GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Haziran 2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar yeni ay ile birlikte yeni konu üzerinden devam ediyoruz.

Ecmwf akşam güncellemesi toplam yağış modelleri yeni ay ile birlikte yağışlarda devam edecek.

Arkadaşlar alıntı yapmayalım sayfayı yoruyor.

Einmal editiert, zuletzt von Samet ()

• Zitat von Estimator Legend pid='95251' dateline='1401564451'

Perşembe günü gene yağmur akımları geliyo:gun_bandana:

perşembe günü gelecek sistem nerelerde etkili yağış yapar?

• Zitat von oxe pid='95254' dateline='1401565107'

perşembe günü gelecek sistem nerelerde etkili yağış yapar?

Gene aynı bölgeler heralde
    Rabbim inşallah
    yaz sonuna kadar çok yağışlı günler geçirttir bize

• samet bey mgm heryere etkili yagış vermiş acaba neden bu haritada heryer etkili görünmüyor da?

• Zitat von oxe pid='95256' dateline='1401565675'

samet bey mgm heryere etkili yagış vermiş acaba neden bu haritada heryer etkili görünmüyor da?

Mgm nerede gösterdi bilmiyorum ama bu haritalar o gün beklenen toplam yağış haritaları son verilere göre hazırlanmış haritalar değişiklikler olabilir.

• samet bey mesela ordu giresun kıyıları merkez buralar kuvvetli olmicak mı mgm nin dediğinin aksine?

• Zitat von oxe pid='95260' dateline='1401566002'

samet bey mesela ordu giresun kıyıları merkez buralar kuvvetli olmicak mı mgm nin dediğinin aksine?

Salı ve Çarşamba günkü yağışlar şu anki verilere göre doğu karadenizde miktar olarak yoğun gözüküyor bir değişiklik olmazsa yağışlı bir dönem geçireceksiniz.

• Zitat von Samet_113 pid='95263' dateline='1401566149'

Salı ve Çarşamba günkü yağışlar şu anki verilere göre doğu karadenizde miktar olarak yoğun gözüküyor bir değişiklik olmazsa yağışlı bir dönem geçireceksiniz.

samet bey peki oraj fırtına olasılıgı nedir şiddetli bişey olur mu ara ara mı olur nedir durum?

• Zitat von Estimator Legend pid='95268' dateline='1401567591'

Samet hoca istanbul üsküdarda yağmur saat kaç gibi başlar

Şu an radarda az da hareketlenmeler olsa da asıl yağışın sabah saatlerinden sonra başlamasını bekliyorum.

• Şahsen o kütlenin İstanbul'a uğrayacağını sanmıyorum. Dünkü gibi, Marmara Denizi'nin güney kesimlerine demir atacak ve oralarda rtkili yağışlara sebep olacaktır bana göre

• Zitat von Siberianist pid='95274' dateline='1401610924'

Şahsen o kütlenin İstanbul'a uğrayacağını sanmıyorum. Dünkü gibi, Marmara Denizi'nin güney kesimlerine demir atacak ve oralarda rtkili yağışlara sebep olacaktır bana göre

sınavların bittiyse şu son verileri bi değerlendirir misin:) oraj ve şiddetli yagış demiş mgm ama sen nedersin olur mu giresun ordu hattında böyle şeyler şiddeti falan ne olur?

• Kardeşim her gördüğün kütleye istanbula geliyor diyorsun sana dünde dedim biraz takip et yönü.