Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşar herkese iyi geceler, ben İstanbul' un Sarıyer ilçesine bağlı zekeriyaköy-uskumruköy hattında oturuyorum.. Burası belki bilmeyenleriniz olabilir , kıyısı karadenize uzanan İstanbul' un en kuzey noktalarından olan bir bölgesidir ve yaklaşık 16 saatten beri şiddetini hiç azaltmadan yağan yağmurun yanında sert ve soğuk esen rüzgar eşlik etmektedir . Ancak şunuda söylemeden geçemeyeceğim, bu bölge İstanbul' un en soğuk bölgelerinden birisidir ve şu an burada gecenin en düşük sıcaklığı 5 derecedir ! :) İstanbul olarak tahminimi söylüyorum ne bu gece ne yarın ne öbürgün bırakın KAR ı , KKY bile olmayacak arkadaşlar !!! Bol yağmur ve soğuk havanın tadını çıkarın.. Çünkü hava kar veya kky beklentisine göre hayli yumuşak düşünün bu saat olmuş hala 5 derece bu bölge ve şakır şakır yağan bir yağmur .. Artık kimseyide ne zaman kar geliyor , kar yokmu yokmu diye sıkıştırmanın bir manası yok! Durum budur arkadaşlar , Herkese tekrardan iyi geceler dilerim,

Bana da öyle geliyor, hava çok yumuşak kaldı. Sıcaklık 5-6 derecelerde. Yarın sabah Gfs ve Ecmwfye göre 850hpada -4 giriyor. Belki bu sıcaklıkları 1-2 derece daha indirerek en azından kky yapabilir :D

• Bana da öyle geliyor, hava çok yumuşak kaldı. Sıcaklık 5-6 derecelerde. Yarın sabah Gfs ve Ecmwfye göre 850hpada -4 giriyor. Belki bu sıcaklıkları 1-2 derece daha indirerek en azından kky yapabilir :D

İnşallah ne diyim :), bu kıştan sonra kky bile hasret kaldık..

• İstanbul'da sıcaklık yine sınırda kaldı.1-2 derece daha düşseydi kky görebilecektik.Kky ihtimali hala sürüyor.Olmadı 16-17 sistemine bakıcaz.

• abi 13 ünde İstanbul'a da -4 giriyor sanki ozaman yağmaz mi ? bide burda daha 850hpa da 0 bile yokken (yeni yeni gelmeye başliyor) sıcaklık 5.4 derece baya soğuk :D

• Zitat von BaFRaLi55 pid='92668' dateline='1394520691'

abi 13 ünde İstanbul'a da -4 giriyor sanki ozaman yağmaz mi ? bide burda daha 850hpa da 0 bile yokken (yeni yeni gelmeye başliyor) sıcaklık 5.4 derece baya soğuk :D

O ihtimal hala var kısmet.

• Aşağıya koydğum resimde Karadeniz üzerinde bulunan turuncu-yeşilsi renkli alan aşağı yukarı 700 hpa daki kütlenin hareket doğrulusunu gösteriyor.Oku çizdiğim yerin altına geçmesi zor.Yani teğet geçecek gibi.11 Aralık sisteminde de aynı renkli kütle üzerimizden geçiyordu.Tabi o zaman yer seviyesi sıcaklıkları daha düşüktü.Olsun bu kütlede soğuyarak geçiyor.Faydasını görürüz gibime geliyor.İddialı olmayı sevmem ama sanki akşam saatlerinde Sarıyer kar yağışı alır gibime geliyor.

• İstanbul'da özellikle Anadolu yakasının yükseklerinde yıldız ve yıldız karayel şeklinde kuvvetli esen rüzgarın yarın ve Perşembe öğle saatlerinde karla karışık yağmur ve gece kar serpintisi bırakacağını tahmin ediyorum. radar'daki yağış miktarının yarına kadar giderek arttığını görebiliriz.