2014 Yili Yaz Mevsimi Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaz tahminimi güncellemeyi düşünüyordum ancak herhangi bir değişim olmadığı için gerek duymadım.Ağustos ayı dışında sıkıntı gözükmüyor.Ağustos en sıcak ay olacak.Oda ne kadar etkili olur belli değil.

• Zitat von Efsane-Semih pid='95170' dateline='1401362073'

Yaz tahminimi güncellemeyi düşünüyordum ancak herhangi bir değişim olmadığı için gerek duymadım.Ağustos ayı dışında sıkıntı gözükmüyor.Ağustos en sıcak ay olacak.Oda ne kadar etkili olur belli değil.

Geçen sene bu zamanlara göre nem miktarı fazla olsa gerek. Oturduğumuz yerde bunalmaya ve terlemeye başladık. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Zitat von Efsane-Semih pid='95170' dateline='1401362073'

Yaz tahminimi güncellemeyi düşünüyordum ancak herhangi bir değişim olmadığı için gerek duymadım.Ağustos ayı dışında sıkıntı gözükmüyor.Ağustos en sıcak ay olacak.Oda ne kadar etkili olur belli değil.

semih bey giresun için pazartesi günü şiddetli yagıs ihtimali nedir ?

• Zitat von CrossBench pid='95172' dateline='1401367692'

Geçen sene bu zamanlara göre nem miktarı fazla olsa gerek. Oturduğumuz yerde bunalmaya ve terlemeye başladık. :)

Guclu yagislarin habericisi.nem istanbulda herzaman oldu yine olacak.

• Zitat von oxe pid='95175' dateline='1401371958'

semih bey giresun için pazartesi günü şiddetli yagıs ihtimali nedir ?

Yaz yagmuru seklinde kisa sureli ama erkili olacak.

• Zitat von BaFRaLi55 pid='95186' dateline='1401389662'

sıcaklık 20 derece ama nem %99 abi şimdiden terlemeye bunalmaya başladik hep bu nem yüzünden :(

nem yağış habercisi mi ne dersin?

• İşaretlediğim bu bölgelerde Edirne,Tekirdağ,Çanakkale,Yalova,Sakarya,Kocaeli,İstanbul'un bazı noktaları ve trakya bölümünde kuvvetli yağış olabilir özellikle trakya bölümünde kuvvetli yağış şiddetli yağış olabilir tabi yağış bulutları söylediğim şehirlere ulaşırsa.

• Zitat von Efsane-Semih pid='95183' dateline='1401388984'

Guclu yagislarin habericisi.nem istanbulda herzaman oldu yine olacak.

İstanbul için dediğiniz olabilir ama Antalya(Manavgat) için ne kadar geçerli tartışılır. Yağacak olsa bile güçlü olur mu bu zamanda bilinmez. Ben hiç rastlamadım bu zamanlarda.

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Bursa tarafından gelicek yağış kütlesi istanbul semalarına 1-2 saat içinde gelir bu süre sonunda yağış kütlesi istanbulda sabahki kuvvetli yağmurun aynısını oluşturabilir ancak üsküdar,kadıköy,k.çekmece,b.çekmece tarafları daha şanslı.
    Trakya bölümünden gelicek kütle ise önceki gibi ancak daha uzun süreli olacak bu kütlenin gelmesi sabah saatlerinde iş gidiş saatlerinde olabilir bundan dolayı yaşanılacilecek olaylar olarak dolu yağışı,yıldırım ve şimşek çarpması ve şiddetli yağmur olabilir.

• 2014Mayıs ayı bitmiştir.Bugünle beraber 2014Mayıs ayının ortalama sıcaklığı 18,4C ile normallerin 0,8C üzerinde yani yaklaşık normaller civarında geçti.Yarın itibariyle Meteorolojik olarak yaz başlıyor ve Haziran'a serin bir giriş yapıyoruz ve meteorolojinin tahminine de göre Haziran'ın ilk haftası yağışa doyucas.