil evet biraz sıktı niğde ama demistik bu yağış çok yakın iki yerde çok faklılık oluşturacak diye.suan bor da bile gram bisey yokken kilan köyü 20 cm kar altında.

Yarın ise yerel kar alabiliriz ciddi kar için ya cuma(yine güney olabilir) ya haftaya

İroni yapıyorum abi. :) Baya baya canımız sıkıldı. ;( Yarın kütlelerin nerden gelmesini bekliyorsun, gene toroslara takılmayalım. :) Ecm yi merak ediyorum, 3-4 ocak için ne diyecek bakalım. Gfs den pek umut yok.

• bu arada yine karaman sarıveliler tarafı kar li eğer önümüzdeki sistemde tutarsa 50 ila 80 cm kar olabilir hafta sonu

Kilanlı Hocam Ic Anadolunun Kuzeyi Için Ne Zamam Güzel Şeyler Konuşmaya Başlıcaz ?