Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • P.tesi sabah trakyada ogleden sonra istanbulda kar gorebilecegiz.trakyada ortu ihtimali var.kky ve kar araliklarla c.tesiye kadar surecek..

17 martta bir sistem daha belirdi.gelirmi bilmem.takip etmek lazim..

• Zitat von Efsane-Semih pid='92172' dateline='1394349763'

P.tesi sabah trakyada ogleden sonra istanbulda kar gorebilecegiz.trakyada ortu ihtimali var.kky ve kar araliklarla c.tesiye kadar surecek..

Semih abi pazartesi istanbulda yağış bol gibi sıcaklık uygun seviyeye düşermi örtü oluşur mu ? birde hangi günler kar yağar ve örtü oluşur ?

• Zitat von Semih Karadeniz netleşmedi diyordun konuyu açarken. Şu an durum ne Doğu Karadeniz için.  Efsane-Semih pid='92172' dateline='1394349763'

P.tesi sabah trakyada ogleden sonra istanbulda kar gorebilecegiz.trakyada ortu ihtimali var.kky ve kar araliklarla c.tesiye kadar surecek..

• Catalca radar 2 derece istanbulda cogu yer 5 ila 7 derece arasinda.avrupa yakasi anadolu yakasindan daha soguk.zamanla anadolu yakasida soguyacak.bugun kar ihtimali dusuk belki gece.yarindan itibaren sansimiz yuksek.haydi rastgele.

• Yukaridaki yazimi duzeltiyorum.modellerde hafif isinma var yarin.kar yarin trakyada ogl3den sonra aksam baslar.istanbulda geceyi bulur.

• Zitat von buraksefer pid='92182' dateline='1394354465'

Giriyor da o sıralarda yağış kesiliyor yahu. Açıkcası bir halt anlamadım. İstanbulda -4 giriyor kar bekliyorlar doğuya -6 giriyor ama kar net değil.

hayır kesilmiyor.şiddeti azalıyor.kky yi bırak kar alacağız.mgm bugün çoğu yere kky hatta kar ikonu bile koyabilir

• Yukaridaki yazimi duzeltiyorum.modellerde hafif isinma var yarin.kar yarin trakyada ogl3den sonra aksam baslar.istanbulda geceyi bulur.

Eş zamanlı olarak yarın akşama doğru pazartesiyi salıya bağlayan gece ve salı gün boyu akşam da dahil yağış istanbul da ciddi kuvvetli gözüküyor gibi sanki ! :) yanılıyormuyum Üstad ?

• Abi bence artik o kadar sistemsiz kaldikki bole etkisi dusuk sistemler bile bizi umutlandiriyor. Dusunun mesela bu sistem 2011-12 kisinda gelse ve biri belki kar yagar dese herkes bitarafiyla guler ve alay ederdi. Ama malesefki bu sisteme kaldik. Pek supriz yapacak gibi durmuyor ama yarin obur gun yaparsa (ist icin ) sansimizadir oda

• Üstat desene istanbul bi günde iki mevsimi yaşayacak sabah bahar yağmurları gece kar :hfyeni (18)::hfyeni (18):Peki üstat pazartesiden sonra ne olur istanbul kar alırmı

Aslinda bakildiginda yer sicakligi bugun yarina gore daha soguk gozukuyor ama tabi 850 mb da yarin daha soguk gozukuyor. Istanbulun saf kar almasi cok zor gibi ama sabah erken saatlerde yukseklerde havada da olsa kar olma ihtimali hala mevcut bu verilere gore. Ama istanbulun kiyi kesimlerinde ozellikle de anadolu yakasi kar icin sanssiz gibi duruyor

• Zitat von Yusuf63 pid='92195' dateline='1394359736'

Türkiye bitti demeden bitmez :D

mgm saçmalama styler :D balıkesir 6 derece karlı çanakkale 6 derece kky tekirdağ 5 derece kky kırklareli ve edirne 6 derece karlı :D :D :D

• Arkadaşlar birşey söylemek istiyorum... Haftalık tahmin güncellendi. İstanbula Perşembe günü k.karışık göstermiş. Salı günü İstanbu 5-7 yağmur. Perşembe günü 5-8 karlakarışık. Birşey anlayan bana da anlatsın. .))) Onu geçtim doğu kadareniz 4-6 yağmur. İstanbul 5-8 k.karışık. Meteoroliji ne içiyor söylesin biz de içelim. :) :))))