Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Murat pid='92467' dateline='1394468628'

Ne kadar alınganlık gösterdiniz Wildleo Bey ! alt tarafı çarşambaya da 10 derece demiş şimdi ne olacak demiştim.. :) O da neye istinaden başka tanıdığım bir arkadaşımla konuşmama istinaden perşembe 12 olsun bir daha burada hava tahmini yapmayacağım dedinizde alıntıma yazmadınız, ne fark eder ! Ayrıca bu durumun sizin yorumlarınaza saygı duyup duymamakla bir bağ oluşturamadım.. Neden böyle bir kanıya da vardığınıza bir anlam getiremedim..Ama genede bu sizin alıntınıza son yazım olsun ! Dediğiniz gibi siz beni tanımıyorunuz ama tarzımın ne olduğunu biliyormuş gibi konuşuyorsunuz .. Yanlış ! Bende sizi tanımıyorum. Hasbelkader ne tesadüftür ki bende 8-9 yaşımdan beri belki daha bile küçüklüğümden meteoroloji hava olaylalarına amatörce meraklılığım ve kendimce geçmiş tecrübem söz konusudur.. Ve son olarak benim için B. Sürmeli, Orhan Şen vsr.gibi kişiler o bu şu değildir !! :) Eminim ki çoğu meteoroloji meraklısı içinde değildir.. O bunu demiş şu bunu demişi ayırt edebilecek yaşta ve tecrübede olduğumu düşünüyorum , Teşekkür eder. İyi akşamlar dilerim.

Murat Bey, tecrübelerinize saygı duyuyorum, o bu şu demediğim halde demişim gibi yazmış olduğunuz kişilerin yorum ve tahminlerine de saygı duyuyorum. Daha fazla uzatmayalım belli ki anlaşamayacağız sizinle, zorunda da değiliz zaten.
    Hayırlı Akşamlarınız olsun.

• Zitat von Efsane-Semih pid='92469' dateline='1394468879'

Ruzgar karayrle dondu enka istasyonuna gore.eger degismezse super olur..

değişmezse kar görebilir miyiz ?

• Zitat von Fernandiyo pid='92471' dateline='1394469076'

Karayel değişmezse gece rahatça kara döner.

• Zitat von Fernandiyo pid='92471' dateline='1394469076'

Abi enka istasasyonu hangi ilde :D Coğrafyam kötüde eğer İstanbul da ise gece kara boğar sen iyi bilirsi 20 aralık sistemini

Einmal editiert, zuletzt von Bilal ()

• Arkadaşlar,ben mgm yi kesinlikle tanımıyorum.bunlar kafalarına göre hareket ediyor.perşembe-cuma Rize'de -6 lar var sıcaklık 8 derece,-6+Kuvvetli karayel var bu durumda sıcaklık en fazla 5 derece olur.modellere göre per:5 1 kky,cuma:5 0 kky olması lazım.istanbulada haksızlık yapıyor.istanbulda cumaya kadar sıcaklık 6-7 yi geçmez.kky olur.sen kafana göre hareket edemezsin

2012 de Mart başında hiç unutmam -4 ler vardı.mgm Rize'ye 11 4 yağmur vermişti.öğleden sonra öyle kky yağdı ki örtü bile oldu.gece dokuzda düzeltip 7 0 kky yaptı.kısacası mgm kafasına göre hareket ediyor

• ATV'de istanbul'un yüksek kesimlerinde kky görülcek dedi
    Yav biz günlerdir istanbul'un tamamında kky görülcek diyoruz hatta ben örtü olma ihtimali muhtemel dedim özellikle efsane semih saat bile verdi kky olcak dedi acaba kar yağdımı özellikle örtü oldumu mgm ne yapacak acaba :hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18)::hfyeni (18):

• şuan 850hpa da +5 varken Bafra 5 derece :) -6 lar gelince ne olucak merak ediyorum en fazla 7 derece oldu bugün ve sabahtan beri süper yağiş var en az 30mm aldik ama mgm az gösteriyor herzamanki gibi

• Sıcaklık trakya'da artışa geçti , yağışın hızlanmasıyla tekrar düşüşe geçecektir. İstanbul'daki kar ihtimali azaldıkça azalıyor. Yüksek kesimler görebilirse havada kky görebilir kısa süreli göremezse yağmurun tadını çıkarın. İyi akşamlar ..