Ege ve Batı Akdeniz Bölgeleri Genel Tahmin ve Uyarılar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Radar hareketli tabloya göre eğer yağış kar olarak düşmeye başlarsa 21-22 gibi başlar izmir için

Düzeltme saat olarak 9-10 gibi :) Umarım kar olarak düşer

Einmal editiert, zuletzt von Uğur Pullu ()

• Radar hareketli tabloya göre eğer yağış kar olarak düşmeye başlarsa 21-22 gibi başlar izmir için

Düzeltme saat olarak 9-10 gibi :) Umarım kar olarak düşer

Şuan izmir 3.6 derece simdi yeniledim 3.7 derce oldu bu sıcaklıkta zor gibi :/

• Evet radara baktığımızda İzmir'i vurması beklenen 3 ayrı kütle görüyoruz. Bi tanesi batıdan geliyor hatta girmiş bile Çeşme taraflarına. Bi tanesi tam merkeze doğru kafalama geliyor :) Bi diğeri ise doğuya ödemiş taraflarına doğru gidiyor. Sıcaklık merkezde 3-4 derecelerde, ilçeler daha düşük. Sabahki şartlar oluşur mu bilemem ancak sabahki şartlar şöyleydi; yağış gelmeden önce merkez 5 derece iken, yağış anında 2 dereceye kadar düştü. Aynı şartlar gerçekleşirse ve rüzgar lodosa dönüp ani bir ısınma yaratmazsa bu gelen kütlelerde merkez için örtü ihtimali var. Tabi kütlelerin istikrarını sürdürüp önlerinde kalan yaklaşık 50kmlik yolu bozulmadan gelmeleri gerekiyor :) Heyecanla bekliyoruz, bi gözümüz sokak lambasında :)

• Evet radara baktığımızda İzmir'i vurması beklenen 3 ayrı kütle görüyoruz. Bi tanesi batıdan geliyor hatta girmiş bile Çeşme taraflarına. Bi tanesi tam merkeze doğru kafalama geliyor :) Bi diğeri ise doğuya ödemiş taraflarına doğru gidiyor. Sıcaklık merkezde 3-4 derecelerde, ilçeler daha düşük. Sabahki şartlar oluşur mu bilemem ancak sabahki şartlar şöyleydi; yağış gelmeden önce merkez 5 derece iken, yağış anında 2 dereceye kadar düştü. Aynı şartlar gerçekleşirse ve rüzgar lodosa dönüp ani bir ısınma yaratmazsa bu gelen kütlelerde merkez için örtü ihtimali var. Tabi kütlelerin istikrarını sürdürüp önlerinde kalan yaklaşık 50kmlik yolu bozulmadan gelmeleri gerekiyor :) Heyecanla bekliyoruz, bi gözümüz sokak lambasında :)

Modellere göre sabaha kadar doğu ve karayel gözüküyor. İnancım var benim. Lakin kütle sürekli eriyor ilginç ilginç hareketleri var. Tam gelecek ucundan kopuyor.

• Yorum yapmam buna ben. Konuşursam yağmıyor.

Radardan vıl'a baktigimda cokta iyi gelen kutleler gormuyorum acikcasi maks radarina aldanmamak gerek tabi son dakkada degisirmi bilemem arkasi saglamda bize yakin taraf sıkıntı erimeden gelse cok iyi olur

• Modellere göre sabaha kadar doğu ve karayel gözüküyor. İnancım var benim. Lakin kütle sürekli eriyor ilginç ilginç hareketleri var. Tam gelecek ucundan kopuyor.

İşte benim de o 50kmlik yolu kazasız belasız gelmelerini dilememdeki nokta bu. İlginç ve anlamsız bir şekilde yarı yolda eriyor o kütle. Yağmur olsaydı erimezdi ama. Lanetli şehir arkadaş ben böyle saçmalık görmedim

• Manisa'da öğlen başlayan kar yağışı hala devam ediyor, merkez olarak 2004ten bu yana ilk defa bu kadar kar gördü memleket. 2 gün önce istanbulda kar yağışını görüp burda da görmek çok mutluluk verici :) acaba devam etme şansı var mı manisa merkezde şu anda sıcaklık değeri - lerde biri yanıt verebilir mi?

• Manisa'da öğlen başlayan kar yağışı hala devam ediyor, merkez olarak 2004ten bu yana ilk defa bu kadar kar gördü memleket. 2 gün önce istanbulda kar yağışını görüp burda da görmek çok mutluluk verici :) acaba devam etme şansı var mı manisa merkezde şu anda sıcaklık değeri - lerde biri yanıt verebilir mi?

bir yada iki saat sonra tekrar başlar kemalpaşada şu an tekrar başladı geliyor size :)

• Karakus64 usakta şu an yağan kar süper zaten. Özellikle 10 dan sonra etkisini arttiracak. Sabaha en az 20 cm ben sana söylemiştim bu sistem Usagin sistemi duye:)