Soguk Hava Ve Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • zannetmiyorum valla.soğuk bile gelmiyo bize nasıl anlamadım bu işi ankara çukurda mı kalıyo ki.ankaranın etrafında 2-3 derece sıcaklıklar varken ankarada 6-7 gözüküyo

• Zitat von kar hasreti pid='92130' dateline='1394309686'

manisaya süpriz olurmu gece kar bakımından

gece olabilir kky.sistemin kaymağını marmara ve karadeniz yiyecek

• Zitat von ultrAslan pid='92155' dateline='1394315567'

sakaryada ne zamandan itibaren başlar kar birde yükseklerde örtü olurmu ? cevabınız için şimdiden teşekkürler.

pazartesi gecesi geç saatlerde başlar. Yükseklerde örtü salı ilk saatlerde olabilir

• Zitat von Rize için son durum ne ?  Kar alır mu bu sistemde  @dmin pid='92156' dateline='1394315614'

pazartesi gecesi geç saatlerde başlar. Yükseklerde örtü salı ilk saatlerde olabilir

• Ark.lar oncelikle hayirli geceler yogun islerden dolayi ancak modelleri inceleyebildim ve suan gece modellerini begndim sistem zaten cepte ama sonunda geliyor diyebilirmyiz bunda tam emin degilim p.tesi gunku yogun yagis sali olsaydi o 1 gun istanbulu felc ederdi kar yagisi cok yogun olurdu.ancak simdi gorunen su ki p.tsi sistemin tam girisi cok ama cok onemli.p.tsi sabahi cok yogun yagis war eger soguk havayi yakalarsa herseye hazirlikli olun ruzgarin yagisi nasil etkiledigini p.tsi daha net gorecegiz mgm nin nasil sadece sicakliga dikkat ettgni ruzgari hesaba katmayip yagmur ikon koyarak nasil hata yaptgini gorecegiz...eger soguk havayla o yogun yagis denk gelirse sabah muths seyler olabilir.ama su yagis sali gelse ne olurdu :) -4 gorunuyor o -4 sali gunu sicaklgi ruzgar hizini azaltms olsada 3 4 derece civarinda olurdu ve yuksek kesmlerde yogun cok siddetli kar birakirdi ama ne yapalim geleni kabul etmek lazim p.tsi gunku yagisin kiymetini bilelim bu yagisa ihtiyacimiz var ama yagmur ama kar ama sulu kar...hayirli olsun butun hava forum ailesine saglicakla kalin....

• Zitat von cografyaci34 pid='92161' dateline='1394320901'

Ark.lar oncelikle hayirli geceler yogun islerden dolayi ancak modelleri inceleyebildim ve suan gece modellerini begndim sistem zaten cepte ama sonunda geliyor diyebilirmyiz bunda tam emin degilim p.tesi gunku yogun yagis sali olsaydi o 1 gun istanbulu felc ederdi kar yagisi cok yogun olurdu.ancak simdi gorunen su ki p.tsi sistemin tam girisi cok ama cok onemli.p.tsi sabahi cok yogun yagis war eger soguk havayi yakalarsa herseye hazirlikli olun ruzgarin yagisi nasil etkiledigini p.tsi daha net gorecegiz mgm nin nasil sadece sicakliga dikkat ettgni ruzgari hesaba katmayip yagmur ikon koyarak nasil hata yaptgini gorecegiz...eger soguk havayla o yogun yagis denk gelirse sabah muths seyler olabilir.ama su yagis sali gelse ne olurdu :) -4 gorunuyor o -4 sali gunu sicaklgi ruzgar hizini azaltms olsada 3 4 derece civarinda olurdu ve yuksek kesmlerde yogun cok siddetli kar birakirdi ama ne yapalim geleni kabul etmek lazim p.tsi gunku yagisin kiymetini bilelim bu yagisa ihtiyacimiz var ama yagmur ama kar ama sulu kar...hayirli olsun butun hava forum ailesine saglicakla kalin....

pazartesi yağışın büyük kısmı dediğin gibi yağmur olarak düşecek ama önemli olan barajlarımızın dolması :4722

• Zitat von barbados pid='92163' dateline='1394321244'

pazartesi yağışın büyük kısmı dediğin gibi yağmur olarak düşecek ama önemli olan barajlarımızın dolması :4722

Bu hafta sonunda %30 olan baraj seviyelerinin %50 ye cikacagini dusunuyorum...p.tesi sabah kar cogunluklu yagmur oglen yogun yagmur aksam yogun kky gecede yagisin azalarak devam etmesini ve kar dyebilecegimiz bir yagisin olcagini dusunuyorum.kar gormek isteyenler p.tesi gecesi camda olabilir saf temiz guzel bir kar gorebiliriz p.tsi gecesi:)

• Zitat von asa pid='92164' dateline='1394321779'

ankara bu sistemde kar alacak mi acaba yuksek ilceleri. mgm yagmur ikonu koymus ankara icin??

Kardesim oncelikle hayirli geceler ankara evet sinirda hatta sinirdan biraZ daha uzakta fkat eger yuksek kesim ne olur diyosan gece saatlernden sonra sabaha kadar o en dusuk isi seviyelerindeyken kar yapar Ayin 11 12 gecelerinde yukseklerde kky zaman zaman kar ongorum var ama sali gcesi yagis orta seviyede crsmbda hafif bi yagis olablr kar icin dedgm gibi gece havada olur tek malesef xs hayirli geceler...

• Zitat von cografyaci34 pid='92167' dateline='1394322855'

Kardesim oncelikle hayirli geceler ankara evet sinirda hatta sinirdan biraZ daha uzakta fkat eger yuksek kesim ne olur diyosan gece saatlernden sonra sabaha kadar o en dusuk isi seviyelerindeyken kar yapar Ayin 11 12 gecelerinde yukseklerde kky zaman zaman kar ongorum var ama sali gcesi yagis orta seviyede crsmbda hafif bi yagis olablr kar icin dedgm gibi gece havada olur tek malesef xs hayirli geceler...

salı gecesi, çarşamba ve perşembe Ankara kar alır bence

Einmal editiert, zuletzt von barbados ()

• MGM İstanbul'a neden kar ikonu göstermiyor?
    Ya bu sistemde de İstanbul'a kar alamayacakmıyız?
    İstanbul/Ümraniye kış bitmeden kar alırmı lütfen yorumlayınız

Kışın kar yağdığında tıpkı küçük çocuklar gibi kalbım kıpır kıpır oluyor.